Europos sąjungos ateitis – lygių valstybių konglomeratas?

Puteikis LCP zenklo fone

Ar keisis politinė kryptis, kai koronavirusas bus įveiktas?

Nesame ekstrasensai  ir antgamtinių galių neturime, todėl skaitome    žiniasklaidą ir svarstome kokia bus Europos sąjungos ir Lietuvos   ateitis.

Koronavirusas privertė sėdėti namuose: klausytis radijo, žiūrėti televizorių ir maigyti kompiuterio klavišus.  Todėl visuomeninkams lieka viena galimybė – papasakoti   piliečiams apie  vykstančius įvykius ir informuoti  kokių tikėtis pasekmių.

2020-03-26 per Lietuvos radiją buvo transliuojama Aktualijų studija, kuri reikalauja  komentuoti  apie tai kas buvo išgirsta.  Klausantis radijo pašnekovų susidarė įspūdis, kad tik jie žino, kas yra teisinga. „Teisingos ir vienintelės“  nuomonės skleidėjai: Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros docentas, Lietuvos kriminologų asociacijos pirmininkas Gintautas Sakalauskas, Linas Slušnys – psichiatras ir vėliau prisijungęs  Seimo narys Stasys Šedbaras. Kitą nuomonę  atstovavo Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Ši radijo laida  buvo skirta  Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos paruoštoms bausmių griežtinimo  pataisoms, kurios Seime bus tvirtinamos 2020-03-31.   Trumpai jas pristatė pats Teisingumo ministras. Jis teigė, kad turima statistika verčia  imtis griežtesnių priemonių. Tiems, kurie nesilaikys nustatytos tvarkos, platins ligą, griežtins bausmes. Įstatymo pataisos veiks  karantino laikotarpiu.

Atrodo, ko čia diskutuoti.  Visi pritariame įstatymo pataisoms. Deja, taip nėra. Konservatoriai, liberalai, kitaip sakant tie, kuriems Europos sąjungos deklaruojamos vertybės: žmogaus teisės, laisvės yra svarbiausios, nesutinka su pataisomis.

Jie pritaria karantinui ir mano, kad ne griežtos bausmės turi dominuoti, bet žmonių sąmoningumas, reikia informatyvumo, o didelės bausmės iššauks dar didesnę agresiją, kurią vėliau bus sunku suvaldyti.  Taip pat pateikė retorinį klausimą, kur daugiau prarasime, ar nuo savižudybių, ar nuo koronaviruso?

Radijo pašnekovai mano, kad baudžiamųjų priemonių yra pakankamai, kartais užtenka pabarti.

Visi skambinę į laidą piktinosi pašnekovais: G. Sakalausku, L.  Slušniu ir vėliau prisijungusiu S. Šedbaru. Pilietis Tomas, kuris skambino iš Kauno   išvadino juos  diletantais, kurie nesupranta padėties rimtumo ir paprašė tokių nekviesti, neleisti pasisakyti. Laidą vedantysis Artūras Matusas  pasidžiaugė, kad dar veikia demokratija. Jonas iš Palangos  paprašė,  kad  gerbiamoji  demokratija  nežudytų  žmonių.

Tie, kurie   atstovauja  valstybinę instituciją ( radiją), labai keistai supranta demokratiją. Pakviečia į laidą tris vienos nuomonės atstovus, o kitos – tik vieną.  Demokratija yra tada, kai kviečiami vienos ir kitos nuomonės atstovai  po lygiai, šiuo atveju turėjo būti po tris pašnekovus.

Kokias išvadas darome išklausę  šią radijo laidą? Europos sąjungos vertybės: žmogaus teisės ir laisvės  susigrūmė su nacionalinėmis vertybėmis – žmonių  gyvybėmis.  Europos vertybes puoselėja ir jas įgyvendina šios partijos: Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai  (Konservatoriai),  Liberalų sąjūdis ir Laisvės  partija ir labai artima šioms partijoms Lietuvos socialdemokratų partija. Jie šiandien Seime yra opozicijoje.  Jų Lietuvos valstybės vizija Europoje, – konfederacija, kai Lietuva tampa  provincija   su sostine Briuseliu.  Valdančioji partija – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( Valstiečiai), reikalaudama  bausmių sugriežtinimo, lyg ir pareiškė, kad yra už nacionalinių šalių Europos sąjungą.  Kitaip sakant Europos ateitis – lygių valstybių sąjunga, kur pagrindinis  kiekvienos valstybės veiklos tikslas – žmogaus gyvybė, o ekstremalių sąlygų metu žmogaus teisės ir laisvės gali laikinai tapti antrinėmis,t.y. ne tokiomis  svarbiomis.

Vertinant šių dienų politinį gyvenimą matome, kad koronavirusas   turės įtakos formuojant  Europos sąjungos ateities modelį.

Gėda klausytis federalinės Europos sąjungos  ideologų. Jie kalba apie demokratiją, apie laisves, apie žmogaus teises, tačiau tikrovėje  tik  federalistinių pažiūrų politikams ir jų ideologijos specialistams yra garantuojamos valstybinėje radijo laidoje  teisės ir  laisvės.  Viešoje erdvėje lygių valstybių sąjungos ideologus, kurie dažniausiai atstovauja mažas partijas,  šmeižia. Tas partijas vadina populistinėmis, vos ne nacistinėmis.

Puikiai suprantame, kad koronaviruso epidemija tai kova ne tik  už  žmogaus gyvybę, bet ir už dvasinę laisvę.  Koronaviruso  epidemija  atvers daugiau laisvių  lygių valstybių sąjungos gynėjams.

Prašome  ne dirbtinės, bet tikros  demokratijos, t.y.  valstybinėje TV  ir radijuje išlaikyti nuomonių proporcijas.

paveikslas Z. Daugintytė b

 

Kategorijos: Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>