Vaikų teisių apsaugos tarnyboms – žalią šviesą

Piketas dėl Virginijaus Simanausko  prašymo keisti smurtaujančią aplinką

Piketas dėl Virginijaus Simanausko prašymo keisti smurtaujančią aplinką

Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrijos pirmininkė Virginija Jurgilevičienė

Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas  Virginijus Partaukas

Lietuvos Respublikos Seimui

Lietuvos Respublikos Socialinės  apsaugos ir darbo ministrui

 PRAŠYMAS SUTEIKTI IŠSKIRTINES GALIAS  VAIKŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBŲ REKOMENDCIJOMS

2017-02-20

Klaipėda

  Virginijus Simanauskas  našlys, vienišas tėvas, auginantis dvi mažametes dukras. Gyvena socialiniame bendrabutyje Žvejų g., Klaipėda.    Bendrabutis skirtas viengungiams,  todėl tame bendrabutyje tėvui su dukromis  dėl  lėbaujančių  kaimynų, kurie ne tik baugina jo dukras,  bet ir nusamdytas aukles, yra nesaugu.  Jo kaimynas, kuris anksčiau gyveno socialiniame būste Kuncų g. 14 name  su bendra virtuve, girtuokliaudavo, padegė butą ir dėl to jį iškėlė į Žvejų g. bendrabutį šalia  V. Simanausko mažamečių vaikų, kurie turi naudotis  viena virtuve, vienu san. mazgu.  Kuncų g. 14 namo gyventojams buvo nesaugi kaimynystė su girtuokliu ir padegėju, bet ar   gali būti saugi aplinka  dviem mažametėms mergaitėms? ,  V. Simanauskas  visą laiką gyvena įtampoje dėl savo vaikų  gyvybės ir sveikatos.   Abi  V. Simanausko dukros nuolat patiria  stresą, gyvena baimėje.

Virginijus Simanauskas ne vieną kartą kreipėsi dėl socialinio būsto į  Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėją Danguolę Netikšienę,  į Klaipėdos miesto tarybos narį  Vytautą Čepą, į LR Seimo narį Naglį Puteikį, į  seniūnaitį bei tarybos narį Tomą  Meškinį.prašėsi  bei prašėsi į  priėmimą pas miesto merą Vytautą Grubliauską,

Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė  atsakė, kad nesuteiks  socialinio būsto, nes būtų pažeistos teisės asmenų ir šeimų, įrašytų į sąrašą anksčiau už jį, tarp kurių yra motinų ir tėvų, kurie vieni augina vaikus ( taip pat ir našlių). Taip pat  ji paaiškino, kad siūliusi  pasinaudoti nauja paramos būstui forma – būsto nuomos ar išperkamosios nuomos dalies kompensacija. Ar taip atsakydama vedėja D. Netikšienė nesmurtauja, puikiai žinodama, kad nauja paramos būstui forma stringa, nėra norinčių išnuomoti butų.

2017 m. sausio 26 d. V. Simanauskas  kalbėjo apie savo problemą  Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu ir  Klaipėdos miesto taryba nusprendė, kad klausimą turi spręsti Socialinis ir sveikatos  komitetas.  Eilinį kartą D. Netikšienė  pasisakė prieš būsto suteikimą  V. Simanausko šeimai.  Taip pat  V. Simanauskas nebuvo informuotas  ir nepakviestas, kad  išsakytų savo argumentus  komiteto posėdyje.

Mažamečiai vaikai nuolat mato artimoje aplinkoje  girtuokliaujančius  ir triukšmaujančius kaimynus.  Ar tai ne smurtinė aplinka? Klaipėdos vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistai  pripažįsta, kad vaikai turėtų augti kitokiomis sąlygomis.

Kodėl Vaikų teisių specialistų išvados  nesuteikia pirmenybės sprendžiant problemą, susijusią su  vaikų blogėjančia  psichine sveikata ir nesaugia aplinka?

Ar tik įvykus nelaimei, imsime ieškoti kaltų?

Prašome Seimo taisyti įstatymus, kad į Vaikų teisių  tarnybos rekomendacijas būtų  atsižvelgiama  ir pirmumo teise suteikiamas  būstas,  o šeima su vaikais iškeliama iš  smurtaujančios aplinkos.

Savivaldybė  kol kas nėra arčiau žmogaus. Vietinės valdžios atstovė cituoja įstatymą ir teigia, kad negali padėti vaikams, kurie gyvena smurto aplinkoje.  Tik  Seimas keisdamas įstatymus  įgalins vietinę valdžią realiai spręsti problemas. .

Pagarbiai,

Virginija Jurgilevičienė

Virginijus  Partaukas

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>