Kova dėl uosto plėtros tęsiasi

Klaipėdiečiai 2018 m. gruodžio mėn. 20 d. 8.30 val. renkasi į piketą prie savivaldybės  ( Liepų g. 11) su prašymu, kad miesto taryba  aiškiai pasisakytų sprendimu,  jog nepritars Administracijos direktoriui, nes miestas yra patvirtinęs  2 variantą.  Klaipėdiečiai  uosto krovos darbams miesto centre  bei  maksimaliai uosto plėtrai sako NE!

 Klaipėdos savivaldybėje melas liejasi per kraštus. Klaipėdos miesto administracija nusprendė ignoruoti  Klaipėdos miesto tarybos sprendimą.  Ji  pateikė   sprendimo projektą, kuriuo pritaria Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo koncepsijos 2 variantui, tuo pačiu nustatant išorinio uosto vystymą, jei to norės vyriausybė.

 Pagrindinis argumentas buvo: jei nepritarsite bendrojo plano koncepsijos pakeitimo variantui, tai sustos 200 projektų,  į Klaipėdą neateis investicijos. Daugelis tarybos narių norėjo sužinoti, kas tie 200 investuotojų?  Kiek suprantame tai mistinis, t.y.  melagingas  skaičius.

 Klaipėdos miesto tarybos nariai paklausė, ar senasis patvirtintas miesto bendrasis planas yra terminuotas dokumentas?  Pasirodo, kad senasis miesto planas yra neterminuotas. Todėl detalieji planai yra teisėti ir jais administracija gali naudotis.

 Klaipėdos administracijos direktoriui Sauliui Budinui   nepasisekė  apgauti dėl 200 stabdomų projektų. Tikėtina,  jis ir toliau tęs negražius žaidimus ir  melą.

 Vienas galbūt negražus žaidimas  jau vyksta.  Pagal Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymą rengiami dokumentai turi pereiti keletą etapų. Bendrasis uosto planas praėjo visus viešinimo etapus. Visos bendruomenės buvome kviečiamos į uosto bendrojo plano pristatymą. Pasiūlymų prirašėme.  Pav., dėl  transporto koridoriaus  gavome atsakymą, kreiptis į Susisiekimo ministeriją ir t.t.  Sekantis etapas -  derinimas. Jei Klaipėdos savivaldybė atsisako derinti  valstybei svarbų projektą, tai toks atsisakymas turi būti motyvuotas.

 Klaipėdiečiai nemato registruotų sprendimų  sąraše motyvuoto atsisakymo derinti bendrąjį  uosto planą. Užregistruotų sprendimų sąraše yra tik   projektas, jog Klaipėdos miesto tarybai siūloma  Administracijos direktoriui pritarti  dėl 2 varianto, o iš tikro,  maksimaliai uosto plėtrai.

 Manome, kad klaipėdiečių laukia nauja apgaulė. Administracijos direktorius, nesulaukęs iš miesto tarybos  motyvuotų teiginių dėl ko nederina uosto plėtros plano, jį pasirašo. Administracijos direktorius „durnių pavaliojęs“, t.y. ignoravęs rinktus miestiečių deputatus ir gyventojus,  išliks valdžioje, nes jo globėju taps naujas meras  Arvydas Vaitkus.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>