Pribloškė Klaipėdos miesto tarybos posėdis, demonstravęs aukštą patyčių lygį

2017-06-29 Klaipėdos miesto tarybos posėdžio salėje puikavosi raminamieji žaislai

2017-06-29 Klaipėdos miesto tarybos posėdžio salėje puikavosi raminamieji žaislai

Klaipėdos miesto tarybos posėdis, kuris vyko 2017-06-29, demonstravo aukštą aistrų, pykčio ir patyčių lygį.

Dėl kai kurių Tarybos svarstomų sprendimų vyko aršios kovos tarp pozicijos ir opozicijos. Karštai diskutuota svarstant klausimą dėl nekilnojamojo turto nurašymo ir griovimo. Miesto valdantieji pritarė tik vienam sprendimui –  nugriauti pastatą Donelaičio aikštė 5A.  Klaipėdos miesto opozicijoje dirbantis tarybos narys, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos skyriaus vyresnysis specialistas Laisvūnas Kavaliauskas, paprašė nesvarstyti pastato esančio Donelaičio a. 5A  nugriovimo klausimo, jį atidėti, nes  pastatas turi paveldo vertybinių  elementų. Tada pasipylė valdančiųjų „genialios“ mintys. Liberalas Vygandas Vareikis pasakė, kad kiekvieną sandeliuką negalima vadinti paveldu, pasiūlė pašalinti  jį, kaip dar vieną liekaną. Rimantui Taraškevičiui irgi pasirodė, kad nėra ką ten saugoti.   Opozicija, o tai,  Tomas Meškinis manė, kad mieste yra labai daug neasfaltuotų, nesutvarkytų mašinų stovėjimo  aikštelių. Metų metais transportas yra  statomos ant žolės. Savivaldybė už pinigus, kuriuos skirs  namo Donelaičio 5A nuvertimui, o po to aikštelės asfaltavimui, galėtų  sutvarkyti ne vieną kiemą. Ne tik Klaipėdos miesto tarybos nariams, bet ir klaipėdiečiams, liberalų valdžios palankumo rodymas verslininkams, kelia abejones. Ar viskas čia skaidru? Verslininkai naikins kortus, kurie yra šalia Skulptūrų parko ir statys viešbutį, o savivaldybė už miesto pinigus pagerins verslininkams jų verslo sąlygas, t.y., įrengs mašinų stovėjimo aikštelę, nugriaunant pastatą, turintį paveldo elementų.  Buvo prisiminta šaudykla Birutės gatvėje. Valdantieji džiaugėsi, kad ją nugriovė. Nesuprantama, kodėl šiandien turime džiaugtis dykviete, erkių veisykla?  Ši vasara lietinga. Turistams, kurie atvyksta į Klaipėdą vienai dienai, trūksta pramogų. Puikiai tiktų šaudykla. Ji reikalinga ir jaunimo kariniam parengimui. Nugyveno, sunaikino, nes  visuomeninkui Virginijui Partaukui  liberalas, saugumo vadas sakė, jog  į šaudyklą rinkdavosi jedinstvininkai. Net per teismus bandė iš savivaldybės šaudyklą perimti ir prižiūrėti  nevyriausybinės organizacijos nariai. Savivaldybė nesutiko, todėl klaipėdietės teismus pralaimėjo. Šiandien liberalams dykvietė yra kaip gėrio, grožio objektas. Ar liberalai labai laimingi, kad  neteikiamos paslaugos, nevystomas mieste šaudymo sportas, nėra jaunimui užimtumo?

Kas suteikė mandatą valdančiajai Klaipėdos  miesto  valdžiai  nugyventi Klaipėdą? Mes,  klaipėdiečiai. Liberalai bei valdžioje esančios partijos visiems ir visur tai primena.

Nugyvendimo politika tęsiama, todėl ir priimtas sprendimas nugriauti pastatą Donelaičio 5A, kuris daug metų nenaudojamas, atseit avarinės būklės.  Šalia namo pamatų išaugo didžiulis medis, bet savivaldybė nepasirūpino jį nupjauti. Pasirodo, kad šioje vietoje medis reikalingas. Jis  tapo liberalų sąjungininku, nes jo paskirtis iškelti pastato pamatus, kad namas greičiau sugriūtų.

Kitas sprendimas, kuris įžiebė debatus tarp pozicijos ir opozicijos buvo  Sportininkų vaistinės optimizavimas. Opozicija įtaria, kad pagrindinė priežastis sujungti Debreceno ir Sportininkų vaistines yra  pelningą vaistinę paversti į nuostolingą ir, kaip   šaudyklą, sunaikinti.

Pozicijos atstovams nepadėjo ir prieš posėdį išdalintos širdelės, kurias  gniaužant rankose apsiraminama. Nei iš šio, nei iš to valdantiesiems priklausantis deputatas Vytautas Čepas ėmė kalbėti apie mus, visuomeninkus. Nepatinkame jam. Patyčių  strėles ėmė laidyti  į senjorų organizaciją, kuriai vadovauja Aldona Marija Gedvilienė ir į  dermoėdus, lietuviškai – veltėdžius, kurie   per tarybos posėdžius sėdi jam už nugaros bei  dažnai piketuoja.  Po tarybos nario V, Čepo pasisakymo pozicijos nariai ir tarnautojai ėmė ploti. Meras, kuris vedė tarybos posėdį, netildė plojikų, kaip tildydavo atėjusius stebėti klaipėdiečius ir įspėdavo juos, kad jie  randasi tarybos posėdyje, bet ne cirke.  Matyt todėl meras tylėjo, nes jo „širdis plojo“, džiaugėsi V. Čepo patyčiomis, kurios buvo skirtos  aktyviems piliečiams.

Klaipėdos tarybos posėdžiai asocijuojasi su Diuma romanu „Trys muškietininkai“. Ten, Prancūzijoje, muškietininkai gynė karalių  nuo kardinolo, o čia, Klaipėdoje,  valdančioji dauguma –  merą nuo  opozicijos ir  nuo Nikos Puteikienės klausimų, pasisakymų, nuo   aktyvių  piketuotojų bei  senjorų.  Ten, Prancūzijoje kardais, čia, Klaipėdoje, patyčiomis.

Šaudyklos vieta, iki kelių suvešėjusi žolė  2017-06-29

Šaudyklos vietoje, iki kelių suvešėjusi žolė 2017-06-29

Pastatas Donelaičio a.5A

Pastatas Donelaičio a.5A

 

 

Pastatas Donelaičio aikštė 5 A

Pastatas Donelaičio aikštė 5 A

 

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>