Viešas prašymas premjerei pasiūlyti Sveikatos apsaugos ministrui atsistatydinti

 

Pagal  nerašytą taisyklę naujos valdžios ministrai yra  nekritikuojami 100-tą  dienų, kad galėtų  susipažinti su esamą  situacija ministerijose.

                             LR Sveikatos apsaugos ministras Arūnas  Dulkys  nutaręs, kad  jam nereikia 3 mėnesių susipažinimui,  kad  gerai  žino   ministerijos  padėtį,  pareikalavo atsistatydinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( toliau – NVSC ) direktorių Robertą Petraitį. Netgi ėmė grasinti, jei neatsistatydins, -  imsis biurokratinių procedūrų. Piliečiai mano, kad ministras  tokiais  reikalavimais  tik juokina Lietuvos gyventojus.

                             Ministras  nusprendė išvyti NVSC direktorių iš posto po  kritikos žiniasklaidoje.    Manau, kad internetiniame laikraštyje 15min.lt atliktas tyrimas ir straipsnyje  pateiktos išvados  „Perteklinių mirčių priežastys Lietuvos regionuose: išskirtinis tyrimas“,  yra vertos prasčiausio pažymio, o tai dvejeto, nes žodis „perteklius“ reiškia buvimą kažko daugiau, negu reikia. Mieli žurnalistai, mirčių nėra daugiau, kadangi   siaučianti  epidemija yra priežastis augti  mirčių skaičiui. Mažinti mirtingumą gali gydymo įstaigos, skiepijimas, elementarios tvarkos laikymasis, bet ne įstaiga registruojanti numirusius nuo koronaviruso.

                             Kodėl didesnis mirtingumas? Todėl, kad prasidėjus Covid – 19 siautėjimui  beveik užsidarė  ligoninės ligoniams su lėtiniais susirgimais, jie  sunkiai patenka  į gydymo įstaigą, o   negavę reikiamo gydymo, miršta.  Todėl turime didesnį mirtingumą ir dėl kitų ligų, negu ankstesniais metais. Dėl perteklinių mirčių kaltė tenka  Covid -19 ir naujai priimtai tvarkai, jog nereikia skubiai gydyti ligonių nuo kitų ligų.  Piliečiai pasipiktinę, todėl peticiją, kurioje rašoma, jog  „vis daugiau žmonių miršta taip ir nesulaukę savalaikės medicinos pagalbos“ pasirašė daugiau negu 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų                  https://www.peticijos.lt/visos/77012/a-veryga-turi-buti-teisiamas-del-igaliojimu-virsijimo/  .  Žmonės, padėdami parašą  po peticija,  išsakė savo lūkesčius. Ar kas nors pasikeitė prie LR Sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio?  Piliečių viltys ir liko tik viltimis.

                             Kodėl nėra visuotinio  NVSC direktoriaus pasmerkimo?  Pirma,  -  vaikiškas  žurnalistinis  tyrimas dėl perteklinių mirčių, antra, -   Danutės  Jonušienės informacija straipsnyje  „Mirčių nuo koronaviruso skandalas nedaro garbės Lietuvai: ekspertas karštligišką gelbėjimąsi lygina su klouno kelnėmis“. Iš šios publikacijos sužinome, kad  gydytojai nemoka mirties liudijimuose  teisingai surašyti mirties priežasčių, o Higienos instituto Sveikatos informacijos centras nemokšas  mokino: „Apie šešis šimtus gydytojų mokėme nedaryti tokios klaidos“.  Įdomu, ar išmokino? Kitaip sakant, mirčių priežasčių registracijos neatitikimai yra visos  sveikatos sistemos bėda.  NVSC direktorius nurodė, kad trūksta etatų, trūksta finansavimo  tokioms klaidoms taisyti.

                             Piliečiai iš pateiktos informacijos supranta, kad  NVSC direktoriaus atleidimas neįves daugiau tvarkos sistemoje.  Sutampa, tiek Lietuvos gyventojų reikalavimas, tiek NVSC direktoriaus prašymas, kad reikia padidinti  finansavimą visoms gydymo ir su gydymu susijusioms įstaigoms.

                             Menkaverčiai žiniaskalidos tyrimai teigia, kad yra  interesantų valdiškiems pinigams,  galimai juos norima išleisti  nekokybiškiems  greitiesiems testams, o  ne sveikatos sistemos gerinimui. Manome, jog naujas Sveikatos apsaugos ministras  nori, kad  apsijuoktume Europos sąjungoje,  atsiskaitydami bet kaip, tačiau ne taip, kaip reikalauja „Eurostato“ pateikta instrukcija.

                             Piliečiai NVSC  direktorių vertina teigiamai,  nes  po publikacijos „Atviroje  Klaipėdoje“  beveik visi komentatoriai atsiliepė gerai apie jį. Šiam straipsniui teigiamą įvertinimą skyrė   apie 1300 skaitytojų.

                             Po peticija  dėl LR Sveikatos  ministro pasitraukimo  rašosi  piliečiai iš visos Lietuvos.  Teikiame peticiją  ir prašome  tenkinti   Lietuvos gyventojų (  virš 100)  reikalavimą bei atsakyti dėl papildomo  NVSC finansavimo.

                             Siūlome susipažinti su peticijos tekstu ir straipsniu „Atviroje Klaipėdoje“:

1. Straipsnis iš „Atviros Klaipėdos“  https://www.atviraklaipeda.lt/2021/01/09/uz-akivaizdu-manipuliavima-mirtimis-turi-atsistatydinti-ne-nvsc-direktorius-bet-sveikatos-apsaugos-ministras/

2. Peticija: https://www.peticijos.lt/visos/77393/uz-akivaizdu-manipuliavima-mirtimis-turi-atsistatydinti-ne-nvsc-direktorius-bet-lr-sveikatos-apsaugos-ministras/

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>