Mere, ar deleguosite atstovą, kaip yra parašyta įstatyme, ar vykdysite Vyriausybės nutarimą?

Mes, klaipėdiečiai,  Jus,  mere,  rinkome, tikėjome, kad  apginsite Klaipėdą ir pajūrį nuo išorinio uosto, kuris taps    ekonomine ir ekologine bomba ir padarys didžiulę žalą pajūrio krantams ir miesto ateičiai.

Galimai tik laikinai buvome  nuraminti, kai Klaipėdos miesto taryba,  po  konsultacijos  su architektu-urbanistu Mindaugu Pakalniu, 2017 m. liepos 14 d. pritarė Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo koncepcijos variantui Nr. 2, kuriame nėra išorinio uosto.

Klaipėdiečiai, stebėdami kaip buldozeriu yra stumiamas išorinis uostas Melnragėje,  aiškiai   pastebi,  jog  ministrui pirmininkui S. Skverneliui, Susisiekimo ministrui  R. Masiuliui  „nusispjauti“ į  įstatymo  viršenybę.  Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymas  teigia, kad į Vyriausybės komisijas deleguojami  Savivaldybių institucijų ir įstaigų atstovai.   Vyriausybė savo 2017 m. lapkričio 8 d. Nr. 946 nutarimu ignoruoja  Vyriausybės įstatymą, miesto tarybos kompetencijas  ir nusprendžia, kad atstovas turi būti tik meras.

Mere, ar turite „stuburą,  ar pareikalausite Vyriausybės laikytis įstatymo ir rekomenduosite tarybai deleguoti atstovą, kurio pagrindinė misija informuoti apie miesto principines nuostatas  dėl išorinio uosto?

Ar neatrodo, kad Vyriausybės ministras pirmininkas, Susisiekimo  ministras nurodydami kas gali būti savivaldybės atstovu, tyčiojasi iš Klaipėdos miesto tarybos, aktyvių klaipėdiečių ir nesiruošia eiti į derybas, ieškoti konsensuso dėl bendros Klaipėdos miesto vystymo krypties, o veikia iš  jėgos pozicijos.  

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>