Eglės seniūnaitijos bendruomenės darbai

 

ženklas 1Klaipėda negali didžiuotis bendruomeninių organizacijų  gausa. Uostamiestis  turi ir bendruomeninių organizacijų asociaciją, tačiau ją sudaro tik 7 organizacijos. Kita dalis organizacijų, jų tarpe ir Eglės seniūnaitijos bendruomenė, nėra Klaipėdos bendruomenių asociacijos nare.

Ar organizacija nukenčia, kad nėra asocijuota narė? Manau, kad ne, nes savarankiškai veikia nemaža dalis bendruomeninių organizacijų .  Ar yra Klaipėdos mieste bendruomenes vienijančių elementų? Viena veikla, o tai projektai, vienija  didžiąją dalį bendruomenių.

Eglės seniūnaitijos bendruomenė pagal gyventojų pageidavimus specializavosi gyvenamosios  aplinkos  gerinimo programoje.  Nuo 2017 m., kai bendruomenė įsikūrė Universiteto seniūnaitijos teritorijoje, tai  pastatė 22 suoliukus, atminimo ženklą Sąjūdžio ąžuolui, 12 betoninių šiukšliadėžių bei  dviračių stovus,  įrengė keletą gėlynų.  Taip pat kasmet organizuoja bendruomenės narių susitikimus ir darbų aptarimus  Klaipėdos universiteto kavinėje „Kubus“.

Šiais metais  Eglės seniūnaitijos bendruomenė organizavo gyventojų susirinkimą ne tik kavinėje, bet ir kieme.  Toks renginys buvo organizuotas pirmą kartą drauge su Danės bendruomene. Naujovė, tai kvietimas bendruomenės narius žaisti tenisą, nes „Žemynos“  gimnazija turi įsirengusi nuostabų aikštyną.

2020 metais pagal programą buvo nutarta bendruomenės narius aplankyti namuose ir įteikti vertingas dovanas. Apsilankius, išklausius bendruomenės narių pasakojimus gimė idėja, kad reiktų užrašyti bendruomenės narių pasakojimus ir paruošti leidinį, kuris vadintųsi „Pasakoja „Eglės“ seniūnaitijos bendruomenės nariai“.  Išklausyti, neįžeisti, pasidžiaugti gražiai nugyventu gyvenimu nėra lengvas darbas.  Žmonių gyvenimai – didžiulis bendruomenės turtas.

Projektui skiriami pinigai  tampa lyg  laivas į ateitį, t.y. į kitų metų bendruomenės darbus.

ženklas

 

Kategorijos: Be kategorijos.

1 komentaras

  1. Renata Sen.:

    Tragedija su tom bendruomeninėm organizacijom Klaipėdoje. Kaip ir su tikrosiomis NVO(nevyriausybinėmis organizacijomis). Kol dar savo jėgom, savo laiko ir finansų sąskaita kažką mėgini nuveikti, tai dar esi ,,gyvas“…O iš ponų valdančiųjų sulauksi ne skatinimo, o tik pagalių į ratus ir apsurdiškos centų medžioklės vargano(kažkokiu – tai stebuklu palaiminto) projekto ataskaitoje. Gerai kad jūs veikiat bent buitiniame lygyje ir suburiate kažkiek bendruomenės atstovų. Taip ir toliau laikykitės.Gal ateis geresni laikai..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>