Ar sutinkame, jog Skulptūrų parke būtų iškirsta 500 medžių?

Skulptūrų parke pažymėti medžiai, kuriuos reikia iškirsti

Skulptūrų parke pažymėti medžiai, kuriuos reikia iškirsti

Klaipėdos miesto  savivaldybės administracijos direktoriui

Prašymas  įregistruoti iniciatyvinę grupę,   gyventojams  pageidaujant  paskelbti apklausą dėl Skulptūrų parko rekonstrukcijos 

2020-12-31     Klaipėda

 1. Iniciatyvinės grupės klausimas: „Ar pritariate  Skulptūrų parko rekonstrukcijos priežiūros naujos grupės sudarymui, kurios užduotis -   paruošti parko projektą taip, kad būtų atsisakyta iškirsti  didžiąją dalį medžių  iš numatytų  504 vienetų,  kardinaliai pakeičiant   istorinę dalį, atsisakant buvusių kapinių takų atkūrimo, betonavimo, trinkelizavimo, tvorų, vartų ir  tuo  pačių sutaupant ženklią sumą iš  rekonstrukcijai skirtų 3.7 milijonų eurų ?

2. Siūlome  apklausos būdą: tiesioginį gyventojų nuomonės įrašymą apklausos dalyvių sąrašo lapuose. Jei koronavirusas taptų trukdžiu  tenkinti mūsų pasiūlymą, tai prašome surasti kitą būdą  parašų rinkimui.

3. Siūlome apklausą atlikti Klaipėdos mieste.

4. Iniciatyvinės grupės atstovas  Virginija Jurgilevičienė.

Asociacija „Klaipėdos  žalieji“ ir Danės bendruomenės asociacija beveik prieš 1,5 metų pateikė skundą dėl Skulptūrų parko sutvarkymo projekto. 2019-07-22 d. vyko jungtinis dviejų komitetų posėdis, kuris buvo įpareigotas visuomenei tik pristatyti projektą, o į skunde pateiktas pastabas ir argumentus koreguoti projektą, nebuvo atsižvelgta. Toks didelis 504 medžių kirtimas – didžiulė žala, didinanti ir taip prastą ekologinę situaciją mieste.  Klaipėdiečiams nepriimtina  ir projekto istorinė dalis. Apie netinkamai paruoštą Skulptūrų parko  istorinės dalies rekonstrukciją    buvo paskelbtas    straipsnis, kurį atspausdino „Vakarų Ekspresas“  https://www.ve.lt/naujienos/nuomones/nuomones/skulpturu-parkas-kokia-jo-istorija-ir-ateitis-1738318/

 Prieš 1,5 metų kai kurie Klaipėdos miesto tarybos nariai buvo nemaloniai nustebinti dėl suplanuotų 504 medžių kirtimų. Tarybos narys A. Vaitkus tarybos nariams ir į komitetą atėjusiems miestiečiams aiškino, kad pats vaikščiojo po parką ir nesutinka, kad reiktų kirsti 500 medžių. Visuomenininkams prašant ir tarybos nariams palaikant buvo sudaryta Skulptūros parko rekonstrukcijos priežiūros grupė.

Laikraščio „Klaipėda“  straipsnyje  „Rengiamasi Skulptūrų parko pertvarkos startui: dėlioja paskutinius taškus“  pateikta informacija,  kad ši grupė  nepakeitė nei  gamtinės, nei istorinės parko pertvarkymo koncepcijos. Nėra ryškiai sumažinto kertamų medžių skaičiaus bei neatsisakyta brangių, atskirų istorinių kapinių detalių atstatymo. Tai tiesiog pasityčiojimas iš Klaipėdos miesto istorijos palikimo,  žalojant vienintelę ramią gamtos oazę miesto centre.

Jei Skulptūrų parko pertvarkos priežiūros darbo grupė  išlaukė  daugiau nei metus, kad galėtų   pateikti dar kartą, tiesa, šiek tiek „papudruotą“,  tą patį projektą, tai gali  palaukti dar tiek, nes 1923 metų  Klaipėdos krašto sukilimo  šimtmečio minėjimas  negali tapti pretekstu suniokoti  miesto centrinius „plaučius“ ir netikslingai iššvaistyti  beveik 4 milijonus eurų.

Skulptūrų parkas 1a

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>