Kas gali paneigti, kad Putino Rusijai reikia vaizdų, kaip Lietuvoje susidorojama su piketuotojais

2021-02-17 1

Nuo 2012 metų klaipėdiečiai  ateina į Atgimimo aikštę paklausti esamos valdžios. Pagrindinis klausimas yra, ar dar gyva Deimantė? Buvome ir 2021 m. vasario 17 dieną. Aišku,  su kaukėmis ir laikėmės saugaus atstumo.   Mums koronaviruso epidemija  nėra ir neturi  tapti  priežastimi  tylėti.

Kiekvieno mėnesio 17 dieną  išeina  ir vilniečiai. Jie renkasi Daukanto  aikštėje, priešais prezidentūrą.

Kai piliečiai  beveik 9 metus kiekvieną mėnesį viešai užduoda klausimą, ar dar gyva pedofilijos liudininkė, tai teisėtvarka, tiek Vilniaus meninės akcijos dalyvius, tiek Klaipėdos  visuomeninkus pažįsta kaip „nuluptus“.  Klaipėdiečių policijai  esame neįdomūs ir net nebeatvažiuoja nufotografuoti mūsų  susiėjimo. Tiesa, per  karantiną 2020 m. lapkričio mėn. privažiavo policija, tačiau  neužsirašė  nei vieno iš mūsų telefono numerio, duomenų, nefotografavo.  Mes nusistebėjome. Atsakė, kad jie sustojo be nurodymo, jiems įdomu, kodėl čia stovi su plakatais  miesto centre. Nusistebėję, kad tiek metų vis stovime, – nuvažiavo.

2021 m. vasario 16 d. klaipėdiečius, kurie su vėliava ir plakatais stovėjo prie Klaipėdos savivaldybės, policija  kiekvieną užregistravo. Kai, nustebęs Virginijus Partaukas paklausė , kodėl nepakanka  atsakingo  asmens duomenų,   tai  išgirdome, kad paskelbus koronaviruso   epidemiją, – visi registruojami. Parodyti tokio vyriausybės, ar ministro nurodymo nepaprašėme, patikėjome policininkų žodžiais.

Įstatymai turi būti taikomi visiems vienodai.  Tačiau nepastebėjome, kad būtų registruojami  Navalno palaikymo akcijos dalyviai  Vilniuje ir Kaune ar  Klaipėdoje piliečiai, besipiktinantys  Garliavos šturmu.  Kodėl šiems susiėjimams negalioja  ministro ar vyriausybės nurodymai? O gal jų nėra,  tik išsigalvoja?

Manome, kad policija ėmė savivaliauti, viršyti savo įgaliojimus, pažeidinėti Konstituciją. Kai vilniečiai 2021-02-17 d. rinkosi  į Daukanto aikštę, tai matė laukiančius  policijos mašinoje pareigūnus, kurie  vėliau priėjo. Jie ėmė klausinėti asmens duomenų ne tik  akcijos įgalioto asmens, bet žmonių, kurie buvo aikštėje.  Vienas asmuo paaiškino, jog tėra praeivis, sustojęs pasižiūrėti  ir jį policininkai paliko ramybėje.  Kai jie ėmė reikalauti duomenų kito piliečio,   tai  jis  norėjo sužinoti, kokiu pagrindu reikalauja.  Ar sunku policijai buvo supažindinti pilietį su dokumentu, kurio pagrindu  iš jo reikalaujama asmens duomenų?

Už tai, kad nepasakė savo duomenų,  nes piliečiui nepaaiškino kokiu pagrindu iš jo  reikalaujama, – policininkai užlaužė rankas, uždėjo antrankius ir iš skausmo šaukiantį nutempė į policijos mašiną.  Kitų  žmonių, kurie stovėjo aikštėje, asmens duomenų jau nebereikėjo.

Kitaip, kaip policininkų provokacija, tai neįmanoma pavadinti.

Kas gali paneigti, kad Putino Rusijai reikia šiurpių vaizdų, kaip Lietuvoje susidorojama su taikiais  piketuotojais, kad   lietuviai,  apie demokratiją  Putino Rusijai nedrįstų  aiškinti,  nes patys drasko savo žmones.

Miela Deimante, ateiname  dėl Tavęs, nes gyvybė yra didžiausia vertybė, bet tenka stebėti policininkų, teisėtvarkos negražius  poelgius.

Ateisime ir kovo mėnesį, nes valdžios galios negali būti aukščiau  už TIESĄ.

2021-02-16 22021-02-172021-02-16 12021-02-16 52021-02-16

Kategorijos: Be kategorijos.

1 komentaras

  1. Renata Sen.:

    Žmogus paprasčiausiai galėjo neturėt su savimi asmens dokumento(užmiršo namuose), bet tai nereiškia kad jį reikia tuoj pat ,,pakuoti“ lyg kokį teroristą. Pas mus dar niekas nieko nesprogdina, netgi negrasina. Pas mus pabėgėlius, kurie galimai tuo užsiiminėja ir beveik visi yra ,,pametę dokumentus“, mielu noru valdžia kviečia apsigyventi Lietuvoje. O va lietuvį su lietuviškai parašytu plakatu reikia būtinai tikrint, sekt ir izoliuot kol išsiaiškins kur jis padėjo pasą? Pasižiūrėjus į Vilniaus policininkų veiksmus ir į jūsų situaciją( kai buvote tikrinami net du kartus), peršasi nelinksmos mintys. Negi sulauksime laiko kai einant į paprasčiausią piketą, su savimi reikės pasiimti ne tik pasą bet ir ryšulėlį su būtinais daiktais. Ką gali žinot, gal šį sykį iškart pasodins?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>