Kodėl Rusijos spec. tarnybos siekia destabilizuoti Čekijos visuomenę?

Šiomis dienomis vienas garsiausių įvykių – čekai išvarė 18  Prahoje dirbusių Rusijos diplomatų. Šiai akcijai  pritarė kairiojo sparno prezidentas Milošas Zemanas, palaikantis glaudžius ryšius su Maskva ir Pekinu.

Čekų spec. tarnybos ir vyriausybės kaltinimai yra  siejami su  2014 metų sprogimais ginklų sandėliuose. Oficiali versija, kad šioje teroristinėje operacijoje dalyvavo Rusijos šnipai  ir, galbūt, bulgarų ginklų prekeivis.

Viešoje erdvėje yra formuojama nuomonė, kad Višegrado  sutarties valstybės, kurioms  priklauso ir Čekija, yra sudarytos iš   nacionalistinių vyriausybių, kurios pasižymi radikalia ir populistine politika.

Pačios Višegrado sąjungos narės apie savo misiją Europos sąjungoje kalba taip, jog „uoliai stengėsi įrodyti, kad Vidurio ir Rytų Europa yra ne problemų kėlėja, o sektinas pavyzdys“   straipsnis „ Višegrado ketvertas: „Galime būti pavyzdys visai ES“ . el. laikraštis  „15 min.“

Kokia šiuo metu Europos sąjunga, kokia  jos  svarbiausia problema?  Apie tai informuoja žinomas britų istorikas Nellas Fergusonas, kuris teigia, kad žiniasklaidą ir universitetus yra perėmę  agresyvieji  kairieji, kurie įsigalėjo, kai sugriuvo Sovietų sąjunga. Kitaip sakant, marksiszmo leninizmo filosofija įgyvendinama Europos Sąjungoje pasitelkiant šias pagrindines socialinės grupes:  seksualines mažumas, tamsiaodžius, moteris. Rusija suinteresuota, kad Europos sąjungos  politikoje įgytų galias kaip tik šios grupės. Praktiškai jiems tai pavyko, išskyrus Višegrado sąjungos  valstybes, kurios turi stiprų gyventojų palaikymą ir teigia, kad jų  siūlymai  yra  konstruktyvūs ir  stiprina Europos sąjungą.

Višegrado grupės šalys palaiko gerus santykius su Putinu,  prekiauja su Rusija, vykdo  bendrus projektus. Nepaisant to, jos sulaukė didelio  Kremliaus slaptųjų spec. tarnybų dėmesio.  Kodėl, tariamam savo  politiniam draugui,  Rusija pakiša  „kiaulę“?

Kastytis Braziulis paviešino 1968 m. iš sovietinės Čekoslovakijos pabėgusio  žvalgybos karininko, slaptų dezinformacinių kampanijų vykdymo specialisto Ladislavo Bittmano, perduotas slaptas instrukcijas: KGB veiklos metodus, tikslus bei uždavinius dezinformacijos srityje, kurie nukreipti  prieš JAV.

Šiandien Rusijos slaptosios tarnybos  vadovaujasi panašiomis instrukcijomis, tačiau akivaizdžiai demonstruoja ir kitą veiklos pusę,  pasitelkdamos  leftistus  perima šalies   valdymą, o tada  padedant paklusniems ir priklausomiems politikams, siurbia  iš valstybės finansus. Paskutinis toks atvejas,  tai 2,3 milijardų eurų iš Europos Sąjungos  Covid suvaldymui  ir neigiamiems   padariniams likviduoti. Norisi Finansų ministrės  G. Skaistės, paklausti, ar finansuodami vėjo jėgaines jūroje – finansuosite labiausiai nukentėjusį sektorių?  Konservatorių  paruošto plano tikslas, atitinka Kremliaus reikalavimą,  kuo daugiau pinigų išvežti iš Lietuvos, o ne palikti Lietuvos gyventojams.

Vėliau,  visai nusilpusios šalies,  laukia tik vienas kelias  – Rusijos okupacija.

Šiam  Rusijos planui įgyvendinti, kaip tik trukdo Višegrado valstybės, todėl iš  Kremliaus atsiųsti spec. agentai  Čekijoje ne tik padegė ginklų  sandėlius, bet jie, manau,  ruošia  leftistus, kurie turėtų išeiti į gatves ir reikalauti, kad Čekija – nepažeidinėtų Europos Sąjungos teisę  priimti pabėgėlius,   Lenkija – reikalautų  panaikinti abortų draudimą, Vengrija -  atsistatydinti  premjerui   Viktorui  Orbanui  dėl  represijų prieš „nepriklausomą spaudą ir nevyriausybines organizacijas“.

Rusija, apsimetusi draugu,   intensyviausiai dirba savo griaunamąjį darbą  Višegrado valstybėse.

Manau, kad Rusija Lietuvai skiria mažiau dėmesio, nes  dar 1968 m. KGB slaptosios instrukcijos reikalavimas „Sukurti įtakos agentų tinklą visuose valstybės valdymo lygmenyse, siekiant įtakoti sprendimų priėmimo procesus;“ yra įgyvendintas.  Manau, kad  konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai,  atleidę Lietuvos gyventojų genocido ir represijų tyrimo centro direktorių Adą Jakubauską, įrodė savo tarnystę Kremliui.

Manau, kad tarnystę Kremliui įrodė ir  Andrius Tapinas  organizavęs “ Gyvą  Baltijos kelio grandinę“, tikslu palaikyti  baltarusius kovojančius  už laisvę.  Kai buvo kviečiami klaipėdiečiai  prisijungti Klaipėdoje, tai buvo  pasakyta, kad  Maskvos  negražiuose žaidimuose  nedalyvaujame.  Nepriklausomai Lietuvai jau 30 metų, tai  per tą  laikotarpį JAV, Europa ne kartą bandė padėti  Baltarusijos žmonėms organizuoti revoliuciją, nuversti nekenčiamą autoritarinį vadovą  Aleksandrą Lukašenką.  Puikiai prisimename, kuo tai baigdavosi. 2006 m. pro langą išlėkė ir žuvo diplomatas Vytautas Pociūnas.  Tada pasklido informacija, kad tai susiję su pinigais, kuriuos vakarų  pasaulis skyrė  A. Lukašenkos nuvertimui ir, kad  Lietuvos diplomato buvo paprašyta patikrinti, kaip jie buvo išleisti.  2011 m. kilo kitas skandalas, kai Teisingumo ministras Remigijus Šimašius  perdavė A. Lukašenkos režimui Baltarusijos opozicijos veikėjų sąskaitas Lietuvos bankuose.  Tai keli  į viešumą  iškilę faktai, bet  kiek  dar yra, kurių visuomenė nežino? Todėl  darytina vienintelė išvada, – A. Lukašenkos režimas intensyviai  prižiūrėjo vakarus. 2020 m. negalėjo kilti  tokie nepasitenkinimo protestai, jei   nebūtų įsijungusi Rusija, kuri turi savo tikslų, priartinti  kariuomenę arčiau Europos sienų.  Kas A. Tapiną ir kai kuriuos  politikus vertė užsimerkti ir nematyti tikrojo neramumų  užsakovo?  Aišku, kad Kremlius. Šiandien  Baltarusijoje ir matome tą Rusijos organizuotą  „demokratijos“spektaklį.

Atsiimkime savo valstybę, vykime lauk įtakos agentus, kurie Lietuvoje vykdo Kremliaus politiką.  Nebijokime  žmonėms aiškinti, kokius Kremlius paruošė, o Lietuvos valdžia priėmė  sprendimus.

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>