KOALICIJA „ŠEIMA IR VAIKAI“ kviečia klaipėdiečius į piketą 2021 m. gegužės mėn. 6 dieną 12 val., kuris vyks prie Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro ( Debreceno 48)

2016-05-07 Spaudos  atgavimo  dienos minėjimas SOS vaikų sodyboje. Mergaitės šalia V. Kairienės  - Virginijaus dukros

2016-05-07 Spaudos atgavimo dienos minėjimas SOS vaikų sodyboje. Mergaitės šalia V. Kairienės – Virginijaus dukros

 Našlį Virginijų su dviem dukromis galima buvo dažnai sutikti pagrindinėje Herkaus Manto gatvėje.  Beveik kiekvieną savaitgalį   ateidavo į  SOS vaikų sodybą, kurioje mažosios bendraudavo su   vadove Virginija Kairiene.  Ji, kaip mama, jas pasitikdavo, apkabindavo, sodindavo prie stalo,  mergaitės dalindavosi savo paslaptimis.

Irena Jarulienė šiuo metu gyventi Melnragėje,  jį, Virginijų, pažįsta nuo 1971 metų. Tais laikais  abudu gyveno taip vadinamame Rybporte ( Žvejybos uosto rajonas). Irena yra  pasipiktinusi  Vaiko apsaugos specialistų elgesiu.  Atimti vaikus iš   gerai  prižiūrinčio tėvo yra nusikaltimas. Irenos  nuomone,  Klaipėdos vaikų teisės užsiima ne vaikų  gynimu, bet vaikų žalojimu.  Ji  pati užaugusi vaikų namuose ir tokio tėvo, taip prižiūrinčio ir mylinčio savo vaikus, – nėra sutikusi. Ji  nustebusi, kaip galima buvo  iš Simo, o jį taip vadino, kai dar buvo jaunas ir neturėjo vaikų,  paimti jo gražuoles mergaites.

Virginijų, kuris visą savo gyvenimą praleido Klaipėdoje, pažįsta nemažas būrys  žmonių. Nėra jis „pukuotas“  ir tylenis. Vaikų teises, kitaip, kaip  „gauja“,  jis nevadina. Kaip pats sako, kai 10 metų pradirbi jūroje kapitonu, tai  esi išdirbęs savo kalbos stilių.  Jo   nekompromisinis charakteris, kai bendrauja su vaikų teisės specialistėmis, su prokurorėmis, su pedagogėmis ar kitais valstybinės įstaigos darbuotojais, negali tapti priežastimi atimti mergaites.

Virginijus visą laiką buvo socialus, t.y. intensyviai bendraujantis  pilietis, nesigėdijantis  prašyti pagalbos, kai jos jam reikėdavo. V. Kairienė  pakeisdavo vaikams mamą. Rita Staršelskienė, turinti psichologės  išsilavinimą, teikdavo patarimus psichologiniais klausimais, kaip su vaikais bendrauti.

Paskutinis Virginijaus apsilankymas teisme buvo 2021 m. pradžioje. Jis į Klaipėdos apylinkės teismą   atvyko kartu su  jaunesniąja dukra, kad Vaikų teisių specialistė galėtų pabendrauti  su vaiku, o po to mergaitė teisme turėjo liudyti.  Pirmoje dalyje,  specialistės bendravimą su vaiku per ekraną  stebėjo prokurorė, teismo darbuotoja bei tėvas. Vaiko klausinėjo, ką ji mėgsta valgyti ir t.t.  Mergaitė atsakinėjo ką valgo, koks jos mėgstamas maistas.   Nežinau, kaip tą specialistės pokalbį  vertino prokurorė?   Mergaitės advokato nebuvo, nes jis vėlavo.  Suprantama, nesvarbi byla, gal jau ir sprendimas yra  nulemtas, todėl tik dėl formalumo buvo iškviestas advokatas. Šiems  specialistams ir pareigūnams –  eilinė byla, kur tėvas galimai jau  tapo   susidorojimo objektu. Kaip tėvui klausytis savo vaiko pasakojimo, ar jis jos nemarina  badu? Vaikų teisės specialistai sakys, kad   neišsigalvokite, nes  taip neklausinėjo. Klausinėjo- netiesiogiai.  Todėl tėvas, kuris stebėjo,  kaip  su dukra dirba  psichologė, teismo salėje nepagarbiai atsiliepė  apie „ vieną gaują“, t.y. Vaikų teises,  prokuratūrą. Tos apklausos metu tėvas ne kartą klausė, kodėl vyresnioji, sveika mergaitė, šiuo metu  guli ligoninėje. Virginijus taip pat ne kartą sakė, kad  versdami ją meluoti,  verčiate jos širdelę  pergyventi ir ji neatlaikė.

Matyt, ta apklausa, tie tėvo priekaištai, mergaitės atsisakymas liudyti prieš tėvą – Vaikų teises paskatino 2021-05-03 vaiką pagrobti  iš Vaivorykštės tako gimnazijos, nors yra dviejų Klaipėdos teismų: Apylinkės teismo 2020-11-30 ir Apygardos teismo 2021-01-14 sprendimai vaikus palikti  tėvui. Tuos teismo procesus inicijavo Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius ir  juos pralaimėjo. Vaikų teisės siekia suformuoti nuostatą, kad  tėvas fiziškai ir psichologiškai smurtauja  prieš savo dukrą. Įrodymų pritrūko per pirmuosius teismus, tai dabar  įrodymus  rinks, pagrobę ir uždraudę bet kokį bendravimą su tėvu.  Iš dukros, kai ją išsivežė į Klaipėdos gerovės centrą,  atėmė telefoną. Tėvui bendrauti yra neleidžiama, aiškinama, kad vaikas nenori. Pačiam vaikui pasakyti, jog nenori tėvo, yra uždrausta.  Vaikui neleidžiama lankyti mokyklos, nors iki gegužės mėn. 3d. tėvas kiekvieną dieną atvesdavo ir po pamokų pasiimdavo savo dukrą. Kodėl?

Koalicija„ Šeima ir vaikai“ organizuoja piketą prie Šeimos ir vaiko gerovės centro,  jog padėtų tėvui susitikti su dukra.

Koalicijos „Šeima ir vaikai“:

1. Agentūros VISOS  LIETUVOS  VAIKAI Klaipėdos  fondo    vadove  Virginija   Kairiene

2. Klaipėdos Krizių įveikimo centro  vadovė Rita Staršelskienė

3. Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrijos pirmininkė Virginija Jurgilevičienė

2015-12-16 Savivaldybės visuomeninė administracinių ginčų komisija. Antras iš dešinės -  Virginijus  Simanauskas

2015-12-16 Savivaldybės visuomeninė administracinių ginčų komisija. Antras iš dešinės – Virginijus Simanauskas

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>