Manau, Vytautai Bakai, jei bijote imtis atsakomybės, tai nekalbėkite, nerašykite apie šalies prestižą ir sąjungininkų pasitikėjimą

Mes, klaipėdiečiai,   su V. Baku bendravome, matėmės per   Jungtinio demokratinio judėjimo, o vėliau Nepartinio demokratinio judėjimo  suvažiavimus. Šių organizacijų pirmininkas  Kęstutis Čilinskas drauge su  V. Baku atvykdavo į Klaipėdą. Kadangi priklausėme vienai organizacijai tai prieš keletą metų aš, Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo narė, o vėliau Nepartinio demokratinio judėjimo Klaipėdos skyriaus laikina pirmininkė,  tapau V. Bako   facebooko  draugė.

Manau, kad  V. Bakas,  patekęs į Seimą  per daugiamandatę rinkimų apygardą su Valstiečių ir žaliųjų partijos sąrašu ir tapęs  Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku, privalo girdėti visų nuomones. Savo pamąstymus išsakiau   facebooke V. Bakui,   parašius jam teiginius  apie  Seimo narį Mindaugą Bastį.  Facebooko draugui, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui,  nepatiko mano nuomonė, manau įsižeidė, o gal   išsigando.  O parašiau, jog  JAV,  Europos valstybės žino, kad Lietuva turėjo problemų su liustracija. Lietuvoje neįvyko apsivalymas nuo KGB agentų. Todėl reikalaudami pasitraukti M.  Bastį, ar kitą mūsų VSD struktūrai neįtikusį politiką, tik vaidinate, kad dirbate. Seimo saugumo komitetas tik tada bus vertas šio to, kai kiekvieną VSD pateiktą pažymą nagrinės ne iš konteksto ištrauktą, bet žvelgs per problemos visumą. Man, kaip pilietei, valstybės prestižas yra svarbus kriterijus. Esu aktyvus ir savo šalį mylintis žmogus, todėl siekiu tik vieno, kad Europos sąjungoje Lietuva atrodytų solidžiai.  Gėda, kai mano šalis, dėl ypač didelės emigracijos. įgijo  pastumdėlės ir nevykėlės vardą.  Gėda, kai  Europos valstybių komandoje Lietuva tapo  autsaidere. Todėl prašau  Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto  atsakyti  į šiuos klausimus.

2017 m. kovo mėn. 9d. žiniasklaidoje pasirodė informacija apie Seimo narį M.  Bastį. Atseit, jis palaikė ryšius su nusikalstamo pasaulio atstovais, buvusiais Rusijos KGB karininkais.

Pirmas klausimas, kada M. Bastys pradėjo susitikinėti  su buvusiais KGB karininkais?  Jei tai darė nuo 2000 m., t.y. nuo to laiko kai tapo Seimo nariu,  kokių  nuo 2001 m. VSD ėmėsi priemonių   M. Basčio atžvilgiu?

Antras klausimas,  ar VSD informuoja Seimo narius, nurodo pavardes buvusių Rusijos KGB karininkų, nusikalstamų pasaulio atstovų ir rekomenduoja su  jais nebendrauti? Kiekviena įstaiga, taip pat ir VSD,  privalo dirbti prevencinį darbą. Ar tokį darbą dirba VSD?

Trečias klausimas , ar buvę KGB asmenys, nusikalstamo pasaulio atstovai yra   įtraukti  į sąrašą nepageidaujamų asmenų ir jiems neleidžiama atvykti į Lietuvą?  Jei yra, tai kaip gali atvykti  į Lietuvą  nusikalstamo pasaulio atstovai, buvę Rusijos KGB karininkai?

Ketvirtas  klausimas,  kas tikrina   VSD darbo rezultatų kokybę, veiklos naudingumą šaliai?

Mūsų, visuomeninkų. nuomone  VSD   po saugumiečio V. Pociūno žūties yra praradusi visuomenės pasitikėjimą.

Neatsakius į rūpimus piliečiams klausimus, susidaro įvaizdis, kad neaiškios politinės jėgos nori pasinaudoti VSD galiomis.  Kas gali paneigti, kad padedant VSD prasideda „medžioklė“ prieš politinius konkurentus?

Manome, kad VSD turi dirbti pagal  taisykles, kurias privalo  įvesti ir prižiūrėti Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Šalies įvaizdžiui didžiulę žalą daro   VSD pažyma  apie M. Bastį, dirbantį  Seime  nuo 2000 m. ir kaip rašoma spaudoje,  jau nuo 2001-2002 m. bendraujantį  su  J.Kostinu, kuris atstovauja  „Rosatom“ interesus, kurie  kertasi su Lietuvos valstybės pozicija dėl Astravo AE.

Visi sutinkame, kad  Baltarusijoje statoma elektrinė yra pavojingas objektas. Apie Astravos AE išgirdome 2008 metais, kai  Baltarusijos valdžia galutinai apsisprendė atominę elektrinę statyti šalia Lietuvos,  tik 55 km. nuo Vilniaus.  Ką šis faktas sako? Jis teigia, kad Lietuvos VSD yra brokdarė. Ši institucija, kuri rūpinasi tautos saugumu turėjo visais kanalais informuoti Lietuvos vyriausybę ir dirbti taip, kad atominės jėgainės   vieta nebūtų parinkta  šalia Lietuvos.

Jei baltarusiai tikėjosi, kad Astravos AE energijos perteklių bus galima laikyti  Kruonio elektrinėje ir dėl to pasirinko statyti šalia Vilniaus atominę jėgainę, tai tokius ketinimus žinojo VSD, Lietuvos vyriausybė.  Kodėl tylėjo?  Kas gali paneigti, kad Lietuvos socialdemokratai, kurie šalį valdė nuo 2004 m. iki 2008 m., buvo sutarę apie bendradarbiavimą, apie  pagalbą  reguliuojant  energetinės sistemos darbą.  Dar kartą klausiu, kas kaltas, kodėl Baltarusijos valdžia pasirinko Astravą, kaip atominės jėgainės statybos vietą?

Dabar, kai jau Astrave AE yra statoma ir iš VSD pažymos sužinome:  pirma,  jėgainė statoma nesilaikant saugumo standartų, antra, Rusija pasinaudodama ja gali mėginti sukliudyti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarais.

Ką daro šiandien Lietuvos vyriausybė,  tuomet pražiopsojusi  galimybę keisti atominės jėgainės vietą?  Lietuvos vyriausybė turi reikalauti  statyti laikantis saugumo standartų, jei nesilaiko skųsti  Europos Sąjungai.  Ar šiandien ES vykdo Astravos AE statybos priežiūrą?   Gal mes, piliečiai, ko nežinome ir galima Astravos AE statybą užkonservuoti?  VSD žino ir gali nurodyti būdus, kaip galima būtų tai padaryti.  Ko tyli, kodėl neinformuoja Lietuvos vyriausybę? Stebėdami konservatorių inicijuotą  parašų rinkimą, ar kitas akcijas galime teigti, kad jos neveiksmingos.

Kaip elgiasi Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos vyriausybė, kai VSD įvardina   „Rosatom“ kaip priešą ir reikalauja visuotinio  pasmerkimo?   Tačiau man, kaip pilietei, nereikia pasmerkimo,  man reikia atsakymų:

- kodėl 2004-2008 m. vyriausybė, VSD nieko nedarė, kad  atominės jėgainės vieta būtų pakeista?

- kodėl nėra įvardinti realūs žingsniai užkonservuoti Astravos AE?

 - kodėl,  neturint poveikio plano, nėra paskirtas pastovus atstovas  prižiūrėti  Astravos AE statybai?

Seimo vardas taps skaidresniu, kai  Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ims analizuoti VSD pažymas, nes į viešumą patekusi informacija apie M. Bastį, teigia apie saugumiečių ir politikų prastą darbą.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>