„Norfos” plėtra: kaimynai nerimauja dėl sunkiasvorio transporto

Kai tik Klaipėdos miesto savivaldybės internetiniame puslapyje buvo paviešinta informacija , kad  paruoštas projektas dėl prekybos paskirties pastato Baltijos  pr. 101. Klaipėda, rekonstrukcijos ir  pakviesta visuomenė teikti projektinius  pasiūlymus bei į viešą svarstymą , iškart sureagavo gyventojai, kurie gyvena šalia tos parduotuvės.

Jie raštu surašė savo pageidavimus ir 2022-08-16 įteikė  Klaipėdos  miesto savivaldybės administracijos direktoriui bei išsiuntė  projekto vadovui  Juliui Volungevičiui.

Vienas  gyventojų prašymas  buvo susitikti  ir gyvai, o  ne tik  nuotoliniu būdu  pravesti  viešą susirinkimą.  Iš  architekto Juliaus  Volungevičiaus buvo  gautas  el. laiškas, kad  „ Laikantis LR Sveikatos ministro rekomendacijų, dėl COVID-19 plitimo ribojimo, susitikti galime tik asmeniškai ne daugiau kaip 3 dalyviai.“

Gyventojai iš Baltijos pr./ Taikos pr. rajono nutarė, kad reikia apie būsimą  Norfos parduotuvės rekonstravimą parašyti į „Atvira Klaipėda“, nes prieš kelias dienas pasirodė straipsnis būtent šiame  internetiniame laikraštyje su pavadinimu   „„Maximos” plėtra: kaimynai nerimauja dėl sunkiasvorio transporto“ ir  atskleidė  įdomų faktą ,  kad visų žmonių, kurie gyvena  šalia parduotuvių  yra  tos pačios  problemos.  Nesvarbu,  ar prie „Maximos”, ar prie „Norfos“ gyveni, bet  patiri sveikatai žalingą poveikį,  t.y.   nuo ankstaus ryto  intensyvų   krovininių mašinų  atvažiavimą  ir prekių iškrovimą.  Prie Baltijos pr. 101 situacija dar prastesnė, nes didžioji dalis krovininių mašinų sustoja , iškrauna prekes, o vėliau manevruoja siauroje gatvelėje, kuri yra skirta gyventojams   pasiekti  savo gyvenamąją  vietą.

Parduotuvė „Norfa“  yra tarybinis paveldas, jis buvo tinkamas, kai krovininės mašinos buvo per pus mažesnės, o dabar  pasikeitus  transporto gabaritams, pristatymų gausumui,  projektuotojai  į tai turi reaguoti  ir  keisti krovininių mašinų privažiavimo vietas.  Prekių pristatymas į parduotuvę neturi būti vykdomas  gyventojams po langais.  Parduotuvių rekonstrukcija turi ne pabloginti gyvenimo sąlygas, bet pagerinti.

Gyventojai tikisi, kad „Norfos“ savininkams rūpi ne tik pelnai, bet ir žmonių, kurie gyvena šalia,  sveikata.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>