Nežudyk, nes žmogaus gyvybė yra svarbiausias kiekvienos šalies turtas

2022-08-17 atėjome paklausti  "Ar dar gyva Deimantė?"
2022-08-17 atėjome paklausti „Ar dar gyva Deimantė?“

2022 m. rugpjūčio mėn. 17 d.  atėjome į Atgimimo  aikštę paklausti, ar dar ilgai teks laukti iš valdžios atsakymo, „Ar dar  gyva Deimantė?“.

Susirinkę į Atgimimo aikštę,  kalbėjome apie kolektyvinę atsakomybę, nes karas Ukrainoje  privertė  sugrįžti  prie šio visuomenei  svarbaus klausimo.  Vokiečių tauta  už nacistinės ideologijos įgyvendinimą buvo nubausta  kolektyvine atsakomybe.  Kodėl Lietuvių tauta, kuri neteko  apie  200 000 žydų tautybės Lietuvos piliečių,   neneša  kolektyvinės atsakomybės?  Todėl, kad Vokietija buvo nepriklausoma, o Lietuva buvo okupuota.  Lietuvoje, kai vyko II pasaulinis karas,   galima taikyti tik individualią atsakomybę.  Šiandien,  kada vyksta karas Ukrainoje, kai  per dieną žūsta nuo šimto iki dviejų šimtų žmonių, kurie nepadarė jokio nusikaltimo, būtina rusų tautai taikyti  kolektyvinę atsakomybę, t. y.  tauta pasmerkiama ir paženklinama  gėdos stigma.

Deimantė buvo komunikabili, bendraujanti  ir  ją pažinojusiems svarbu  gauti įrodymų, jog  vaiką, kaip ir tėvą, nenužudė.  Šiandien  piliečiai  ir valdžia mėto lyg karštą bulvę  vieni kitiems  kaltinimus nužudymu. Ar  Garliavos  įvykiams: neišaiškintoms žmogžudystėms, vaiko liudijimo ignoravimui,  patologinio melagio įjungimui į bylą,  bus  taikoma kolektyvinė tautos atsakomybė?  Nesvarbu, ar buvai valdžios pusėje, ar stovėjai su plakatu miesto aikštėje, bet  už nekaltų žmonių sunaikinimą    tauta  užsikrauna gėdos dėmę.

Šis klausimas iškilo, kai  diskutavome ne tik apie karą,  bet ir sulaukėme  praeivių dėmesio.   Vieni  miestiečiai  dėkojo, kiti kėlė nykštį į viršų, o buvo ir tokių, kurie nepritarė mūsų  reikalavimui, jog valdžia turi atsakyti į klausimą, ar mergaitė gyva.   Moteris, nepalaikiusi piketo idėjos,   mano, jog  jei valdžia nusprendė pasinaudoti 240 vyrais ir išplėšti vaiką iš namų, – reikia sutikti  ir nekviestionuoti  jos   priimtų sprendimų.

Mums tos moters argumentai  priminė, jog didžioji  rusų tautos atstovų dalis, kuri pasiuntė savo vaikus,  vyrus ir brolius  žudyti  ukrainiečių, teigia, kad  jei  valdžia nusprendė, jog ukrainiečiai yra naciai,  tai  juos reikia žudyti ir tai yra teisinga.

 Visos valdžios naudoja savo prievartinę galią. Kaip  tautai, piliečiams neperžengti  „nežudyk“  ribos   ir  netapti   žudikų  bendrininkais ir  neužsitraukti  gėdos stigmos?

Atsakymų neturime.  Ateisime ir rugsėjo mėn.  17 dieną.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>