Pakartotinis prašymas dėl Geros valios įstatymo pakeitimo

Grupė klaipėdiečių kreipėsi į Prezidentą, Seimą  ir Vyriausybę, kad Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymo  XI-1470 pakeitimo įstatymo  projekto (nauja redakcija) būtų kardinaliai pakeistos. Šis įstatymas turi   antisemitinius požymius.

Iš Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui pateiktos medžiagos sužinojome, kad mūsų, klaipėdiečių,  pasiūlymas dėl  žydų žudynių vietų atnaujinimo  ir sinagogų, kurios išliko ir yra žydų religinių bendruomenių  prižiūrimos, naudojamos kaip maldos namai Kaune, Vilniuje – atmestas ir net nesvarstytas,  vadovaujantis Geros valios įstatymo 3 straipsniu, kuriame nurodyta, kad kompensacijos naudojimo paskirtis -  Lietuvos žydų religiniams, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, švietimo, mokslo tikslams Lietuvoje. Pasirodo,  diskriminuosime, jei  pinigus neskirsime kultūrai, sveikatos apsaugai, sporto, mokslo reikmėms,  o nukreipsime renovacijai, remontui, veikiančių  sinagogų išlaikymui bei tvarkysime nužudytų Lietuvos žydų vietas.

Nors turtas vadinamas bešeimininkiu,  tačiau nekilnojamo turto šeimininkai yra, kuriuos  nužudė ir suguldė Lietuvos pamiškėse, priemiesčiuose. Mūsų muomone,  sunaikintų žmonių  turto- kompensacijos  paskirtis yra prižiūrėti, atnaujinti, sutvarkyti amžino skausmo vietas ir  takus link jų, kurios tapo istorijos pamokomis.  Šventvagiškas įstatymo reikalavimas, jog galima daug metų  kurtą,  puoselėtą žydų nekilnojamąjį  turtą  iššvaistyti  sporto užsiėmimams, sveikatos gerinimui, šokiams, dainoms ir vaidinimams. Negalima  suplakti šiandienos socialines, kultūrines ir panašias veiklas su skausmingos istorijos puoselėjimu. Žmonės patys  turi užsidirbti savo  sveikatos priežiūrai, sporto rėmimui, mokslo siekimui ir panašiai veiklai, o ne naudotis išžudytos  žydų religinės bendruomenės sukurtu  nekilnuojamu turtu.    Nesuprantamas yra pono  Bakerio iš JAV reikalavimas pervesti pinigus į fondą, kuris mūsų nuomone,  vadovaujasi  įstatymu, suvaržančiu gauti    lėšas  žydų religinių bendruomenių reikmėms, maldos namų, sinagogų remontui bei žydų žudymo vietų atnaujinimui. Atnaujintose  paminklinėse lentose turi būti surašytos   visų nužudytų žydų  pavardės.

Kai Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras per posėdį nuotoliniu būdu paklausė, ko mes prašome, tai atsakiau, kad reikalaujame kardinaliai keisti Geros valios įstatymo 3 straipsnio 1 dalį,  kaip antisemitinę, t.y. nešokti ant  nužudytų žydų kaulų. Kompensacija už  nužudytų žydų    nekilnojamą turtą turi būti skirta skausmingai istorijos pamokai įprasminti, o ne veiklai, kuri mažai susijusi su principine nuostata, kad tragedija  daugiau nesikartotų.

Prašome įstatymo pataisų nesvarstyti, o  grąžinti tobulinimui, kad būtų  pašalintos neetiškos  spragos teisės akte.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>