Milžinai išeina – Evardas Šalkauskas (1952.11.18 -2021.02.27)

2021-03-17

 

Klaipėdiečiai, kurie ateidavo kiekvieno mėnesio  17 dieną į Atgimimo aikštę dėl Garliavos įvykių, kovo 3 d. išlydėjo į amžinąją poilsio vietą bendražygį Edvardą Šalkauską.

Kai susirinkdavome į aikštę,  E. Šalkauskas pirmiausiai paklausdavo, ar viskas gerai.  Jo rūpestis mus vienijo ir darė geresniais.  Skaudu, kad nebėra tarp mūsų, atėjusių į aikštę, Žmogaus, kuriam  buvome brangūs  ir  nestovės šalia  su klausimu: „Ar dar gyva Deimantė?“ .

E.. Šalkauskas, visuomenininkas nuo 1988 m. vasaros, kai įsijungė į   Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklą, buvo išrinktas delegatu į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigiamąjį suvažiavimą. 1989 m. buvo vienas iš Lietuvos darbininkų sąjungos (LDS) įkūrėjų Klaipėdoje.

Virginijus Partaukas, kuris taip pat buvo aktyvus Lietuvos darbininkų sąjungos narys, prisimindamas   Edvardą pasakojo, kad  su juo kartu dalyvaudavo  susirinkimuose, kurie vykdavo kas antrą savaitę Darbininkų  sąjungos būstinėje H. Manto 24.

Edvardas profsąjungos lyderiu, Žemaitijos baldininkų darbininkų sąjungos pirmininku,  dirbo  iki pat savo mirties valandos.

Vienas iš  Edvardo  rūpesčių buvo laikraštis „Darbininkų balsas“, todėl į aikštę ateidavo ne tuščiomis rankomis, o   nešinas   naujausiu numeriu.

Visuomeninkus, kurie renkasi kiekvieno mėnesio 17 d.,  vienija ištikimybė tiesai.  Nėra ir nebus taip, kad  visi vienodus  kelius  matys į tiesą. Lietuvos valdžios bėda, kad ji turi savo tiesą ir visuomeninkai tapo jos ir žiniasklaidos patyčių  objektais. Šioje daugiabriaunėje tiesos paieškoje, esame giliai įsitikinę, kad  Deimantei  nebuvo grėsmės iš piliečių,  jog pedofilų klanas nėra išgalvotas. Mums svarbu sužinoti, kad  pedofilijos liudininkė – gyva, t.y., kad jai būtų leista skaipu  pabendrauti su pusbroliu arba  kitu,  valdžiai tinkamu būdu, kuris patvirtintų, kad jos nenužudė ar nepavertė į „daržovę“.

E. Šalkauskas, kai vykdavo diskusija apie kelius į pilietinę visuomenę,  apie tiesos ieškojimą, niekada nepykdavo už kritiką, o atvirkščiai, kritikams sakydavo, kad   visada durys į Profsąjungos būstinę atviros.  Jei reiktų kokios pagalbos visada galime  kreiptis į jį.

Kada žmogus tampa milžinu?  Kai  yra  paprastas,  moka atskirti šmeižtą nuo kritikos ir  nesavanaudiškai ištiesia  pagalbos ranką  skriaudžiamam.

Žmogus  išėjo  amžinybėn, bet jo  vienas iš  norų – išvysti gyvą Deimantę, liko neįgyvendintas.

E. Šalkausko  su mumis  nebebus, bet mes tęsime  tiesos paieškos misiją ir ateisime balandžio 17 d. 12 val. į Atgimimo aikštę.

2021-03-17 12021-03-17 42021-03-17 32021-03-17 2

Kategorijos: Be kategorijos.

1 komentaras

  1. Stasys:

    A-ja- jai E d v a r d a s išėjo !! Ai, kaip gaila …. Liūdžiu kartu su kitais. Sužinojau tai tik šiandien …. Amžiną jam atilsį !!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>