Iš 141 Seimo nario į laišką atsakė tik: Liudas Jonaitis, Petras Gražulis ir Paulė Kuzmickienė, o kad neskaitė – Andrius Kupčinskas

Lietuvos visuomenę sudrebino Seimo nariui prof. Valdui Rakučiui organizuotas  dirbtinis  skandalas.  Jam dar neaprimus, kilo dar vienas skandalas-maištas prieš naują  Lietuvos  gyventojų genocido ir rezistencijos  tyrimo centro   vadovybę.

Taip jau yra, kad skandaluose    gyventojai yra priverčiami  dalyvauti. Tai savotiškas  visuomeninis teismas, o tiksliau susidorojimas, kurį  paviešina žiniasklaida, o piliečiai  tariamas  aukas pasmerkia  arba išteisina.

Dalis Lietuvos gyventojų mano, kad  šiomis dienomis   ant politinio aukuro turi būti sudegintas Seimo narys V. Rakutis.

O gal nereikia nieko deginti, gal baikime raganų paieškas? Jau atėjo laikas  pasakyti tariamų raganų medžiotojams, kurie Lietuvoje, manome, turi  Fainos Kukliansky vardą,  jog baigtų  dirbti vadovaujantis sovietine ideologija.

Liūdniausia, kad šiandien  esame verčiami tapti savotiškais   Šerlokais  Holmsais ir  informuoti  Lietuvos politikus, visuomenę, kaip yra organizuojami loginiai šmeižto skandalai.  Vieną tokį  tęstinį skandalą aprašėme ir  išsiuntėme  141 Seimo nariui.

Gavome atsakymą iš Seimo pirmininkės kanceliarijos ir trijų Seimo narių.  Tai drąsuoliai, nebijantys  atidarinėti nežinomų el. adresų nuorodų ir prisegtukų.

Seimo narys Liudas Jonaitis, kuris  atstovauja Lietuvos socialdemokratų partiją,  parašė, kad  Seimo narys V. Rakutis „pats  konservatorių frakcijai  padavė prašymą dėl atsistatydinimo iš komisijos pirmininko pareigų. Tai priklauso nuo jo paties.“ Tuoj pat atrašėme, kad  trauktis iš Komisijos narių buvo priverstas, jog nuslopintų skandalą.  Sukeltas triukšmas, beveik buvo atvėsęs ir Seimas galėjo nepatvirtinti atsistatydinimo, todėl  pasirodė V. Bruverio straipsnis.  Tokius straipsnius nemalonu skaityti, o tuo labiau stebėti, kaip vyksta susidorojimo procedūra.   Dabar ėmėsi vieno Seimo nario, o kitą kartą imsis  kito neįtikusio. Todėl ir kreipėmės su prašymu, kad jei  vis tik atsistatydinimo tvirtinimo procedūra bus, jos nepalaikyti.

Atsakė ir  Seimo narys Petras Gražulis, kuris priklauso mišriai Seimo narių grupei. Jis parašė:  „Perskaičiau. Palaikysiu jūsų poziciją aktyviai“.

Sureagavo į mūsų laišką ir Konservatorė  Paulė Kuzmickienė.  Ji taip pat padėkojo už jai siųstą laišką.

Paskutinis, kuris mums atsakė, tai konservatorius Andrius  Kupčinskas.   Jis parašė, kad   vadovaujasi Kibernetinio saugumo centro rekomendacijomis,    neatidarinėja nežinomų el. adresų nuorodų ir prisegtukų, o  gautą laišką  tikrina per el. pašto peržiūras, todėl mūsų laiškas jam  nieko nepasakė. „Ateičiai, Jūsų ir bendraminčių, prašau siųsti tik individualiai, nekartotiniai, surašytus tekstinius laiškus dėl problematikos ar norimos išsakyti pozicijos“.

O kur kiti Seimo nariai? Ar jie skaito piliečių laiškus, o gal net neatidaro  el. pašto, kai pamato nepažįstamą adresą?

Žemiau teikiame laišką, kurį išsiuntėme  Seimo nariams 2020-03-08

Kreipimasis į Seimo narius.

Dėl prašymo nepatvirtinti   Valdo Rakučio pasitraukimo iš Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos pirmininko posto.

 

                             Didžiosios Britanijos  istorikas Nelas Fergusonas  informavo europiečius, kad  kairieji istorikai,  norėdami  jog  vyrautų jų  pasaulėžiūra,  organizuoja loginius šmeižto skandalus.

Lietuvoje kaip tik  šiuo metu  yra   tęsiamas, nepagrįstai pradėtas puolimas prieš prof. Valdą Rakutį.    Šį  tęstinį skandalą,  manome, kad  ruošiamasi paskelbti tarptautiniu.

Šio galimai tęstinio  skandalo pradžia -  Lietuvos ryto žurnalisto istoriko Vytauto Bruverio straipsnis „Gaisro dėl Holokausto sukėlėją V. Rakutį prisivijo skandalingi pareiškimai: dujų kameras vadino „labai humaniškomis“.

Prašome atsakyti,  ar yra tokių prof. Valdo Rakučio pareiškimų, kaip rašoma straipsnio pavadinime, nes viešo ar neviešo pareiškimo  V. Bruveris savo straipsnyje nepateikė, tėra tik   prieš 20 metų  kolegai  Elmantui Meiliui  profesoriaus pastabos į , taip  vadinamą,    mokslinį darbą-paskaitą?

E. Meilius, kuris, atseit,  „nešaudo  sau į kojas“ tada, dar prieš 20 metų,  aiškino  apie  nacių naudojamus žudymo būdus. Istorikas E. Meilius teigė, kad dujų kameras galima laikyti pačiu sadistiškiausiu žudymo būdu. Istorikas Valdas Rakutis teigė, kad pačiu sadiškiausiu galime laikyti, kai yra  mirtinai nukankinami.

Prisiminkime liudininkų pasakojimus, kad žemė  dar judėdavo, po žydų  sušaudymo, kitaip sakant,  suversdavo į šaltas duobes,  dar gyvus  ir  todėl V. Rakutis dujų kameras pavadino humaniškesnėmis  už nukankinimą.

Straipsnio pavadinimo tikslas yra, ko gero,  sukelti pasipiktinimą žydų bendruomenėse.

V. Rakučio pastabą komentuodama Faina Kukliansky, jo  nuomonę  pervadino  į pasisakymą ir pareiškė: Į TAI REAGUOTI TURI ATSAKINGOS INSTITUCIJOS.

Gal paaiškins ponia F. Kukliansky, kaip atsakingos institucijos  turėtų išnagrinėti jos pretenzijas,  kurios būtų skirtos  prieš  20 metų surašytoms  pastaboms R. Meiliaus  paskaitai, kurioje  lektorius aiškino  ir apie  žydų žudymo būdus?  Ar atsakingos institucijos turėtų pareikšti, kad  V. Rakučio pastaba yra neteisinga?    Negi V. Rakutis  turėjo pasakyti, kad žydų šaudymas ir pusiau gyvų užkasimas yra humaniškesnis už dujų kameras?!

Šį straipsnį, tiesa, be nuorodos į originalą ir per pusę trumpesnį,   išvertė  į anglų kalbą ir galimai F. Kukliansky įkėlė į  Lietuvos žydų bendruomenės internetinį puslapį,  kurį jau platino  Grant Gochin.  2021-03-05  paviešinome  facebooke, Lietuvos istorijos  ieškotojų klubo puslapyje. Jau po kelių valandų  Lietuvos žydų bendruomenės puslapį neįmanoma  atidaryti, iškrenta lentelė „Nepavyksta pasiekti šios svetainės. Per ilgai laukta www.lzb.lt“.   2021-03-08  Žydų bendruomenės puslapis jau atsidarė  ir  yra nuoroda  į  originalų straipsnį  ir išverstas visas V. Bruverio  kūrybinis darbas.

Organizuoto loginio šmeižto skandalo eigą nesunku numatyti, kaip ir visus asmenis. Šį kartą ištiko nesėkmė, nes teko pasaulio visuomenei pateikti  visą V. Bruverio straipsnį. Apie dirbtinių skandalų tikslus rašo istorikas Neilas Fergusonas -  suduoti smūgį  autoritetui, sumenkinti  dalykinę ir politinę reputaciją.

Prašome  Seimo narių  nedalyvauti galimai niekšingai   organizuotame skandale ir nepatvirtinti    Valdo Rakučio pasitraukimą iš Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos pirmininko posto.

Virginija Jurgilevičienė, tel. 864024954

Virginijus Partaukas, tel. 860344258

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>