2021 m. birželio 29 d. renkamės prie Kauno apygardos teismo

2021-06-04 piketas 2

2021-06-04  prie  Kauno apylinkės teismo tyliai pastovėjome su plakatais. Piketo  tikslas buvo pasakyti,  kad žmogaus  teisė į sveikatą yra absoliuti vertybė.

Tada Kauno apylinkės, o dabar jau Apygardos teisme  vyksta ginčas  tarp ilgametės  medicinos paslaugų  gavėjos ir  gydytojų. Stebint šią bylą iškilo klausimas,  ar medicinos darbuotojų   reputacija  yra svarbiau už paciento  sveikatą ?

Manome, kad tie ilgametės  paslaugų  gavėjos    kaltinimai, nepagarba gydytojams , įvairūs reikalavimai, atsibodo medikams ir jie nutarė įkyria lankytoja atsikratyti.  Ji ne tik  žodžiais  išsakė savo nepasitenkinimą, bet ir dėl  sveikatos sužalojimo kreipėsi į teismą ir reikalavo  didžiulės piniginės sumos, kaip kompensacijos.  Pagalbos ranką „skriaudžiamiems“  gydytojams specialistams  ištiesė  kolegos, t.y. teisybės ieškotojai  nustatė psichinę ligą. Teismas   2020 m.  nusprendė, kad  maištininkę reikia priverstinai gydyti  Rokiškio  psichiatrinėje ligoninėje. Nustatė  ir gydytiną  ligą  -   kliedesiai.

Kaip apsiginti? Kai sveikatai žala padaryta, tačiau medikai nenori pripažinti ir pasiunčia  priverstinai  gydytis į ligoninę, kuri primena kalėjimą?

Kaunietė nusprendė, kad yra išeitis iš šitos situacijos -  susirasti  kitus tos pačios srities specialistus. Ar Lietuvoje atsirastų gydytojas, kuris paneigtų kolegos eksperto išvadas? Aišku, kad  tokio nėra. Todėl buvo pasirinkta kita Europos sąjungos valstybė.  Šios valstybės psichiatrai  2021-01-14 susirinko į konsiliumą ir įvertino lietuvaitės psichinę būklę.  Konsiliumo išvados teigia, jog lietuvės  sveikata kenčia nuo nuolatinių košmarų ir rekomendavo gydytis pas psichiatrą. Jai priverstinio gydymo nesiūlė, nekonstatavo kliedesių.   Moteris vaikšto pas gydytoją,  jai mažinamos vaistų dozės. Jokių ligos paūmėjimų gydantis gydytojas nepastebėjo.

Kai  advokatė  Eligija Norkienė paprašė, kad remiantis konsiliumo išvadomis, Teismas panaikintų priverčiamąsias  medicinos priemones  arba jas pakeistų, tai Teismas  nutartyje parašė, kad  kaimyninės šalies gydytojų konsiliumo išvados yra ne medicininiai dokumentai.  Pagal mūsų Teismą kaimyninės šalies  gydytojų konsiliumas susirinko ir sprendė torto receptą. Tik taip galima suprasti   Kauno apylinkės teismo nutartį.

 Esmė ta, kad Lietuvoje  kaunietei psichiatrijos ekspertė konstatavo psichikos ligą, kuriai  reikalinga priežiūra stacionare ir  gydymas, nes liga gali progresuoti.  Ar ponia gydytoja ekspertė  teisingai nustatė ligą? Kas apsiriko dėl ligos diagnozavimo?  Kaimyninės šalies konsiliumas  ar  psichiatrijos ekspertė?

Kaunietė iš Lietuvos išvyko 2020 m. gegužės mėnesį, kai Teismas sutiko su kaltintojų reikalavimais taikyti priverstines medicinos priemonės, nes, pagal prokurorą ir gydytoją ekspertą ponia yra linkusi daryti pavojingas veikas.  Kauniete  visus metus gyvena kaimyninėje valstybėje, nesislapsto nuo psichiatrų, lankosi ir jie nemato pavojaus savo bendruomenei ir nesiūlo stacionarinio stebėjimo.  Ar gali būti, kad vienoje valstybėje esi visuomenei grėsmė, o peržengi kitos valstybės siena – nebesi grėsmė?

Lietuvos Teismas rašo, kad  pagal tuos  dokumentus,  kuriuos pateikė advokatė,  neaišku,  jog būklė pasikeitė arba ji pasveiko.

Pasižiūrėkime į bet kokį  psichiatrijos vadovėlį, kuriame  rašoma apie psichinę sveikatą. Vadovėliuose minimi šie   teigiami psichinės sveikatos  vertinimai: vilties turėjimas, ryšiai su žmonėmis, prasmingos veiklos turėjimas ir gebėjimas atpažinti savo emocijas.

Kaunietė kreipėsi į advokatę. Advokatės surašytą ieškinį priėmė teismas. Ar tai nėra įrodymas, kad taip pasielgusi moteris turi viltį sugrįžti į Lietuvą ir ji tiki, kad jai  nebus taikomas  priverstinis gydymas. Kauniečiai š.m. Birželio 4d. su plakatais stovėjo priešais  Teismo langus. Jie atėjo, nes  bendravo su moterimi,  kuri dėl gydytojų keršto turėjo palikti Lietuvą. Piketas, piliečių reikalavimai   rodo   akivaizdžius  kaunietės  ryšius su žmonėmis. Jos prasmingą veiklą puikiai matė konsiliumo nariai bei visi, kurie  bendravo su moterimi. Kodėl šios moters prasmingos veiklos nemato Lietuvos medikai ir Teismas? Manome, kad kaunietė   turi  gebėjimus atpažinti savo emocijas ir gali savarankiškai   kreiptis į kaimyninės šalies medikus.

Baudžiamojo Proceso kodekso  405 str,, parašyta, kad  “Teismas išnagrinėja ir išsprendžia priverčiamosios medicinos priemonės taikymo pratęsimo, rūšies pakeitimo ar panaikinimo klausimus pagal sveikatos priežiūros įstaigos išvadą“.  Viena išvada apie moters sveikatą  buvo padaryta prieš metus, o kita prieš pusmetį. Kodėl Teismas turi vadovautis sena, galimai,  sveikatos būvį neatitinkančia išvada? Kas Teismui turėtų būti svarbiau, ar munduro garbė, ar žmogaus sveikata?    Kodėl čia nėra labai madingo teiginio, kad priėmė sprendimą vadovaujantis  savo vidiniais įsitikinimais, kurie, tarkime, atsirado, kai  teismo byloje rado parašyta, jog  moteriai   užsienyje leido vairuoti automobilį, ji puikiai atliko ir kitus darbus.

2021-06-04 piketas 4

Žmogaus sveikata yra vertybė, todėl tokios nepagarbos žmogaus sveikatai, kokią matome gydytojų darbe, prokuratūros reikalavime ir Teismo sprendime kelia šiurpą.

Manome, kad institucijų  neteisingas garbės supratimas  gali  tapti žmogaus sveikatos sunaikinimu, nes Teismas atmetė kitos šalies psichiatrų konsiliumo išvadas ir atsisakė  savo iniciatyva aiškintis  aplinkybes, kurios taip pat teikia išvadas apie psichinės sveikatos pablogėjusį ar pagerėjusį  stovį.

Kviečiame visus į piketus:

1. 2021-06-29 14 val. prie prokuratūros, Maironio g.30, Kaunas,    telef.   837394488 2. 2021-06-29 15 val  Prie Kauno apygardos teismo, A. Mickevičiaus g. 18, Kaunas,

Plakatai:.
Lietuva kaunietės bijo – priverstinai gydo. Kaimyninė valstybė kaunietės nebijo. Kodėl?
 Nepadarei nusikaltimo – baudžiama byla ir grotuotas langas.
 Medikams neįtikai – nusikaltėlė tapai
_________________________________________________________
Kai nori susidoroti, -  dokumentai yra netinkami.
M. Mackevičiau, betvarkės psichiatrijoje nepaslėpsi
Virginija, tel. 864024954
Kategorijos: Be kategorijos.

4 komentarai

 1. Katalina:

  …Tai įvykiai, kurie sukurti apie 2003 metus. Laimėjus 2-u Aukščiausius Teismus, Būdama atsakove ir Kaune pralaimėjusi. Aukščiausių Teismų (toliau A.T.) sprendimų pakeiti negalima, nes Neskundžiama ir galutinei. Tačiau ką pasisako A. T. iš to- galima sukurti ligos istoriją. Kas ir buvo padaryta:
  Iš savo pačių sukurto nusikaltimo sukurtas kitas nusikaltimas. Tai ką rašo A.T. Sprendime. Medicininiuose dokumentuose fiksuojami kaip kliedesiai. Plaunami pinigai už tariamą žmogaus gydymą, tačiau iš tikrųjų jokio gydymo, ne tik, kad nebuvo, bet ir 27A forma atsiranda ne užvedus medicininės kortelės poliklinikoje. Kas yra būtina LT medicinoje. Nėra mechanizmo kaip sustabdyti siautėjančią Lietuvos psichiatriją. Auka bandanti kovoti ,yra be jėgė. Yra tik laiko klausimas kada pilnai ir galutinai bus su ja susidorota (nužudyta, dabar daroma daržove).
  Kai pinigų plovimo schema pradeda aiškėti. Žmogus talpinamas į Rokiškį. Atminties ištrynimui medikamentų pagalba, gydant vaistais, kurie ardo visą virškinimo sistemą, inkstus ir ne tik. Teismo posėdžius auka nekviečiama. Advokatė pereina ir palaiko kitą pusę, o ne ginamą asmenį, nes bijo psichiatrų. Teismas paklūsta psichiatrų prašymui, nes taip darė visada. Prokurorai ir FNTT bijo, nes turi artimuosius ir pataikauja psichiatrams. Nenori ir bijo, kad patys ar jų šeimos nariai netaptų Psichiatrų aukomis.
  Tai ką dabar parašiau jei primena filmą apie K*B. tai ne tik jums ,o daugumai kyla tokios mintys, kas žino baisias istorijas apie psichiatriją.
  Ką mūsų valstybė slepia apie Rokiškį? Pralaimėtas Gvantanamo kaliniui Strasbūro teismas, rodo, kad tai valstybės paslaptis. O atsakymas, kodėl Ukraina ir Gruzija nepriimamos i NATO.
  O Gvantanamo nerado, nes ne ten ieškojo. Kiek kalinių ten buvo ir tik vienam atsistatė atmintis.
  Todėl galiu sakyti drąsiai, kad Rokiškio psichiatrinėje yra ir Gvantanamo padalinys. Žmogus gyvas, bet nieko prisiminti ir suprasti negali.

  Kviečiu į tylos palaikymo akciją Kaune.

  Tai prieš atminties ištrynimą medikamentais, kurie turi daugybe šalutinių poveikių.
  Parspėju, pasitikrinkit ar jūsų vardu nėra užvesta antro lygio psichiatrijos įstaigoje kortelė ir plaunami pinigai už tariamą jūsų gydymą. Apie tai niekur nerašoma, nes taip valstybę susidoroja su ne lojaliais savo šalies piliečiais.

 2. Laisvūnė:

  O kur kreiptis, norint sužinoti, ar man nėra užvesta kortelė pas psichiatrus antrinio lygio ?
  Tai labiau negu baisu.
  Gal valdžios vyrai gali atsakyti.
  Net prie TSRS ar LTSR taip nedarė, o Lietuva įstpjus į ES taip pradėjo daryti.
  Nu aišku, už ką mus priėmė į Nato ir ES, o Ukrainos ir Gruzijos nepriima.

 3. Marina:

  … Auka turi labai mažai galimybių likti gyva.
  Ji bus padaryta daržovė tik laiko klasimas ankščiau ar veliau.
  Geriau raskit būdą kaip aukai pabėgti į kitą valstybę, kuri ji galėtų gyventi. Kur neveiktų ES istatyumai.
  Nes ankščiau ar vėliau ji bus padaryta dražove.
  Čia mano nuomonė.
  Jei sukurti vaistai, kurios nauduoja psichiatrai ardo visus gyvibinius organus. Tai tie kas sukūrė tam jos ir sukūrė. O kas legalizavo taip pat žinojo apie šalutiniu poveikius.
  Skiria vaistus, kad žmogus ilgai negyventų, nes kitaip kur reikės dėti tas „daržoves“.
  Žinau konkretų atvėjų kada žmogus miršta, nes jam sustoja visi gyvybę palaikantys organai keles dešimt metų ankščiau, nes yra suardyti psichiatrijos skirtų vaistų.
  Atsiprašau, jei ką nuliūdinau ar įskaudinau savo komentaru. Bet taip yra.

 4. Martynas:

  Nesuprantu.
  Gal gali kas paaiškinti, Čia Lietuvoje ?? Dabar??

  Palaukit, juk Psichiatrų išvados ir patvirtio, kad tie „vienalyčiai“ sveiki.

  O kas tada gali patikriti pačių psichiatrų psichinę būseną ?
  Medicina+Politika
  Jei kas suprantat paaiškinki.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>