Gerbiamas prokurore, Romanai Mackevičiau,

2021-06-04 piketas 3

Manome, kad tarnystė ne teisingumui, bet susidorojimui su neįtikusiu piliečiu buvo pademonstruota  byloje, kurią nagrinėjo  2021 m. birželio mėn. 4d., Kauno apylinkės teismas. Jūs toje byloje pasisakėte, kad  medicininiai dokumentai gauti iš  vienos užsienio valstybės sostinės  yra netinkami ir stacionarinio stebėjimo  negalima  pakeisti  ambulatoriniu.

Priverstinis gydymas taikomas,  kai    žmogus tampa pavojingas  sau, visuomenei bei liga progresuoja.  Būtent taip pareiškė specialistė, kuri siūlė kaunietę guldyti į Rokiškio psichiatrinę ligoninę. Prokuroras  ir teismas pritarė sveikatos priežiūros įstaigos išvadai ir  2020 m. gegužės mėn. priėmė sprendimą – priverstinai gydyti „psichuškėje“.

Teismo sprendimas  nebuvo įgyvendintas, nes kaunietė, išgirdusi Kauno teismo sprendimą,  išvyko gydytis ambulatoriškai į kaimyninę šalį. Ji 2020 m. birželio mėnesį užsiregistravo pas psichiatrą.

Prokurore, gal paaiškinsite, kodėl tas pats žmogus Lietuvoje yra pavojingas ir jį reikia priverstinai gydyti, tačiau, kai  pervažiuoja  valstybinę sieną , tai  tampa visuomenei nepavojingu?  Ar nėra Lietuvoje piktnaudžiaujama, tikslu žaloti žmogaus psichinę sveikatą, o ne ją pagydyti?

Prokurore,  dar kartą Jums primename tos bylos esmę: -  žmogui  visus metus  nebuvo suvaržyta laisvė ir  per tuos metus  žmogus  savo elgesiu nesukėlė jokio  pavojaus visuomenei, neįvyko  jokių  ekscesų.

Prokurore,  tuos  metus žmogus gyveno, kontaktavo su kitais žmonėmis, dirbo prasmingą darbą, buvo kritiškas savo  emocinei būsenai, nes įveikė visus  gyvenimo sunkumus, kurie neišvengiami  kitoje valstybėje.

Nuo 2020 m. birželio iki 2021 m. birželio, t.y. metų trukmės  veikla aiškiai parodė, kad žmogus pajėgus susitvarkyti su savo psichine sveikata bei sugeba pasirūpinti  savo šeimos nariais  be jokių priverčiamųjų medicininių  priemonių.  Deja, nei  nugydantys gydytojai-specialistai, nei prokuroras, nei teisėja , to nenori matyti.

Manome, kad  Jūsų pasakyti teisme teiginiai  turi pavadinimą – „stručio“ politika. Manome, kad  ir palaikydamas kaltinimą, prokuroras turi vertinti  konkrečia problemą  ir per viešą interesą.

Jei manote, kad  kaunietė  ir mes, piliečiai, pagal Jūsų stručio politiką,   kliedime, tai  negi reikia mus vežti gydyti į Rokiškį?   Jei gydymas vyksta ambulatoriškai, tai  reikalinga viena suma   ir jei  stacionare, tai trigubai  didesnė.  Išlaikoma armija „darmajedų“, kurie turi ne tik gydyti, bet ir saugoti 24 valandas.  Ar tai  nėra akivaizdus  biudžeto lėšų švaistymas?

Kai kaunietė  ėmė domėtis, kaip pateko į gydytinų sąrašą, kai nutarė, kad tai piktnaudžiavimas ir kreipėsi į STT, tai  psichiatrai nustatė ligą – kliedesiai.

Kokie kliedesiai? Atvirkščiai, manome, jog Jūsų  poziciją  reikia įvertinti, kaip  pagalbą biudžeto švaistytojams. Tai tikrovė, kurios Jūs, prokurore, nenorite matyti, kai  su  negerovėmis  kovojančią siunčiate gydytis į Rokiškį. Šiandien kaunietė, o rytoj  mes, aktyvūs piliečiai, būsime siunčiami, kaip sovietiniais  laikais į „psichuškę“.

Kas vyksta Lietuvoje, ar ji  dar  liberalioji demokratinė? Ar dar galima kritikuoti, skųsti  valstybines institucijas?

Kviečiame į piketą, kuris vyks 2021-06-29 14 val prie prokuratūros Maironio g. 30, Kaunas

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>