Prezidentas Skulptūrų parke priėjo prie piketuotojų sužinoti, kas nutiko, kad stovi lietuje ir šąla

Klaipėdos savivaldybė kvietė  Lietuvos žmones,  svečius iš JAV, Prancūzijos ir galimai iš kitų šalių  į   prijungimo  šimtmečio  renginius.

Prijungimą, t.y. tokį  žodį,  Klaipėdos miesto valdžia bei  keletas  istorikų  naudoja    tam, kad  paniekintų   mažlietuvius ir  išsityčiotų iš Lietuvos istorijos.

Keletas klaipėdiečių  plakatais pasitiko  žmones, kurie   ėjo  į Skulptūrų parką  prie paminklo skirto „Žuvusiems už laisvę“,  paminėti   sukilimo jubiliejų.   Piketuotojai  atkreipė praeivių dėmesį,  kad  šis  minėjimas   turi būti skirtas lietuviškų  žemių susivienijimui, o ne  prijungimui.

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda  po renginio priėjo perskaityti   plakatų tekstus. Tiesa, perskaitė tik vieną, kuris  buvo konkrečiai jam adresuotas.  „ Prezidente, netikėkite istorikais ir Co , nes jie nemato  mažlietuvių  vaidmens 1918-1923 įvykiuose“.  Prezidentas pasakė, jog domėsis šiuo klausimu.  Taip pat piketo organizatorius Virginijus Partaukas padėkojo prezidentui, kad  išlaikė istorijos egzaminą ir savo pranešime  pavartojo tinkamą žodį   “vienovė“.  Jo kalboje  girdėjome ir žodį  „susijungimas“.  Savo pasisakyme Prezidentas  neištarė  žodžio „prijungti“.

Piketuotojai kalbėjosi  ir su  Klaipėdos universiteto rektoriumi Artūru Razbadausku, kuris   trumpam sustojo  prie plakatų.  Priekaištauti  rektoriui  kaip ir netinka,  nes jis nėra atsakingas už  universitete dirbančius istorikus.  Prašėme tik vieno, organizuokite konferenciją šituo klausimu.

Klaipėdiečiai 2023-01-14   dalyvavo konferencijoje, kuri  vyko Priekulėje ir  buvo skirta  1923 metų įvykiams. Vienas pagrindiniu pranešėju buvo Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojas Domas Kaunas. Jis teigė,  kad  1923 metais  dvi Lietuvos  susivienijo.

Marijampolietis, žurnalo „Donelaičio žemė“ redaktorius Gintaras Skamaročius, kuris taip pat atvyko į  Mažosios ir Didžiosios  Lietuvos susivienijimo   renginius, piketuotojams pasakė, jog miesto centre paminklas „Arka“ yra skirta  susivienijusiai  Lietuvai, o ne prijungtai .

Kaip galima taip atsainiai  visuomenei  pateikti tokią svarbią datą,  ingoruoti rašytojos Editos Barauskienės  daugkartinį prašymą tinkamai įvertinti Mažosios Lietuvos indėlį į Lietuvos susivienijimą?

Priekulėje konferencijos moderatorė Silva Pocytė ėmė aiškinti, kad negalima lyginti  Krymo prijungimo su Klaipėdos krašto įvykiais, nes   buvo kitokie tų žemių  statusai. Keistai mąsto mūsų istorikai, atseit,  Putino propagandistai ims domėtis  įvykiais, kurie vyko iki 1923 metų ir juos lygins,  kai mūsiškiai  pateikia ne istorinių įvykių seką, o tik trumpą  periodą.  Minint 15 metų susivienijimo  jubiliejų Jonas Vanagaitis knygą „Kovos keliais“ pradeda nuo karinių  Kryžiuočių ir Kalavijuočių ordinų įsigalėjimo.  Propagandistai nesidomi istoriniu procesu, o  panaudoja tik vieną, kad ir  kulminacinį  įvykį.   Kremliaus melo mašinai  pakanka tik  to, kad 1923 metais atėjo savanoriai iš Didžiosios Lietuvos ir prijungė, galimai net okupavo  Klaipėdos kraštą.  Manome, kad   Klaipėdos universiteto išleista  knyga  „1923-ieji. Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos: dalyviai ir jų liudijimai“  labai pasitarnaus  Rusijos solovjovams.

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>