Partizanas Antanas Kasperavičius – Ąžuolas išėjo…

 Antanas Kasperavičius -Ąžuolas

Antanas Kasperavičius -Ąžuolas

Partizaną  Antaną Kasperavičių išlydime iš  Šv. Juozapo bažnyčios  2018 m. kovo  mėn.15 d. 12 val.

Mūsų, Klaipėdos visuomeninkų gretose  aktyviai dalyvavo  Antanas Kasperavičius. Aukštas, tiesus jis asocijavosi su tarpukario laikų karininku.  Apie jo pokario kovas su okupantais sužinojome tik iš dokumentinio filmo apie partizanus  „Trispalvis“

Antanas Kasperavičius,  išeidamas, palikdamas nuodėmingą žemę, kurioje  idealų ieškojimai yra būtinybė, savo darbais, visa veikla, kaip ir prisakė  tikėti, kad vardan Lietuvos privalome ieškoti kelio į  artimo supratimą ir gėrio siekimą.

Ąžuolą prisimename, kaip taktišką, giliai mylintį tiesą ir Lietuvą, pilietį.  Garliavos įvykius, buvęs partizanas, vertino panašiai kaip vienuolė Nijolė Sadūnaitė ir šiuose įvykiuose pasirinko ne valdžios brukamą, o piliečių poziciją, kuriai yra nepriimtina dalinė tiesa, galingojo diktatas. Jis ateidavo į mūsų  organizuojamas akcijas ir stovėdavo su plakatais, reikalaujančiais valdžios  mus, piliečius, nekvailinti, bet gerbti.

Partizano   Ąžuolo  gyvenimas  tapo mums, kaip mokykla. Tik tokia veikla turi prasmę, kai šalia esantį žmogų gini nuo patyčių, žeminimo, kankinimo, prievartavimo. Partizanas Ąžuolas tokiu kovotoju išliko visą savo  amžių. Jo žodžiai: „Kaip beveik kiekvienoj tautoj, taip ir lietuvių – yra idealistai, materialistai ir prisitaikėliai. Aš nesu materialistas, aš nesu prisitaikėlis, aš būsiu tiktai karys. Aš priešinsiuosi visą laiką.“, mums liko, kaip priesakas išlikti garbingais piliečiais.

Parizanas A. Kasperavičius - Ąžuolas, rašytojas, poetas Š. Navickis ir kt. klaipėdiečiai  pikete skirtam  V. Pociūnui

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>