Mogiliovo miestas buvo Klaipėdos partneris, nepamirškime ir paremkime mogilioviečius

KLaipėdiečia i+ mogilioviečiai

KLaipėdiečia i+ mogilioviečiai

Mūsų kaimynai baltarusiai, tai tauta su kuria Lietuvos valstybė niekada savo istorijoje nekariavo. Nepriklausomybės karuose XX amžiuje savo valstybės neišsaugoję, išlikę baltgudžių daliniai kartu su lietuviais savanoriais kovojo už Lietuvos valstybę prieš bendrus priešus bolševikus bei lenkus. Nors sovietizacijos gniaužtai iki šiol nepaleidžia šios tautos patiriančios nutautinimo politiką, daug tarpusavio bendrų ryšių siejo ir sieja mus. Nepamirškime, kad Mogiliovo miestas buvo ilgametis Klaipėdos partneris,  paremkime mogilioviečius.

Nuo 2014 metų Ukrainoje prieš Kremliaus okupantus kaunasi ir baltarusių savanoriai. Šio karo akivaizdoje Ukrainos ginkluotojų pajėgų (ZSU) sudėtyje pradėjęs nuo taktinės kuopos iki pulko dydžio išaugo Kosto Kalinausko vardo baltarusių kovinis dalinys.

Jei Lietuvos valstybės ir savivaldybių oficiozai nutraukia ryšius su oficialiąja Baltarusijos valdžia, suteikusia savo teritoriją agresijai, nepamirškime, kad yra paprasti mūsų kaimynai savo krauju kovojantys už savo tautinės Baltarusijos valstybės atkūrimą. Šiems savanoriams likusiems be Tėvynės kaip niekada reikalinga parama iš jų godas puikiai suprantančių lietuvių.

Vilniaus Užupio, kuriame veikia vienintelė Lietuvoje katalikų gudų parapija,  bendruomenės pirmininkas lietuvis Sakalas Gorodeckis jau daugiau nei 10metį remia tautinius baltarusių siekius. Eilė Vilniaus gudų prisijungė prie savo kovojančių tautiečių Ukrainoje ir tapo ZSU dalinio kariais.  Nuo antros karo savaitės šio dalinio logistinė parama iš Lietuvos vyksta per Užupį, telkiant ir gabenant paaukotą paramą bei tikslinius daiktų  frontui užpirkimus Kosto Kalinausko pulko kariams.

 Šiame pulke kovoja taip pat ir savanoriai iš Mogiliovo miesto.  Mes, klaipėdiečiai, kurie esame susigiminiavę su Mogiliovo miestu turėtume paremti karius iš Mogiliovo, kovojančius ir padedančius ukrainiečiams ginti jų šalį. Prieš kelias dienas  žuvo gudų kuopos vadas Pavelas „Volatas“. Pasak kai kurių šaltinių, tai jau šeštas baltarusis, kuris žuvo Ukrainoje, kovodamas su okupantais rusais.

Ar nebūtų baltarusių kariui iš Mogiliovo miesto malonu gauti siuntinį, kurį paruošė Mogiliovo gatvės gyventojai iš Klaipėdos ar  klaipėdiečiai, nes daug metų Mogiliovas – miesto partneris? Vardiniai siuntiniai kovojantiems kariams yra didžiulis džiaugsmas.

Smagu po karo būtų sulaukti Klaipėdoje Mogiliovo gatvėje karius – mogilioviečius, kuriems siuntėme siuntinius.

Mogilioviečiai, Kosto Kalinausko  pulko kariai, laukiame Jūsų Klaipėdoje.

Norintys paremti, gali tai padaryti šiais būdais:

Gavėjas Užupio bendruomenė, speciali paramos banko sąskaita

LT05 7300 0101 4891 8828

Arba

Gavėjas Sakalas Gorodeckis

LT23 7300 0100 7232 9923

Paskirtis „Kovojančiam mogilioviečiui“

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>