Mitinge prieš kaukes ir laisvą pasirinkimą dalyvavo ir klaipėdiečiai

Mitingas "Už laisvą pasirinkimą"

Mitingas „Už laisvą pasirinkimą“

Apie šimtas klaipėdiečių ir aplinkinių miestelių gyventojų  keliais autobusais 2020-08-29  išvažiavo į Vilnių, į mitingą   „Už laisvą pasirinkimą“ prieš koronaviruso suvaldymo priemonę – kaukes.

Į renginį susirinko virš tūkstančio žmonių, tačiau žiniasklaida  pareiškė, jog keli šimtai.

Dalis  vykusių į mitingą buvo tie, kurie aktyviai dalyvavo žymaus advokato Kęstučio Čilinsko įkurtame demokratiniame judėjime, vėliau pedofilijos skandale, dar vėliau  -referendume, kad žemė nebūtų parduota užsieniečiams ir kitose pilietinėse akcijose, bet didžioji dalis buvo jauni  žmonės.

Renginiuose dalyvauti būtina,  nes viena yra  skaityti ir matyti  žiniasklaidoje, o kita, kai pats esi dalyviu. Žurnalistai, medios informuoja apie tuos pranešėjus, įvykius, kurie jiems atrodo įdomūs arba vykdo redakcijos užsakymą, tačiau mitingo dalyviams gali patikti  visai kiti kalbėtojai ir vaizdai, deja, žiniasklaidos nerodomi ir neaprašomi.   Po  prof. habil. dr. Leonido Sakalausko pasisakymo mes, keli klaipėdiečiai, priėjome ir padėkojome už informatyvų pranešimą.  Jo kalbos esmė, kad virusas yra, tačiau ne kaukės jį įveiks, bet imuniteto stiprinimas. Manome, kad mūsų valdžiai laikas jau išgirsti tuos, kurie jiems nepataikauja, kaip profesorius L. Sakalauskas.  Dėl masinio kaukių dėvėjimo ir kitų priemonių, kurias taiko Sveikatos ministras,   turėtų spręsti kompetentingi iš įvairių mokslo sričių surinkti geriausi specialistai.  Deja, dabar A. Veryga su paklusniais parankiniais  ir, dar pasitelkę jėgos struktūras,  tapo  tinkamiausiais  žinovais.

Skaudu, kad žiniasklaida net  5 kartais  sumažino dalyvių skaičių. Nemalonu, kad apie renginį informavo tendencingai, paprasčiau pasakius, apšaukė priešais, nesusipratėliais.

Ką išgirdome mitinge? Kokio tikslo siekė šis masinis gyventojų susirinkimas?  Pirmiausia,  kad ši,  pasaulį apėmusi, epidemija reikalauja  peržiūrėti  Lietuvos ekonominį, socialinį, kultūrinį gyvenimą. Kalbėjo žmonės turintys didžiulę patirtį švietimo, medicinos, gamtosaugos ir kitose  srityse.   Deja, valdžia pasirinko lengviausią kelią – gąsdinimą ir totalią izoliaciją.  Nors į  mitingą susirinko įvairiai mąstantys ir organizatoriai bijojo provokacijų, netinkamo elgesio, tačiau net kažko  panašaus neįvyko, nes didžioji dalis atėjusiųjų neabejojo ta plaučių ligos epidemija.  Dalis mitinguotojų buvo tos nuomonės,  kad ši  liga žmoniją baudžia už veiklą, t.y  perspėja mus, kad einame neteisingu  keliu. Ką darome  blogai? Pirmiausia,  naikiname savo imuninę sistemą, nuodijame visokiais chemikalais savo organizmą ir gamtą.  Senosios Europos valstybės: Italija, Ispanija,  kurios gražiose pakuotėse pardavinėja skanų maistą, bet ne sveiką, naktimis turėjo vežti lavonus, kad nesukeltų panikos. Mes, lietuviai, dar geriame pieną, kuris surūgsta ir panašiai,  t.y.,  savo organizmui duodame mažiau nuodų, todėl  tokio masto koronaviruso pasekmių ir neturėjome. Valdžia, padedant  A. Verygai,   mus gąsdina,  kad gali pasikartoti  Italijos pandemijos variantas. Dalis Europos valstybių vadovų,  pamatę ryškius sergamumo ir mirties  skirtumus,   atsisakė drastiškų priemonių. Kai  švedų,  net mūsų kaimynų latvių valdžios pasirinko įtikinėjimo, pasitikėjimo kelią,  tai ponas A. Veryga ir partiečiai valstiečiai nuėjo lengviausiu keliu – gąsdinimo.    Ką daryti, kai  tie, kurie yra valdžioje girdi tik save? Ką daryti, kad „aklais“ jiems būti padeda žiniasklaida?  Ką daryti, kai   ministras pirmininkas Saulius Skvernelis priimtus sprendimus laiko teisingais ir nesiruošia jų peržiūrėti ir pritaikyti  naujoms sąlygoms?   Lieka tik vienas kelias. Per visus informavimo šaltinius kalbėti  Lietuvos žmonėms apie  poreikį  pokyčiams, permainoms.

Būtina taisyti    pagrindinį  Lietuvos ateities dokumentą – Lietuvos bendrąjį planą.  Šiandien apie tai reikia kalbėti, nes kai bus patvirtintas planas, bus jau vėlu.  Mitingo organizatoriai sutiko, kad klaipėdietė Laima Laurinavičienė  kalbėtų  apie  Lietuvos bendrajame plane pateiktą sprendinį – pastatyti Melnragėje išorinį uostą. Pridedame įrašą https://www.facebook.com/romas.kaulinis/videos/1380851292108704

Kodėl reikia  statyti Melnragėje?  Premjero aplinka aiškina, jog  todėl, kad pigiau. Ar šis  valdžios argumentas neliudija apie korumpuotus užsakovus? Korupcinių susitarimų esmė  yra ta,  kad investicijų būtų kuo mažiau, o pelno – kuo daugiau, o po to,  kad ir krachas, kaip Beiruto uoste.  Reikalaujame  suplanuoti ne korupcinį, ne pigesnį jūrų uosto  variantą, bet tinkamiausią ir saugiausią Lietuvai.  Manome, jog  valstiečių pasirinktas ir galimai korupcijai  dirbantis  premjeras, tyčiojasi iš klaipėdiečių, kurie turi kitą nuomonę ir viziją dėl išorinio  uosto statybos vietos.

Šiandien į gatves išėjo Libano  gyventojai, kurie kaltina  savo valdžią korupcija.  Atsitikusi nelaimė paralyžiavo   visą Libano pramonę, nes 90 procentų žaliavos, prekių patekdavo per Beiruto uostą.

Premjere, S. Skvernelį, šiandien ta nelaimė aplenkė mus, lietuvius, tačiau kas gali paneigti, kad tokia bėda gali ištikti ir Klaipėdos uostą. Premjere, puikiai žinote, kad  Klaipėdos uosto bendrajame plane  yra suprojektuotas toks sandėlių tankumas, aukštingumas,  kad įvykus nelaimei  patirsime tą patį ką ir Beiruto uosto gyventojai.

Reikalaujame, kad Lietuva turėtų antrą uostą – Būtingę. Reikalaujame naikinti priimtus galimai korumpuotus  sprendimus susijusius su uosto bendruoju planu.  Reikalaujame  nepriiminėti Lietuvos bendrojo  plano iki Seimo  rinkimų spalio 11 d.

Mitingas "Už laisvą pasirinkimą"

Mitingas „Už laisvą pasirinkimą“

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>