Prašymas apginti viešą interesą

 

Lietuvos Respublikos  ministrui pirmininkui A. Butkevičiui

Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui E. Pašiliui

 Prašymas apginti  viešą interesą

2016-08-10

 Pateikta informacija apie koldūnų skandalą  kelia klausimą, ar  valstybinės institucijos dirba Lietuvai? Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentės Alvitos Armanavičienės pareiškime rašoma „ Premjeras pareikalavo Žemės ūkio ministrės pasiūlymų dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus tinkamumo eiti pareigas, ir tik dėl neištirto įvykio, kuriame nenukentėjo nei vienas vartotojas.“

Vartotojai per žiniasklaidą yra gąsdinami užkrėstais koldūnais. Rusija sustiprino produkcijos kontrolę beveik  prieš metus, o Lietuvoje apie tai pradėta kabėti tik po metų. Tyrimai  atlikti pagal teisėsaugos užsakymą.

BNS rašo, kad „Šiandien, rugpjūčio 8 dieną, iš teisėsaugos institucijų gavusi „Judex“ produktų laboratorinių tyrimų protokolus ir įvertinusi jų rezultatus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė iš rinkos atšaukti vieną koldūnų „Liux“ partiją (pakuotė po 1,75 kilogramo, pagaminimo data birželio 10 dieną, realizavimo data 2017 metų birželio 10 dieną), dėl joje nustatytų salmonella bakterijų“, – teigiama Veterinarijos tarnybos pranešime.

R.Bubulienė teigė, kad iš 14 mėginių dvejuose buvo rasta didelė žarninių lazdelių koncentracija. „Dėl žarninių lazdelių negalima atšaukti produkcijos, nes tai tik rodo, kaip švariai buvo gaminta produkcija, tačiau jos nėra tiesiogiai susijusios su apsinuodijimais. Tai – švaros indikatorius. (…) Visuose rasta daugiau ar mažiau, bet dviejuose iš 14 mėginių rasta ganėtinai didelė koncentracija“, – BNS aiškino R.Bubulienė.

Perskaitę BNS  informaciją ir Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentės Alvitos Armanavičienės pareiškimą manome, kad tai dirbtinis skandalas, organizuotas  prieš pat rinkimus, t.y. siekiant sukurti geresnes sąlygas   rinkimuose į Seimą P. Gražulio konkurentui liberalui E. Gentvilui.  Jei STT ir prokuratūra galėjo laukti  metus  ir „nuodyti  pirkėjus“ , tai ar sunku buvo palaukti dar porą mėnesių ir po rinkimų organizuoti  viešą visuomenės teismą. Prašome atsakyti:

1.                   Kodėl  Rusijai sustiprinus importuojamų  koldūnų kontrolę STT ir  prokuratūra beveik  metus vykdžiusios tyrimą, susijusį su pavojųmi žmonių sveikatai,  nutarė tai paviešinti tik prieš pat rinkimus į Seimą?

2.                   Kodėl STT ir prokuratūra su žiniasklaidos pagalba nekenksmingas žarninių lazdelių koncentracijas pavertė kenksmingomis?

3.                   Jeigu P. Gražulis, atseit, darė įtaką  prieš metus, o  ne dabar, tai  kodėl  tiek laiko STT ir  prokuratūra tylėjusios,   būtent prieš rinkimus ėmė viešinti tariamą P.Gražulio  įtakos darymą?

4.                   Ar yra  pažeistas viešasis  interesas, kai Lietuvos . o ypač Klaipėdos rajono gyventojai – rinkėjai prieš pat rinkimus, inicijuoto  koldūnų skandalo metu, gauna klaidinančią informaciją, nukreiptą prieš vieną iš kandidatų, tuo pačiu prarasdami teisę į nepriklausomą ir objektyvų pasirinkimą formuojant Seimą?

     5.                    Prašome išsiaiškinti, paviešinti ir nubausti konkrečius asmenis teikusius žiniasklaidai   klaidinančią informaciją, taip diskridituojant valstybės institucijas ne tik  Lietuvos piliečių, bet ir  prekybos partnerių užsienyje akyse.

  1. Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrijos pirmininkė              Virginija Jurgilevičienė

El. p. virginija.jurgileviciene@gmail.com

NVO „Klaipėdos  piliečiai“ pirmininkė                                           Renolda Senavaitienė

El. p. senavaitiene@yahoo.com

Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas                Vitas Žilis

El.p. klaipedos.jdj@yandex.ru

 

 

Kategorijos: Be kategorijos.

1 komentaras

  1. Auuuu:

    Kodėl valdžia mus vaiko kvaileliais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>