Klaipėdoje apsilankė kandidatas į prezidentus Valdas Tutkus

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, generolas leitenantas  Valdas Tutkus lapkričio mėn. 9 d. atvyko į Klaipėdą  susitikti su piliečiais  norinčiais būti jo komandos nariais ir   galinčiais padėti surinkti 20  tūkstančių parašų, kurių reikia norint  tapti pretendentu į prezidentus.

V. Tutkus  susirinkusiems  išdėstė  savo pasaulėžiūrą. Kiekviena  pažiūrų koncepcija turi pamatus. Generolo – Rusija turi teisę į saugumą kaip ir kiekviena valstybė.  1939 m. rudenį Sovietų Sąjunga pareiškė Suomijos vyriausybei teritorines pretenzijas dėl jai  atsiradusio nesaugumo.  Suomijos vyriausybė nesutiko.  Dėl to  kilo 1939 m lapkričio  30 d. Žiemos karas.

Aš nepritariau  jo teiginiams ir pasakiau,  kad karas Ukrainoje tapo Rusijos valstybės griuvimo  pradžia. Manau, kad  koncepcija,  jog Rusijos saugumui  reikia grobti  kitų valstybių teritorijas yra   nepriimtina, netoleruojama bei nepasiteisins, nes dabar ne XXa, bet XXIa.

Iš V. Tutkaus išgirdau, kad negerbiu jo pažiūrų.

Vadovaujantis Rusijos sukurta saugumo koncepcija,   Švedija, Suomija neturėjo teisės  stoti į NATO, o Ukrainos prezidentas turėjo būti tik prorusiškų pažiūrų. Todėl Rusijos reikalavimas prorusiško prezidento, kuris atsisako stoti į Europos sąjungą ir NATO,   atseit, yra  teisėtas.

Generolas logiškai sudėliojo santykius su Rusija, bet mano nuomonę tai  priemonės,  priverčiančios jai tarnauti.  Pirmoji – rusiškos kultūros puoselėjimas.   Antroji – nekabinti Ukrainos vėliavas.  Trečioji -  atnaujinti prekybinius ryšius su Rusija, Baltarusija, Kinija.

Trumpai apie pirmąją  priemonė, kurios tikslas ugdyti paklusnumo geną okupantui.  Rusijos carai, Stalinas, generaliniai sekretoriai,  prezidentas Putinas  poetams, rašytojams, mokslininkams suteikė ideologinę misiją – jie yra unikalūs ir, atseit,  be jų  kultūros ir  mokslo pasaulis   būtų skurdus.

1940 m. Stalino  Rusijai okupavus Lietuvą, jos gyventojai patyrė savo pasiekimų sumenkinimą ir okupanto kultūros, meno, mokslo ir kitų sričių išaukštinimą.   Pavyzdžiui,   moksliniai išradimai , jei buvo atlikti Lietuvoje,  kaip Kazimiero  Semenavičiaus raketų  pradininko, neviešinami, nutylimi. Nesinori kartotis, nes jau rašiau apie Lietuvos pasiekimų klastojimus  Lietuviškoje  tarybinėje enciklopedijoje.  Generolas turėtų suvokti, kad tiek rusų literatūros, tiek mokslo  paskirtis demonstruoti okupanto galią.

Antroji priemonė – piktintis Ukrainos vėliavų gausumu.  Vėliavos erzina, atseit, Ukraina  yra patekusi  į Rusijos įtakos zona ir su ta realybe reikia susitaikyti.   Rusijos tikslai esantys  teisėti, todėl Lietuva negalinti  rodyti, jog solidarizuojasi su Ukraina. Lietuva neturi pykinti savo galingos kaimynės Rusijos.  Ji turi nuimti Ukrainos vėliavas.

Trečioji priemonė yra atkurti  prekybinius ryšius.  Rusija, Baltarusija  esantęios Lietuvos ekonominio klestėjimo  garantais.

Aš manau, kad išvardintos priemonės stumia Lietuvą arčiau Rusijos. Tai nėra kelias į  tautos ir valstybės saugumą, tai slenkanti okupacija.

Kitas V. Tutkaus  teiginys, kad  Lietuva lietuviams -  keistokas. Jis nesiderina, nes Lietuva lietuviams įmanoma tik tada, jei remsime Ukrainą, kelsime šios valstybės vėliavas, nes ji kariauja  už savo ir mūsų laisvę bei gina  nuo  Vladimiro  Putino svajonių  susigrąžinti žemes, kurios priklausė Tarybų sąjungai.

Mano kolega Virginijus Partaukas teigia, kad faktas, jog  Rusija galinga ir dėl  savo saugumo užgrobusi Ukrainos teritorijas, jas negrąžins.  Vien  dėl to, kad tai neišvengiamas, tačiau neteisingas Rusijos veikimo planas,  jis kas mėnesį Jono Ohmano įkurtam  „Blue-yellow“ fondui  perveda iki šimto eurų. Kelis kartus perdavė pinigų, kad nusiųsčiau ir  Sakalui Gorodeckiui, kurio fondas siunčia paramą Ukrainai.

Nesutinku su generolu V. Tutkumi, manau, kad jis tyčiojasi iš Lietuvos, nes suplakė patriotizmą, kad Lietuva lietuviams,  su  prorusiška ideologija, kaip ir su V. Partauku, kuris susitaikė  su  realybe, su okupanto galiomis ir nemato galimybės artimiausiu laiku Ukrainai susigrąžinti  prarastas  žemes.

Nemanau, kad esu fantazuotoja, jei  teigiu, jog Rusija  turės   nutraukti  karo veiksmus  ir  pasiduoti  Ukrainos malonei. Rusija privalės  grąžinti visas žemes, kurias neteisėtai yra atėmusi iš Ukrainos.

Šlovė Ukrainai ir jos garbingai tautai.

Generolo V. Tutkaus paprašiau, kad nekeltų savo kandidatūros į prezidentus, o geriau paremtų kitą.  Generolas paklausė: vardan ko atsistatydinti?  Atsakiau: vardan Lietuvos.  Mane, papildydamas kolega V. Partaukas,  paminėjo, kad šitaip  pasielgė praeituose rinkimuose Naglis Puteikis.  Jei kandidatams Lietuva  tikrai rūpi – sutarsite ir  protesto balsų elektoratui  per rinkimus  pateiksite vieną kandidatą į prezidentus.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>