Kuo tikėti dėl giliavandenio uosto: valdžia ar socdemais ir konservatoriais?

Atvira Klaipėda  stebi ir fiksuoja

Atvira Klaipėda stebi ir fiksuoja

Jaunimas iš organizacijos „Apskritas stalas“ ketvirtadienį ( 2020-09-17) pakvietė klaipėdiečius  į Danės apygardos vienmandačių kandidatų diskusiją.

Į organizuotą diskusiją kažkodėl atvyko žurnalistas tik  iš „Atviros Klaipėdos“, o kita  žiniasklaida ignoravo. Tikimės, kad jo nuotraukos iš renginio geresnės, negu mūsų, visuomenininkų.

Mums, Danės apygardos gyventojams, iš Melnragės, Miško kvartalo, Universiteto rajono  svarbiausia buvo sužinoti, kokią kandidatai į Seimą turi nuostatą, kokios laikosi pozicijos dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano, Lietuva 2030.

Apie išorinį uostą ir Lietuvos Respublikos teritorijos Bendrąjį planą didžioji dalis kandidatų, o tai Laisvės partijos atstovas Nerijus Vitkauskas,  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos  deleguotas nepartinis Antanas Kontautas, Liberalų sąjūdžio partijos narys Saulius Budinas, Darbo partijos atstovas Giedrius Bindza,  iš vis pratylėjo. Tragedija! Jie ruošiasi pajūrio krašto gyventojus atstovauti ir nežino, kokius strateginius objektus Klaipėdos regionui yra numačiusios Sauliaus Skvernelio  vadovaujamos ministerijos?

Konservatorių partijos atstovas Arvydas Pocius, manydamas, kad tuo klausimu yra per silpnas, paprašė atsakyti partijos narį,  Klaipėdos miesto tarybos atstovą Andrių Petraitį. Šiam klaipėdiečiui išorinio uosto statyba Melnragėje atrodo neįtikėtina ir todėl jis  užsiėmė auditorijos raminimu, kad toks objektas nebus pastatytas.  Tokią pat nuomonę turėjo ir Romualdas Sakalauskas, kurį  kandidatu į Seimą  iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija.

A. Petraitis, R. Sakalauskas  ruošiasi tvarkyti valstybės reikalus, tačiau juos išklausius,  susidarė nuomonė, jog valstybę jie  tvarkys be jokių planų, o jei yra  paruošti perspektyviniai projektai, tai juos išmes į šiukšlių kibirą.  Vyrai, Lietuvos bendrasis planas praėjo  beveik visus viešinimo etapus, liko vienintelis susitikimas su visuomene – spalio 5 d.  10 val.Valdovų rūmuose (kviečiame dalyvauti). Planai turi ir įgyvendinimo terminą. Lietuvos Respublikos bendrajame plane  yra numatyta, kad strateginis objektas  – išorinis uostas turi būti  pastatytas iki 2030 m.. Tai parašyta ir pavaizduota sprendiniuose, kurie eksponuojami  merijoje, Danės 17 ir, lyg pasityčiojant, pavadinti darnia Lietuvos ateitimi.

Kokia šventa dvasia yra aplankiusi Klaipėdos tarybos narį A. Petraitį ir gydytoją R. Sakalauską, kad jie gali aiškinti, jog išorinio uosto nebus, kai visi popieriai baigiami tvarkyti,  net patvirtinti Seime?

Ką daryti, kai jau yra suprojektuotas monstras, kuris sunaikins miestą ir pajūrį?  Centro partijos – Tautininkai kandidatas  į Seimą Naglis Puteikis teigė, kad būtina tokį projektą naikinti.

Mielieji kandidatai, kol objektas, kuris neš tik nuostolius Lietuvos biudžetui yra pateikiamas,  kaip ypatingos svarbos projektas, tol atrodo vaikiškomis kalbos, kad jis nebus statomas. Išorinis uostas ties Melnrage turi būti išbrauktas iš Lietuvos Respublikos bendrojo plano sprendinių.  Toks reikalavimas yra ir Klaipėdos bendruomenių asociacijos. Jie paruošė peticiją ir ragina  pasirašyti. Jei dar nepasirašėte, pasirašykite.

https://www.peticijos.lt/visos/77035/reikalaujame-naikinti-lietuvos-respublikos-teritorijos-bendrojo-plano-sprendinius-iteisinancius-isorini-giliavandeni-uosta-baltijos-juroje-ties-melnrage/?fbclid=IwAR3qUqiTGqZooWy-0ahUR3B0x6y7Lk4oKuyzWmDtHz2gfctktoUvIXQ2QAQ#signed

Tiesa, labai keistai elgiasi kai kurie Laisvės partijos kandidatai. Pajūrio apygardos kandidatė  Birutė Andriuškaitė, kuri ne tik atėjo į susitikimą, bet pažadėjo paruošti filmuotą medžiagą  apie išorinį uostą, pakalbinti  architektą Edmundą Benetį.  Į susitikimą su architektu atėjo ir Laisvės partijos atstovas kandidatas Marių apygardoje  Vaidas Šukys, kuris taip pat mano, kad išorinis uostas Melnragėje – netinkamas sprendimas. Jiems rūpi Klaipėdos ateitis.   Kodėl neįdomu kas nutiks Lietuvos pajūriui, kodėl abejingi klaipėdiečių svarbiausiai problemai  kiti Laisvės partijos kandidatai : Mindaugas Tarnauskas, Nerijus Vitkauskas?

Krikščionių sąjungos partijos kandidatas Evaldas Jurkevičius atvyko į susitikimą, išklausė E. Benetį ir pareiškė, kad  palaiko reikalavimą  naikinti Lietuvos Respublikos bendrojo plano sprendinį dėl išorinio uosto bei padės rinkti parašus.

Žaliųjų partijos   kandidatė į Seimą Liudvika Kuzminčiūtė, nors  yra susipažinusi su Lietuvos bendruoju planu, taip pat atvyko pasiklausyti.

Valstiečių partijos  kandidatas  Mindaugas Bastys, atvykęs į susitikimą papasakojo, kad jie band4 keisti Lietuvos bendrajame plane numatytą išorinio uosto vietą. Klaipėdos Valstiečiai paruošė projektą ir su juo supažindino visuomenininkus bei nuvežė vadams į Vilnių.  Tai būtų sala prie Karklės, ar kitoje vietoje ir taip būtų žymiai sumažintas neigiamas poveikis jūros pakrantei bei Klaipėdos miestui su Giruliais. Projektas galimai būtų finansuojamas  iš Europos sąjungos, nes žalia, neteršianti gyvenamąją aplinką pramonė, yra  prioritetas Europos fondams.

Tikimės, kad Klaipėdos ir Lietuvos pajūrio  ateitis yra svarbi ir kitų partijų kandidatams į Seimą. Jų laukiame rugsėjo 21 d. pirmadienį 17 val. merijoje ( Danės g.17).

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>