Gegužės 8 d. 12 val. Virginijus Partaukas prie tarybinių karių paminklo minės pergalę prieš nacizmą ir plakatais pasisakys apie urapatriotų bukumą

2022-05-07 2

Karas Ukrainoje keičia mūsų įprastą pasaulį.  Ar mes esame pasiruošę priimti permainas,  ar tik mojuoti kumščiais?

 Žinomas visuomeninkas Virginijus Partaukas  nutarė, kad  nacistinės Vokietijos žlugimo dieną,  – gegužės mėn. 8 d.,  reikia minėti.  Ta diena  yra pergalės diena prieš blogį.  Jam labai svarbu, kad ta  diena  nenueitų  į užmarštį,  o taptų simboliniu perspėjimu, kad pakėlęs kalaviją, nuo jo ir žūsi.

 Šiandien, kurie reikalauja nugriauti paminklinį ženklą – kalaviją, save vadina patriotais. Ekspertų priimtą verdiktą dėl paminklų komplekso reikėtų pavadinti  grūmojimą  kumščiais, kuris  dabar labai madingas.

 Klaipėdos tarybinių karių kapinėse  vieni piktinasi kardu, nes tai esą sovietinės okupacijos didybės ženklas, o kiti, kad tai iškilių, mąstančių tautiečių autorinis darbas, kuris skirtas ne sovietinės okupacijos garbinimui, bet  turintis  gilesnių prasmių.  Šis iš XIII – XIV amžių atėjęs  lietuviškas kalavijas, kuris papuoštas   gėlių  vainikėliu,  simbolizuoja  kryžių- sunkią lietuviškų žemių gyventojų dalią.  Tai kalavijas iš tų laikų, kai Lietuva   kūrė  valstybę,  – Lietuvos valstybingumo  atminties simbolis.

 Norisi šių dienų ekspertų paklausti,   ar galėjo gūdžiais sovietiniais laikais  tokį  paminklą  pastatyti  miesto aikštėje?  Puikiai žinome, kad neįmanoma.  Talentingi tautiečiai atrado vietą prie žuvusių  tarybinės armijos karių ir įamžino tai, kas jiems  buvo tuo metu aktualu. Žuvusiems visai nesvarbu, koks paminklas šalia jų stovės.   Šis paminklas svarbus mums, gyviesiems.  Gerbkime ir saugokime autorių darbą, kurie  tais sunkiais okupaciniais metais,   sugebėjo simboliais išreikšti lūkestį dėl   nepriklausomos, kitokios  Lietuvos.

 Superpatriotai teigia, kad ši  vieta netinkama, nes čia yra karių kapinės. Manome, kad tinkama, nes kaip rašė viena klaipėdietė, kuri gerai pažinojo architektą Petrą Šadauską ir jo šeimą, jis suprojektavo  tarp dviejų bažnyčios bokštų  kryžių – kalaviją su vainikėliu.  Visuomenininkas  V. Partaukas taip pat  sako, kad tinkama vieta, nes paminklą galima  prasmingai panaudoti mūsų istorijos pažinimui. Geresnės istorijos pamokos,   kai atvesime jaunuosius klaipėdiečius, svečius ir papasakosime, parodysime, paaiškinsime to  kryžiaus-kalavijo prasmę, neįmanoma pravesti. Todėl  V. Partaukas sekmadienį, gegužės mėn. 8 d., ateis į Daukanto g. esantį tarybinių karių kapavietę ir   atsineš keletą plakatų, o viename jų  bus parašyta „Ne griaukime  visus TSRS paminklus, o panaudokime mūsų vaikų kritinio mąstymo ir patriotiškumo ugdymui“.

  Ne mažesnę įtaką priimamiems sprendimams, nuomonės formavimuisi  turi ir autoritetai.  Darius Kuolys  -  kultūros istorijos tyrinėtojas, visuomenės veikėjas  ir vienas iš autoritetų apie Andriaus Tapino, Gabrieliaus Landsbergio  paskelbtą karą tarybinių karų kapinėmis facebooke parašė taip:  „  Kai ukrainiečiai didvyriškai kaunasi su Rusijos kariuomene, kai rusai kariauja su ukrainiečių vaikais, moterimis ir seneliais, lietuviai pradeda karą su žuvusių sovietinių karių kaulais.“ Kodėl   primityvūs urapatriotai  nesupranta, kad Lietuvos piliečiai buvo okupuoti, kad jiems teko sunkus  laikotarpis, jog  garbingi tautiečiai priešinosi ir savo meniniams darbams, jei tik nepastebėdavo akyla tarybinė ideologija ,  suteikdavo  bendražmogiškas, netgi patriotines vertybes, o ne sovietinę  didybę. Negalima priiminėti sprendimus, vadovaujantis urapatriotų rekomendacijomis,  būtina atsiklausti miestiečių.

Tarybinių karių paminklų komplekso likimą turi spręsti klaipėdiečiai, turi būti   savivaldybės lygmens referendumas.

2022-05-07 52022-05-07 42022-05-07 32022-05-07 1

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>