Skųsiu teismo nutartį, nes dėl nacistinės simbolikos naudojimo neturėjo būti jokių pasekmių

Tiek Klaipėdos apskrities vyriausiojo  policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariatas , tiek Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Ingrida Krušienė  pasisakė, kad V. Jurgilevičienė nacistinę svastiką  naudojo ne nusikalstamai ideologijai propaguoti.

Tiek  Klaipėdos policijos komisariatas, tiek Klaipėdos apygardos teismas nesuprato, kuo  esu nepatenkinta, nes  administracinio nusižengimo bylos teisena, pradėta pagal  Administracinio nusikaltimo kodeksą  524 straipsnį, nutraukta, t.y. , jokių teisinių pasekmių mano asmeniui  nesukelta, todėl  skundui nėra pagrindo.

2022 m. kovo mėn. 23d. piketavome  Klaipėdoje prie Rusijos konsulato. Plakatų tikslas buvo informuoti Rusijos konsulatą apie pasaulį sukrėtusį  įvykį  – karą, kuris tapatus nacių Vokietijos organizuotam karui, kai  1939 m. jie užpuolė Lenkiją.  Pagal  ANK 524 straipsnį nepadarėme jokio   administracinio nusižengimo.

Atvykusi policija nutarė, kad vietoje nieko    nesiaiškins  ar yra padarytas administracinis nusižengimas   pagal ANK 524 straipsnį.  Policininkai paėmė plakatus  su  svastika, lygybės ženklu ir raide Z  ir išrašė kvietimus į policiją. Aš manau, kad policininkų elgesys neteisėtas, nes   įstatymas, kuris leidžia naudoti svastikos ženklą yra svarbesnis,  už  praeivio skambutis.

Gaila, kad Klaipėdos miesto policijos komisariate telefoninis skambutis, galimai net klaidinantis, o ne įstatymas tampa svarbiausia priežastimi pradėti tyrimą.

Pasirodo jokio atsiprašymo nesulauksi, atvirkščiai, surašo  nutarimą, įteikia oficialų įspėjimą bei įrašo  į administracinių nusižengimų registrą.  Įdomiausia, kad padarę nuotrauką, kurioje  mato, kad aš, V.  Jurgilevičienė, kilnoju   plakatus,  vieną mano kolegos Virginijaus Partauko plakatą pagal daikto pakvitavimą  pasirašytinai grąžina man.

Mano nuomone,  Klaipėdos policija formuoja keistą praktiką.  Daiktą savavališkai priskiria  ne savininkui,o kitam asmeniui,  paaiškindami, jog tapai  savininku, nes   tą daiktą  laikei  rankose.

Kokiu tikslu tapau svetimo  daikto (plakato) savininkė?  Galimai, kad net  nepadarius  administracinio nusižengimo galėtų pradėti tyrimą.

Pasirodo, kad teisme negaliu skųsti policijos oficialaus įspėjimo, nes jis surašytas  pagal Policijos įstatymo nuostatas, kurios  nenumato tokio dokumento apskundimo galimybių.

Teismas nepasisakė dėl išbraukimo  iš administracinių nusižengimų registro, matyt teismas tokio skundo irgi neturi galimybių nagrinėti. Nebuvo nagrinėjamas ir nebuvo kalbama apie daikto  pakvitavimą, kuris buvo surašytas 2022-04-01 ir yra įsiūtas   ikiteisminio tyrimo byloje.

Iš tikro, tapome melagingo skambučio aukomis. Vadovaujantis melagingo skambučio pagrindu   esame kviečiami į policiją. Mums, o tai Virginijui Partaukui ir man, įteikia policijos lygio įspėjimą, įrašo į Administracinių nusižengimų registrą ir grąžinant plakatus,  pagal policijos nuomonę,  juos atiduoda  ne tik savininkui.

Tai nėra ypatinga byla, tačiau kai policijos teisena pradedama, nepadarius jokio administracinio nusižengimo, pradedamas  ikiteisminis tyrimas,  tai visuomenėje formuojasi nepasitikėjimas  policija ir teismu, kuris savo nutartimi pasisakė, jog  nieko negali padėti melagingo skambučio aukoms.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>