Arvydas Anušauskas ir Marius Laurinavičius galimai dirba Rusijos rėžimui

V. Titov teismas 2

Viačeslav Titov klausimas apie partizaną Ramanauską – Vanagą privertė  ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje   dar kartą viešai prisiminti   Lietuvos praeitį.  Lygiagrečiai tenka  nagrinėti  ir Lietuvos saugumo  klausimą.

Lietuva prarado Nepriklausomybę, kai  buvo įgyvendintas Ribentropo-Molotovo paktas. Dviejų diktatorių  susitarimas pražudė milijonus žmonių.  Daugiau, kaip pusę amžiaus eilė valstybių buvo okupuotos.  Estai pirmieji 1989 metais   pareiškė, kad nepriklausomybės susigrąžinimo garantas yra  nacistinės Vokietijos ir  Sovietų sąjungos susitarimo paviešinimas  ir reikalavimas grąžinti Pabaltijo valstybėms Nepriklausomybę.

Kodėl mums, atėjusiems į Viačeslav Titov teismą, ekspertai: Arvydas  Anušauskas, Marius Laurinavičius keistokai sudėliojo istorijos akcentus, t.y., kad rezistencinis judėjimas yra svarbus Nepriklausomybės sugrąžinimui, tačiau neužsiminė, jog kova buvo įvairiapusė: Lietuvos vėliavų kėlimas, susideginimas, bažnyčios kronikos kūrimas ir sklaida ir t.t. o pagrindinė prielaidą atkurti nepriklausomybę  – Ribentropo – Molotovo pakto pasekmių anuliavimas.

Lietuvių tauta pokario partizaninį judėjimą vertina labai prieštaringai. Ar tas  istorinis laikotarpis,  kurio pažinimas priklauso nuo įvykių dalyvių buvimo vietos,  gali tarnauti stiprinant Lietuvos saugumą? Ar šiandien   rezistencinio judėjimo vienpusiškas išaukštinimas padeda ugdyti patriotizmą?  Lietuvos istorikai, valstybinės institucijos   neduoda atsakymų. Atsakymo nutarėme ieškoti V. Titovo teisme. Posėdžio metu  Seimo narys A. Anušauskas teigė, jog KGB-istus  perrengdavo partizanų uniformomis ir žudydavo taikius gyventojus. Toks A. Anušausko liudijimas yra niekinis. Jei jis  pasakė A, t.y., kad perrengdavo partizanų uniformomis ir žudydavo taikius žmones, tai būtinai turi būti  pasakyta ir B, o tai kiek KGB persirengėliai kiekviename rajone  išžudė taikių gyventojų?  Ar tie KGB persirengėliai gyveno bunkeriuose ir verbuodavo į savo būrius kaimo vaikius? Ar „ persirengėlius“ teisdavo kaip partizanus ir išsiųsdavo į lagerius?  Tikėtina, kad istorikai, specialistai atsakymų neieško, nes KGB archyvai išvežti į Rusiją. Neturint pirminių šaltinių, būtina naudotis kitais šaltiniais, o tai tų įvykių liudininkų pasakojimais. Mano gera pažįstama Stanislava Urniežienė kilimo iš Skuodo raj. dažnai  prisimindavo savo senelės pasakojimą apie gerus ir blogus partizanus, kurie gyveno netoli jų namų,  bunkeriuose. Ar galima blogiečius pavadinti  persirengėliais?  Nežinome, nes galimai Rusijos rėžimas  nenori, kad viešai būtų aiškinamasi, kaip sovietų sąjunga okupuotą tautą  per partizaninį judėjimą maudė kraujuje. Kas gali paneigti, kad net pusė partizanų buvo persirengėliai, kad  galimai  KGB-stams buvo nurodytas net skaičius, kiek reikia išžudyti taikių Lietuvos gyventojų. Sunaikinti vietoje ir taip sutaupyti  pinigų, t.y. nebereikėjo remontuoti   gyvulinių vagonų, mokėti prižiūrėtojams, kurie lydėjo  deportuojamus lietuvius į Sibiro gilumą.

Kita legenda, kuri  yra paplitusi ir kurią šiandien dažnai girdime, jog  mūsų šeimą išvežė, nes įskundė kaimynas.  Aišku, kas tas pasakas kūrė, tai KGB, nes kokį skaičių gyventojų  iš kiekvieno rajono perkelti  į Kazachstaną, Tolimuosius rytus nurodė Kremlius. Vietiniai KGB-stai sudarydavo sąrašus su pavardėmis, kuriuos reikia departuoti iš Lietuvos.  Okupacinė valdžia nenorėjo prisiimti  kaltės ir todėl dalį  perkėlė mistiniams „skundikams“.

Liudininko A. Anušausko teiginiai apie persirengėlius reikalauja  išsamesnio tyrimo. Deja, per 30 Nepriklausomybės metų nebuvo norima atsakyti į svarbius Lietuvos saugumui klausimus. Todėl darome išvadą,  jei partizaninis judėjimas okupantams padėjo įgyvendinti jų tikslus ir Kremlius pasipriešinimą naudojo, kaip  įrankį, susidorojant  su nukariauta tauta,  tai nekabinkime partizanams lentų, bet pastatykime bendrą paminklą pokario aukoms. Paminklą, apie ką užsiminė Seimo narys Dainius Kepenis.

Teisiamas V. Titov vadovaujasi ta informacija, kurią naudoja okupantai.    Blogi, taikius žmones žudantys, partizanai ir geriečiai okupantai, kurie gelbėjo kaimiečius nuo mirties. Iš tikro, dalis kaimiečių savo akimis matė partizanus, kurie iššaudė nekaltus civilius. Galimai tai buvo persirengėliai.

Kas gali paneigti, kad būtent šiandieniniam Rusijos rėžimui reikia, kad apie partizaninį judėjimą kalbėtų tik gerai, kad „persirengėliams“ būtų skiriama kuo mažiau dėmesio, t.y. papildomų klausimų neužduodama.

Tiesa apie partizaninį karą  piliečius sutaiko, melas – supriešina.  Todėl  ne V. Titovo pasisakymai  daro žalą, bet didžiausi tautos kiršintojai  yra tie, kurie iškraipo   istorinius įvykius,  nenoriai aiškinasi  tiesą. Todėl galimi  Lietuvos blogiečiai ir  kenkiantys Lietuvos saugumui   yra A. Anušauskas ir M. Laurinavičius.

Pagal prokuroro Simono Genio kaltinimus  V. Titov   per facebooką paskleidė   net 34 melagingas, įžeidžiamas žinias, veikė  prieš Lietuvos nacionalinio saugumo interesus. V. Titov kaltinamas istorijos klastojimu,  partizaninio judėjimo niekinimu. Viena išvada, kuri buvo pateikta teismui skambėjo taip, jog Rusijos rėžimas ( matyt per V. Titovą) siekia sukompromituoti rezistencinį judėjimą tam, kad atėjus tai valandai ( naujai okupacijai) nebūtų pasipriešinimo. Tokios išvados vienintelis tikslas, kad tylėtume, nesiaiškintume apie persirengėlių vykdytą  tautos genocidą. IŠ TIKRO, JEI ATEITŲ TA VALANDA ( NAUJA OKUPACIJA)  tai okupantai ir vėl pasinaudotų persirengėliais ir žudytų nekaltus gyventojus.

Kyla pagrįstas klausimas,  ar  A. Anušauskas ir M. Laurinavičius nedirba Rusijos rėžimui?

V. Titov teismas 1

 

 

 

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>