LIBERALAI, TVARKA IR TEISINGUMAS, SOCIALDEMOKRATAI, RUSŲ ALJANSAS PRITARĖ NAUJAM KIEMŲ VALYMO MOKESČIUI

IMG_7455

 

 Klaipėdos miesto taryba 2015 m. liepos mėn. 30d. priėmė „Klaipėdos miesto tvarkos ir švaros taisykles“.

Kodėl savivaldybės valdininkai teikiamuose raštuose tarybai svarstyti nurodė, kad patvirtinus naujas Taisykles, bus aiškiau suformuluoti Taisyklių uždaviniai ir draudimai? Atvirkščiai, nėra jokio aiškumo. Atsiranda daug klausymų. Kodėl bendro naudojimo pėsčiųjų takais, keliais vaikščios  kelių namų gyventojai, o valys tik to vieno namo gyventojai?  Pėsčiųjų takas, kelias negali priklausyti  namui, tai  svetimas turtas už kurio priežiūrą yra atsakinga savivaldybė. Kodėl bendro naudojimo pėsčiųjų takus, t.y. svetimą nuosavybę, kuri  niekada netaps namo nuosavybe, turi valyti namų gyventojai? Tarybos narė Nina Puteikienė siūlė, kad naujose taisyklėse būtų įvestas kompensavimo mechanizmas iš savivaldybės biudžeto už bendro naudojimo pesčiųjų takų priežiūra. Valdančioji dauguma net nesvarstė tokio pasiūlymo. Viačeslavas Titovas paklausė, kodėl per rinkimus liberalai kalbėjo, kad mažins mokesčius, o  gavę daugumą įvedinėja  naujus mokesčius?

Deputatas nuo Rusų sąjungos V. Titovas  liberalų žaidimus  pavadinu cirku.

Taisyklėse turi būti aiškiai nurodyti turto savininkai ir kas jį prižiūrės. Netinka teiginys, kad kilus ginčui, atvyks iš savivaldybės administracijos ir spręs.

Klaipėdos valdininkai teigia,  kad kauniečiai yra pirmieji, kurie kiemus perdavė valyti patiems gyventojams. Kauniečiai turi seniūnijas. Namas, kuris nori pats valyti faktiškai naudojamą teritoriją, visas iškilusias problemas sprendžia su vietoje, netoli namų esančia valdžia, naudojasi  seniūnijos patalpomis.  Klaipėdoje viso miesto gyventojams teks eiti į savivaldybę, kurios duris yra užrakintos, paliekant  tik raštą.

 Aiškinamajame rašte rašoma, kad  teigiamos taisyklių priėmimo pasekmės yra tai, kad  daugiabučių namų savininkai ir naudotojai  tvarkydami ir valydami  faktiškai naudojamas teritorijas bus drausminami  ir didinama jų atsakomybė.  Nesant seniūnijoms perduoti daugiabučių namų savininkams ir naudotojams teritorijas yra netikslinga, nedrausmis ir nedidins gyventojų atsakomybės, atvirkščiai, kels pasipiktinimą priimtu sprendimu.

Kada kiemų valymas buvo savivaldybės kompetencijoje, tai švaros taisyklėse buvo įrašyta, kad reikia tvarkyti ne mažiau kaip du kartus per savaitę. Kada perdavė kiemų priežiūrą gyventojams, tai taisyklėse įrašė, kad jau mažiausiai tris kartus per savaitę faktiški naudojamo turto savininkai turi valyti aplinką. Taisyklėse aiškiai konstatuota, kad lengvesnius reikalavimus taikome sau, kaip savivaldybė, o sunkesnius – miestiečiams.

Savivaldybės  atstovai teigia, kad priėmus naują kiemų priežiūros tvarką bus sutaupyta apie 725 tūkstančių EUR, kuriuos panaudos kiemų infrastruktūros gerinimui.

725 tūkstančių EUR nebus sutaupyti pinigai, tai bus išreketuoti iš gyventojų pinigai. Jei gyventojai nori įsirengti papildomą  automobilių statymui aikštelę, šviestuvą ar nutiesti šaligatvį – susirenka pinigus ir gerina savo kiemo aplinką. O dabar iš pensininko rinks kas mėnesį 3-4  eurus (10-15 litų) bendro naudojimo šaligatvio priežiūrai, valymui, tačiau jo kieme jokių gerinimo darbų nebus atlikta. Investuos į tuos kiemus dėl kurių bus teikiami  prašymai arba bus miesto centre.

Šis Klaipėdos miesto tarybos priimtas projektas yra socialiai neteisingas, nes už bendro naudojimo šaligatvių valymą turės mokėti taip pat skurdžiausiai gyvenantys piliečiai, pensininkai. Pinigus, kuriuos anksčiau savivaldybė mokėjo už bendro naudojimo pėsčiųjų takų priežiūrą, leis automobilių aikštelių įrengimui, apšvietimui.  Vairuotojai, mašinų savininkai, jei reikia automobiliams naujos aikštelės, už savo lėšas ir įsirengia, nes tai socialiai teisinga.

Liberalai priėmę  „Klaipėdos miesto tvarkos ir švaros taisykles“ viešai girsis, kad   dėka valdančiųjų sprendimo yra įrengtos naujos mašinų parkavimo aikštelės ir t.t. Rinkimai artėja, reikia gerų darbų, o kad pensininkai bus nuskriausti, nes jiems reikės mokėti naują mokestį, liberalams jokia problema.  Pensininkams taip ir reikia, nes jų didžioji dauguma balsuoja už konservatorius.

IMG_7457

Kategorijos: Iš savivaldybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>