Vaikų teisių gynimo tarnybose būtinos skubios permainos, nebegalime laukti vis naujų ir naujų nekaltų vaikų mirčių

Lietuvos žiniasklaida:  laikraščiai, radijas, internetas, televizija  skelbia daug  informacijos apie prastą vaikų teisių gynimo tarnybos darbą ir  socialinių centrų veiklą.

Lietuvos Respublikos Prezidentė, matydama visuomenės reakciją, pasisakė, pasiūlė problemos sprendimą. Iš Prezidentės pasisakymo išsityčiojo ir gavosi tik šnipštas. Permainos vaikų apsaugos tarnyboje  reikalingos kaip oras.

Trumpai apie Klaipėdos miesto vaikų apsaugos tarnybą ir socialinės rūpybos darbą.

Vaikų teisių apsaugos tarnyba daug metų dirbo kartu su nevyriausybine organizacija, agentūra „Visos Lietuvos vaikai“ Klaipėdos fondu. Vaikų teisių apsaugos tarnybos  vadovė  Gražina Aurylienė savo rašte teigė, kad  Agentūros „Visos Lietuvos vaikai“ Klaipėdos fondo vykdoma socialinė pagalba yra lanksčios formos ir yra tinkama esant skubioms, teisiškai sunkiai reglamentuojamoms situacijoms. Klaipėdos administracija nutarė, kad nepratęs panaudos sutarties su Agentūra, kuri  randasi prestižinėje miesto dalyje, prie jūros. Agentūros vadovė kreipėsi į administraciją, į merą su prašymais leisti toliau dirbti, nes teikia labai reikalingas miestui paslaugas. O kaip elgiasi Klaipėdos vaikų teisių gynimo vadovė G. Aurilienė? Tyli. Neišdrįsta pasakyti  savivaldybės administracijai, merui, kad nėra organizacijos į kurią  būtų galima kreiptis iškilus teisiškai  sunkioms  situacijoms, neišdrįsta pareikalauti administracijos pratęsti panaudos nuomos sutarties dėl patalpų adresu Vaivos 23.   

O kaip elgiasi Klaipėdos miesto socialinės paramos centras? Dar šlykščiau. Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vadovė A. Liesytė viešai pareiškė, kad nežinanti jog  agentūroje „Visos Lietuvos vaikai“ Klaipėdos fonde laikinai buvo globojami  79 vaikai.  Viena iš socialinės paramos centro darbuotojų išgirdusi tokį vadovės teiginį, nustebo, o po to nusprendė, kad  ponia A. Liesytė specialius akinius  nešioja.  Tai todėl ir nematė agentūros vadovės, kuri beveik kas mėnesį ateidavo  į socialinės paramos centrą tvarkyti 500 litų pašalpą už vaiko globą.

Savivaldybės institucijos, kurios dirba su socialinės rizikos šeimomis, jų  problemomis, neišdrįsta pareikalauti, kad  miestas teiktų paslaugas nepilnametėms, kurios laukiasi kūdikių, gausioms šeimoms atvykusioms iš rajonų ir tapusioms benamiais.

2014 metais socialinės paramos skyrius neišmokėjo socialinių pašalpų ir sutaupė beveik  2 milijonus litų. Tuos pinigus panaudojo Pilies tilto remontui. Pasakysite, kad taip neleidžiama daryti. Draudimus lengvai galima apeiti. Ir jie apeinami, nes vaikų teisių gynimo tarnyba, socialinės paramos centras  yra savivaldybės administracijos, mero  „kišeninės“ organizacijos. Oficialiai tuos du milijonus litų  panaudojo vaikų namų remontui, o tokią pat sumą nuėmė iš vaikų namų remontui skirto biudžeto ir pervedė tilto renovavimui.

Matome,  kaip Klaipėdos vaikų teisių gynimo tarnyba, Klaipėdos miesto socialinės paramos centras elgiasi su „Visos Lietuvos vaikai“ Klaipėdos fondu, socialinės paramos biudžetu, kaip  tarnauja  Klaipėdos miesto administracijos ir mero nurodymams. Todėl  galima teigti, kad   visų socialinių negandų, o tai emigracija, girtuokliavimas, savižudybės  yra tų organizacijų  besąlygiškas paklusnumas savivaldybės administracijai.

Drąsiai galima konstatuoti, kad savivaldybių administracijų, merų diktatas vaikų teisių gynimo tarnyboms, socialinės paramos centrams yra vėžys, kuris naikina pasitikėjimą ir pagarbą valstybe. 

Valstybės vadovės, prezidentės  pastabos ir pasiūlymai keisti vaikų tarnybos apsaugos darbą yra teisingi. Iš jos, išsityčiodami  žiniasklaidoje, tik patvirtinama, kad savivaldybės nenori  iš savo „nagų“ paleisti valdymo galių.  Iš chaoso ir betvarkės, esančios socialinėje srityje ir vaikų teisių gynime, pelnosi valdančiosios partijos savivaldybėse. Vyksta akivaizdžios manipuliacijos, kalbama apie gerus siekius, tarnystę miestiečiams, socialiai nuskriaustiems, o iš tikrųjų yra kuriama gerovė savo  partijos nariams ir rėmėjams.

Kas nutrauks tą neteisybių, savivaliavimų grandinę? Kas sugrąžins pasitikėjimą valstybe? Siūlome pirmuosius žingsnius, o tai vaikų teisių gynimo tarnybų, socialinių centrų finansus  atskirti iš savivaldybių biudžeto. Šioms organizacijoms   suteikiamas savarankiškų institucijų statusas.   

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>