Konferencijos „Ateitis – Žalieji Miesto Sodai“ dalyvių REIKALAVIMAI

 

Klaipėdos miesto savivaldybės Merui Vytautui Grubliauskui

Konferencijos  „Ateitis – Žalieji Miesto Sodai“ , įvykusios 2019-07-05, dalyvių

REIKALAVIMAI

                      Pranešėjos konferencijos  metu akcentavo  beprecendentinį  Vilniaus savivaldybės  sprendimą.  Ji buvo nusprendusi atkurti barokinį stilių Sapiegų parke ir išdavė projektuotojams  sąlygas. Projektui išleido šimtus tūkstančių eurų. Svarbiausia, kad numatė iškirsti apie 200 medžių.  Antakalniečių bendruomenė išsakė Vilniaus miesto savivaldybei  savo nuogąstavimus. Sostinės valdžia  sustabdė daromus darbus, nurašė jau padarytas investicijas,   gali būti, kad bus prarastos europinės lėšos.
Sostinės valdžia  išdrįso pripažinti, kad nepakankamai buvo informuota bendruomenė, kad laikmetis reikalauja kitų sprendimų  ir  kitokio požiūrio į miesto gyventojus, todėl  pakeitė projektavimo sąlygos,  kad išsaugotų medžius. Tokį pat sprendimą  privalo  priimti ir Klaipėdos savivaldybė, spręsdama Skulptūrų parko sutvarkymą, Donelaičio aikštės, Danės skvero, Atgimimo aikštės  rekonstrukcijas.

Klaipėdos miesto savivaldybės prašome atsižvelgti į grėsmingą klimato kaitos   artėjimą ir teikti Skulptūrų parko sutvarkymui naujas sąlygas, t.y.  sugrįžti į bioįvairovę,  laukinės gamtos stilių, išsaugant  numatytus kirsti medžius.

1. Virginija Jurgilevičienė, Kretingos 13-2, Klaipėda, tel. 864024954

2. Danutė Izvekovienė Liepų 44-9, Klaipėda, tel. 867514723

3. Renolda Senovaitienė tel. 868145155

Kategorijos: Be kategorijos.

1 komentaras

  1. Tegu miestiečiai patys mąsto kuo kaip apsodinti savo parkelį. Mąstau, kad miestui labai tiktų europiniai kukmedžiai, korėjinės pušys, dviskliaučiai ginkmedžiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>