Kodėl frakcijų vadovai A. Razbadauskas, A. Kaveckas susivienijo dėl planuojamos reformos? Ką veikia toje galeroje V. Dambrauskas, kurioje sėdi konservatoriai ir S. Skvernelio partija?

Perskaičiusi Palmiros Martinkienės publikaciją „Ligoninių reforma: klausimas užstrigo jau pirmame komitete“, po to  išklausiusi  skandalingą  Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdį,  vykusį  vasario mėn. 7d., kuriame konservatorius Andrius Petraitis buldozeriu stūmė ligoninių reorganizacijos klausimą ir taip pat aršiai pasisakė buvęs valstiečių frakcijos narys Vidmantas Dambrauskas,   nutariau išsakyti savo pamąstymus.

Vyksta įnirtingas mūšis dėl Klaipėdos miesto turto. Konservatoriai teigia, kad  Sveikatos apsaugos ministerijos planuojama reforma yra gėris. Atseit,   kai bus įvykdyta reorganizacija, būsime  geriau gydomi.  Manau, kad tai nėra tiesa. Kas gali paneigti, kad šiandien reikalingus 12 milijonų matysime, kaip savo ausis?  Kokie yra tikrieji konservatorių tikslai?

Negi konservatoriai ir jų rėmėjai ims ir papasakos klaipėdiečiams tikruosius savo ketinimus?

Lieka tik patiems, kaip sakoma,  sudėlioti taškus.

Ligoninių pertvarkoje aktyvus dalyvis yra Klaipėdos universitetas. Universiteto atstovas Algimantas Kirkutis  facebooke rašo, „Pats protingiausias sprendimas būtų KRL perduoti miestui, o sujungus KUL ir KJL suorganizuoti Klaipėdos universiteto klinikas (ligoninę).“

Taip, jei turtas lieka Klaipėdos miestui, netgi KRL,  tai nėra svarbu, kas yra jo steigėjas ir valdytojas: Klaipėdos miesto savivaldybė ar Klaipėdos universitetas. Deja, konservatoriai tokio sprendimo teigti balsavimui Klaipėdos miesto tarybai  nenori.   Jie siūlo turto dalybas tarp  Sveikatos apsaugos ministerijos ir Klaipėdos universiteto.

Ką reiškia toks  turto perdalijimas?  Nepasitikėjimą, nes   miestas  ištiesęs  ranką iš vyriausybės turės prašyti  pinigų. Centrinė valdžia norės duos, nenorės neduos.   Pažadai, kad Klaipėdos universitetas taps steigėju, gali  ir likti tik pažadais. Kas gali paneigti, kad  jau  po kelerių  metų  vyriausybė nepriims sprendimą uždaryti universitetą, o tada visas turtas atitenka Sveikatos ministerijai arba Konstitucinis teismas pasisakys, kad turto perdavimas Klaipėdos universitetui buvo neteisėtas, nes specializuojasi tik slaugoje. Kol nėra atsakymų, tai galime teigti, kad  Klaipėdos turtas yra perimamas  principu step by step. Ši politinė taisyklė yra naudojama, kai reikalingi laikini sąjungininkai. Kaip suprantame,  šioje organizuojamoje skubos tvarka galimoje aferoje,  jais taps Klaipėdos universitetas.

Klaipėdos miesto turto perėmimas  greičiau primena vagystę, nes pradžioje turėjo būti politinis sprendimas, o tik po to turto dalijimas.   Nepatikimi  ir šios galimos aferos organizatoriai,  bent jau matomi ir žinomi veidai.

Vienas garsus ir žinomas veidas, kuris  aktyviai dalyvauja turto perėmime yra Saulius Skvernelis.  Ką jis pažadėjo, kaip jam pasisekė parvilioti  į savo naujai steigiamą partiją Klaipėdos  miesto taryboje  frakciją  „Už ateities Klaipėdą“ : Artūrą  Razbadauską,  Vytį Radvilą ir Elidą Mantulovą? Visi jie  dirba  Klaipėdos  universitete.  2022 m. sausio mėn. 20 d. ši trijulė paskelbė, kad  Klaipėdoje yra įkurta S. Skvernelio steigiamos partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“  nauja frakcija „ Vardan Klaipėdos“.

Konservatorius Kęstutis Masiulis viešina, kaip neskaidriai vyko  2019 m. premjero S. Skvernelio kabineto baldų užpirkimas.  Klausimas.  Kam? Ar tam, kad piliečiai neįtartų, jog šiandien   konservatoriai ir skvernelininkai  dirba drauge?   Akivaizdus bendras darbas  vyksta   Klaipėdoje.  S. Skvernelio partijos nariai   dalinasi Klaipėdos miesto turtu su konservatorių partija.

Kitas stambus ir brangus turtas, kurį vyriausybė  nori  perimti yra Palangoje.

Į šį galimai neskaidrų, kaip kažkada  Skvernelio kabineto baldų užpirkimą , yra  įsivėlę ne tik  Konservatoriai. Neaiškios sąsajos   S. Skvernelio    su  vakarykščiais  Klaipėdos mieste dirbusiais Valstiečių frakcijos nariais, ypač V. Dambrausku, nepriklausančiu Klaipėdos universitetinei bendruomenei. Kodėl jis nutarė  aktyviai tarpininkauti dalijant  turtą, kuris yra susijęs su klaipėdiečių sveikata?

Dėliojant įvykius ir bandant atspėti kokie yra tikrieji reorganizacijos tikslai, manau svarbiausia,  kuris suvienijo  Konservatorius ir S. Skvernelį ,  yra  ištaškyti valstybinį turtą.

Manau, tiek Klaipėdos, tiek Palangos miestų tarybos siekis yra išsaugoti sveikatos sistemai priklausantį turtą savo savivaldybėse. Nuo seno yra žinoma, kai turi turtą, kai esi šeimininkas, tai  nereikia ubagauti, prašyti vyriausybės paramos. Turtingos  savivaldybės yra  kiekvieno miestiečio svajonė.

Kas per reforma, kuri teigia, kad Klaipėdos miesto valdžiai gyventojų sveikata neturi rūpėti? Ją rūpinsis  ministerija.  Tai atimkite iš miesto ir kitas teises ir įveskite  valdymą  iš Vilniaus.

Manau, kad  miesto gyventojų  sveikata turi rūpintis savivaldybė, kuri yra arčiausiai  žmogaus ir iš kurios neatima turtą, bet vyriausybė jį pagausina, perduoda Respublikinę ligoninę.  Povandeninėms  srovėms, kurios  siekia savivaldybės gyventojams pakenkti,  reikia neleisti to daryti, stabdyti konservatorių pseudoreformą.  Reikalaukime  dešimt kartų matuoti ir tik vienuoliktą kirpti.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>