Vytautai Bakai ir valstiečiai, nustokite imituoti kovą su korupcija ir nejuokinkite

Mes, klaipėdiečiai, jau daug metų stebime teismų darbą, lankomės įvairiose teisinėse institucijose. Todėl, kai žiniasklaida paskelbė, jog suėmė teisėjus ir advokatus, pašiurpome. Tai nėra teisingumo atstatymas, tai tik žala teisingumui. Lankydamiesi teismuose, stebėdami, kaip nagrinėjamos bylos, galime teikti, kad teisinė korupcija yra žiedinė. Ją sudaro: policininkai, tyrėjai, įvairių komisijų nariai, teismų ekspertai, STT, FNTT ir kitų specialiųjų  tarnybų darbuotojai, prokurorai,  teisėjai,  advokatai. Kodėl  piliečių  džiaugsmui  iš  korumpuoto rato  išmetamos tik dvi gėlytės? Ar todėl, kad Lietuvos žmonės yra besmegeniai?  Nežinome kokie šio politinio žaidimo motyvai.  Žinome tik, kad  subujos  likusios, nepaliestos teisėtvarkos korupcinės gėlytės. Šie STT ir prokuratūros vieši veiksmai rodo tik vieną, kad Lietuvoje suklestės  policijos, prokuratūros ir STT  diktatūra.

 Facebooke piliečiai ėmė dalintis savo patirtimi  teismuose.  Vienas iš jų rašo apie tai, kaip  atliko „nusikaltėlio“ vaidmenį visose trijose teismų pakopose. Štai ką rašo apie prokurorą:  „pats svarbiausias proceso dalyvis, įsitikinęs savo teisumu ir demonstruojantis, kad tik dėl netobulų įstatymų turi gaišti laiką dar kažką aiškinti, kai viskas surašyta kaltinamajame akte, advokatas – įkyrus uodas trukdantis  sklandžiam teismo posėdžių vyksmui ir bandantis pakenkti prokuroro reputacijai; – kaltinamasis iš viso praktiškai neturi jokių teisių – jam galima laidyti pastabas apie laikyseną, kalbos turinį, nutraukti jo pasisakymą, grasinti baudomis; na o teisėjai, jų buvo visokių, vieni domėjosi byla ir aktyviai dalyvavo procese, kiti dirbo savo darbus, treti aiškiai demonstravo savo nuomonę – prokuroras teisus. Tai ypač patogu.“ 

Mes,  Klaipėdos miesto visuomeninkai, nevaikštome į įvairių renginių atidarymus, visokias juostelių karpymo šventes, tačiau 2015 m. taip plačiai buvo reklamuojamas naujasis Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariato atidarymas, kad susigundėme, neišlaikė principai ir nukulniavome į  policininkų šventę. Ką pamatėme? Ogi Vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį ir šalia Vytautą Baką. Kodėl ministras į Klaipėdą atsitempė tarp kitų policininkų, būtent šį asmenį? Ištikimas. Neatsitiktinai „savas bičas“  įrašomas ir  į Valstiečių rinkiminį sąrašą. Todėl, ką daro  Seime V. Bakas galime drąsiai teikti, kad tai S. Skvernelio valios vykdymas.

Mes, nukentėję nuo lietuviškos teisėsaugos, mes, kurie stebime lietuvišką teisėtvarką, reikalaujame ne imituoti kovą su korupcija. Mes reikalaujame  nedidinti galių tiems,  kurie turi korupcinio tvaiko, t.y. policijai ir prokuratūrai.  Mes reikalaujame iš tikro kovoti su korupcija.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>