Ar visuomeninkai politikams tapo pavojingi?

Klaipėdos apylinkės teismas 2020-08-28

Klaipėdos apylinkės teismas 2020-08-28

Priklausau tam klaipėdiečių būriui, kuris stengiasi dalyvauti įvairiuose  visuomeniniuose renginiuose. Kitaip sakant,  bet koks renginys inicijuotas politikų, valdžios tarnautojų ar atviras teismo  posėdis yra pirminis informacijos šaltinis. Kiekvienam piliečiui, kuris nori turėti savo nuomonę, o ne primestą,  tokie renginiai  yra aukso vertės, nes žiniasklaida  yra tik antrinis žinių  šaltinis.

Visuomeninkas  Virginijus Partaukas pareiškė, kad eis stebėti  „Atvira Klaipėda“ redaktoriaus  Martyno Vainoriaus  teismo posėdžio  dėl UAB „Gatvių apšvietimas“ darbuotojo tariamo  sužalojimo.  V. Partaukui , kaip aktyviam piliečiui,  keistai atrodo savivaldybės administracijoje ir merijoje vykstantys  uždari posėdžiai, kurie vadinami darbiniais pasitarimais, tokiu būdu sudarant sąlygas neskaidriems, galimai korupciniams sprendimams. Tą ydingą praktiką su kaupu pritaikė savivaldybės įmonės.  Šito slaptumo   rezultatas – teisminis procesas.  Visuomenininkai įsitikinę, jog tai yra nonsensas, kurį reikia  kuo skubiau  išgyvendinti.

2020-08-28  ir aš atvykau  į  Klaipėdos apylinkės teismą. Teismo procesas prasidėjo 9  ryto ir vyko ilgiau nei dvi valandas, nes mano darytose nuotraukose užfiksuotas  laikas  yra 11 val. 15 min.

Teisme, be visuomeninkų  buvo ir „Klaipėdos“ laikraščio žurnalistė, kuri aprašė keletą faktų ir paviešino juos straipsnyje  https://m.klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/nusikaltimai-ir-nelaimes/po-dramos-tarpduryje-aistros-m-vainoriu-siulo-bausti-kaip-skausma-sukelusi-asmen

Stebint teismo posėdį mums kilo klausimų, kodėl Sodros darbuotoja ir prokuratūros atstovė nepakeitė savo reikalavimų, kai apie tą pačią   rentgeno nuotrauką bei nukentėjusiojo apžiūrą yra pateiktos  visiškai skirtingos išvados: gydytojo, kad yra šonkaulio lūžis, krūtinės sumušimas ir t.t., teismo eksperto – nėra lūžęs šonkaulis, krūtinėje jokių sumušimų nebuvo. Per padidinamo stiklą  ant liemens matėsi pakitimas – 4 pirštų žymės.

Teismo ekspertas net pasiūlė būdą ginčui išspręsti.  Jis pareiškė, jog  gydytojai daro klaidas, todėl yra įkurtas žalos kompensavimo fondas. Kaip supratau, reikėtų kreiptis į šį fondą, kad  padengtų Sodros išmokėtus  daugiau negu 800 eurų.

Sodros darbuotoja pareiškė, kad nekeis ieškinio, nes pirmoji, gydytojų išduota pažyma, nėra panaikinta.  Kas turėjo teismo paprašyti anuliuoti gydytojo išduotą pažymą ir pripažinti  vienintelę teisingą teismo eksperto  pateiktą dokumentą? Eksperto išvados yra svaresnės ir tik jomis turėtų vadovautis prokurorė ir Sodra.

Po teismo posėdžio supratome, kad  prokurorė ir Sodros atstovė vadovaujasi pirmąja pažyma, kuri yra paneigta  aukštesnės kompetencijos specialisto surašytoje išvadoje.  Negi dabar turės būti dar vienas teismo procesas  dėl pažymos naikinimo?  Manau, kad rugsėjo 11 d. teismas dar negalėtų paskelbti  galutinio sprendimo.  Jis turėtų pareikalauti panaikinti gydytojų išduotą pažymą  ir   atlikti  naują tyrimą, vadovaujantis  teismo eksperto išvada, kitaip sakant, išaiškėjus naujoms aplinkybėms. Tokį pat prašymą turėtų pateikti ir Sodrai.

Mes, visuomeninkai, stebėdami teismo posėdžius, susipažinę su pateiktais dokumentais, susidarome  savo  nuomonę apie teismų  procesų  kokybę.

O dabar trumpai  dar apie nuotraukas. Teismo salėje nebuvo perspėjimo, kad prieš ir po teismo posėdžio, negalima fotografuoti teismo proceso dalyvių. Keista, tačiau  Klaipėdos miesto tarybos  komitetų, komisijų  posėdžius visuomeninkams jau uždrausta fotografuoti. Kiek anksčiau to daryti man neleido  Rimantas Taraškevičius. Dabar Etikos komisijos posėdyje pirmininkas Edmundas  Kvederis  neleido fotografuoti  ir Raimondai Zaborei.  Jis pasakė, jog tai gali daryti tik žiniasklaida, nes neaišku, kur tas nuotraukas dėsime.

Kodėl toks nepasitikėjimas visuomeninkais?  Kas mūsų bijo: Seimas,   Vyriausybė,  ar mūsų savivaldybė? Kaip tai derinasi su viešumu, skaidrumu, tarnyste klaipėdiečiams?

Klaipėdos apylinkes teismas 2020-08-28. Prokurorė ir teisininkė  iš Sodros

Klaipėdos apylinkes teismas 2020-08-28. Prokurorė ir teisininkė iš Sodros

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>