Už akivaizdų manipuliavimą mirtimis turi atsistatydinti ne NVSC direktorius, bet LR Sveikatos apsaugos ministras

Nuotrauka apie  Covid

Kas vyksta Lietuvoje per Covid-19 epidemiją? Valdžia, kuri turi sprendimų priėmimo galias, aiškina, kad sergamumas ir mirštamumas yra didelis, bet ji esą padėtį kontroliuojanti. Piliečiai sako, kad sergamumas yra didelis ir jis turi būti tokios apimties, nes tai gripas, kuris iki Covid-19 irgi buvo epidemija, kuri taip pat kartais baigdavosi mirtimi. Covid-19 yra agresyvesnė gripo atmaina.

Kaip tada iki 2019 metų rudens, taip ir dabar didžioji dalis sergančių gydosi namuose. Tačiau yra labai daug skirtumų. Dabar, susilaužius kaulus, ar kraujagyslėms užsikimšus, ar kokį auglį užsiauginus, į ligoninę sunkiai gali patekti, o tapęs tuo laiminguoju ir priimtas į gydymo įstaigą, nesulauksi pagalbos, nes iš pradžių būsi paguldytas į taip vadinamą koronaviruso palatą. Tik tada, kai atliks testą, jei neigiamas, perves į kitą palatą ir pradės
gydymą.

Konstatuojama, kad tvarka ligoninėse yra pakeista. Ar tinkamai? Aišku, kad ne.

Jei ligoninėje nustatys teigiamą rezultatą ir pasirodys, jog sergi Covid-19 lengva forma, – išsiųs į namus, matyt, tam, kad apkrėstų savo artimuosius, t. y., kad gausintų sergančiųjų skaičių.

Mieloji valdžia, jei atradote galimybę suformuoti koronaviruso tikrinimo palatas, tai privalėjote kiekvienoje ligoninėje vieną skyrių paaukoti ligoniams su šalutiniais susirgimais ir tuo pačiu sergantiems lengva koronaviruso forma.

 Piliečiams neleidžiama pasakyti valdžiai, jog ji dirba blogai. Atseit, žmonės neturi jokios moralinės teisės aiškinti tiems, kurie kasdien mato mirtį.

Kodėl? Ar ne todėl, jog galėtų išvaistyti koronaviruso gydymui skirtus pinigus, bet ne skirti ligoninėms, kurios tęsia gydymą, tiek sergančių kitomis ligomis, tiek – koronavirusu.

Valdžia, padedama žiniasklaidos, skleidžia gandus, kuriuos skambiai pavadina tyrimu. 15 min. žurnalistų: Daivos Bartkienės, Rasos Milerytės, Brigitos Sabaliauskaitės, Viktorijos Vitkauskaitės straipsnį „Perteklinių mirčių priežastys Lietuvos regionuose: išskirtinis tyrimas” kitaip pavadinti, kaip kvailinimo informacija, neįmanoma. Šių žurnalistų ir nepriklausomų tyrėjų grupės galimai pagrindinė užduotis buvo išsityčioti iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuotos Vyriausybės, kuri pagal žurnalistus iš 15 min., „labiau rūpinosi savo įvaizdžiu, o ne realiu COVID-19 pandemijos sukeltu ilgalaikiu poveikiu piliečių mirtingumui”.

„Laisvi ir nepriklausomi” žurnalistai bei tokie pat tyrėjai ėmėsi darbo Šilalės rajone. Pagal juos yra neatitikimas, kai lapkričio mėn. pranešė, jog Šilalės rajone mirė 8 žmonės (gaila, kad tyrėjai neparašė nuo kokios ligos, bet skaitytojui reikia pačiam suprasti, jog nuo koronaviruso). Vėliau tyrėjai ir grupė žurnalistų išsiaiškino, jog per lapkritį mirė 34 žmonės, o daugiausia praėjusiais metais – 24. Jei Šilalės rajone pandemija per lapkritį nusinešė 8 žmonių gyvybes, tai pridėkime vidurkį mirusių nuo kitų ligų ir gausis 32. Apie mirusiuosius gavo informaciją iš „Gedminos“, teikiančios šarvojimo ir laidojimo paslaugas, bei rajono savivaldybės, kuri informavo, kad mirė 45 žmonės, kai daugiausia Šilalės rajone per lapkričio mėn. mirę 35 žmonės.

Iš šio tyrimo galima teigti, kad Šilalės rajone nuo koronaviruso mirė 10 žmonių, tačiau pateikė duomenis tik apie 8 mirusius, o 2 – prirašė prie kitų ligų. Kodėl mirčių neatitikimą, žurnalistai nusprendė pavadinti perteklinėmis mirtimis?

O toliau – dar gražiau. Šių dienų perliukai žiniasklaidoje – 2021-01-04 LRT televizija praneša, kad „neapskaityta daugiau kaip 400 mirčių dėl COVID-19″. Ir dar dažnas žurnalistas, kai rašo apie koronavirusą, savo straipsnius papildo, jog yra piliečių, kurie netiki, jog egzistuoja koronavirusas, nes nesusidūrė su ta liga. Siūlo eiti savanoriauti ir įsitikinti, jog Covid-19 egzistuoja.

Valdžios paleistą klišę, kaip maldą, atkartoja visokio kalibro politikai, visuomenės veikėjai ir apkvailinti piliečiai.

2021 m. sausio mėn. 3 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC)  direktorius Robertas Petraitis pakvietė žurnalistus į spaudos konferenciją. Jis pranešė, kad atsiradus informacijai apie galimas perteklines mirtis, atliko tyrimą ir 2020 m. gruodžio mėn. 18 d. nustatė 804 neatitikimus (galimai miršta nuo vienos ligos pagal ligoninės įrašą, o mirties liudijime užrašoma kita mirties priežastis).

NVSC spaudos konferencijoje, vykusioje sausio 3 d. nebuvo nei karto pasakyta apie neapskaitytas mirtis. Direktorius naudojo tik žodį neatitikimai.

„Atviros Klaipėdos“ žurnalistė Palmira Martinkienė, komentuodama tai ką pasakė NVSC direktorius, pateikė ištrauką iš kito informacijos šaltinio. Pirminis šaltinis kalba apie 804 mirčių neatitikimus, o kitas, kuris galimai eina iš Sveikatos ministerijos, – 804 mirtys jau yra pavadintos neapskaitytomis. P. Martinkienės straipsniuką negalima pavadinti informaciją iš spaudos konferencijos, nes ji šalia prideda dar viena šaltinį. Tai gal Klaipėdos žurnalistė atliko tyrimą, nes informacija yra iš kelių šaltinių? Suvelta, kaip priimta mūsų žiniasklaidoje.

Miela žurnaliste, negali būti du visiškai skirtingi vertinimai tų pačių skaičių. Tai kuris šaltinis meluoja? Atsakymo nėra.

Valdžia ir žiniasklaida elgiasi šlykščiai, kai visuomeninkams aiškina, jog specialistai vos ne Dievai.

Šį kartą specialisto, NVSC direktoriaus R. Petraičio, informacija žurnalistams neįtinka. Jie vadovaujasi ekskontrolieriaus sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio raštu, kuriame rašoma apie neapskaitytas mirtis. Kodėl to, nebaigusio medicinos mokslus diletanto A. Dulkio raštą, reikia priimti kaip tiesą?

Neįmanoma žiniasklaidoje sustabdyti pseudoinformacijos, kai ji, kaip lavina, nušluoja tiesą.

Statistikos departamentas informuoja apie mirtis, kurių faktinė data yra ankstesnė. 2021 m. sausio 8 d. Statistikos departamento puslapyje rašoma: „Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų skaičius: 28 (detalizuota žemiau). Per praėjusią parą registruota Covid-19 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė: 16. Per praėjusią parą padaugėjo nuo Covid-19 mirusių (28+16): 44“

Nebuvo ir nėra neapskaitytų mirčių, nes mirčių skaičių nei sumažinti, nei padidinti neįmanoma, nes kai miršta žmogus, tai anuliuojasi to žmogaus asmens kodas ir vyresnio amžiaus žmonėms nebereikia mokėti pensijos.

Pagal R. Petraitį, yra mirčių neatitikimas. Todėl įrašas, kad „registruota Covid-19 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė: 16“ – galimai melagingas, nes pagal Higienos instituto Sveikatos informacijos centro vadovo profesoriaus Romualdo Gurevičiaus pasisakymą „Lietuvos ryte”: „Visus mirties atvejus turėsime patikrinti, jei kils įtarimų, bus paprašyta gydytojo pataisyti mirties liudijimą. Juk negalime siųsti į Europos Sąjungą nesutvarkytų duomenų, todėl nėra svarbu, kokius duomenis rinko Nacionalinis visuomenės sveikatos centras savo lapeliuose”.

Ar galima per vieną dieną perrašyti net 16 mirties liudijimų? Ar Statistikos departamentas pateiktais duomenimis apie mirties ankstesnę faktinę datą siekia mus apkvailinti? Ar jis galų gale siekia sutvarkyti sistemą, kuri nustato mirčių priežastis?

Facebooke savo paskyroje politinis veikėjas Kęstutis Skrebys rašo, kad „Nuo pirmadienio Lietuvoje pradėjo dėtis keisti dalykai. Nuo gruodžio mėn. piko mirčių nuo Covid skaičiui kritus penkis – keturis kartus (nuo 130 iki 25 ), valdžiukė sugalvojo keistą triuką… Tam, kad pateisinti valdžiukės iautėjimą, žmogaus teisių ir Konstitucijos mindymą, valdžiukei į pagalba ateina lavonai iš praeities, Walking Dead sezonas 2020…“

Už akivaizdų manipuliavimą mirtimis turi atsistatydinti ne NVSC direktorius, bet LR sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys, nes būtent iš jo vadovaujamos ministerijos išėjo raštai apie neapskaičiuotas mirtis, o ne apie mirčių neatitikimą.

Šlykščiausia, kad ekskontrolierius nenori sutikti suklydęs dėl savo rašto apie neapskaitytas mirtis ir nenori pripažinti, kad Lietuvoje yra betvarkė registruojant mirties priežastis. Jis toliau kvailina žmones padedant žiniasklaidai, kuri kaip alkanas šuo lyg kaulą yra įsikandusi žodį „neapskaitytos mirtys”.

Kategorijos: Be kategorijos.

1 komentaras

  1. G. Arnastauskas:

    Liberastine valdziuke pajuto galia ir jai neidomi Konstitucija, zmogaus teises [ pareigas primena kasdien ], Hipokrato priesaika. Neduok Dieve, bidonas pateks 20d. i Baltuosius rumus, tai Lietuveleje pajusim kur kas didesni spaudima, nei siandiena matome.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>