Sirai ir lietuviai – panašaus likimo broliai

001

Šiandien  žiniasklaida ir  piliečiai daug dėmesio skiria Sirijai, pabėgėliams. Klaipėdiečiai 2015-09-29 stovėjo su  plakatais Atgimimo aikštėje. Savi marškiniai visada arčiau kūno. Pabėgėlių atėjimui nesame pasiruošę. Tai tiesa. Kaip suprantame pasiruošimą emigrantų priėmimui? Pirmiausia, geros ekonominės sąlygos. Jų nėra. Atlyginimai, pensijos  mažos. Kodėl per 25 nepriklausomybės metus tik sugebėjome Europos sąjungoje įgyti prasčiausiai ir skurdžiausiai gyvenančių reputaciją? Jei valdžia negali pasirūpinti savais gyventojais, tai emigrantais tuo labiau nepasirūpins. Neaišku, kur nuplauks Europos ir Lietuvos pinigai emigrantų išlaikymui.

Nemažai rašoma, kalbama apie  Rusijos oficialią paramą  Bašarui al-Asadui. Manau, kad tai  nėra pagalba sirams ir europiečiams. Tai tik sirų pabėgėlių gausinimas. Kodėl? Gretinu ir lyginu  II-jo pasaulinio karo įvykius Lietuvoje su šiandienine situacija Sirijoje. Jos man panašios. Pabėgėliai ir vidinis, brolžudiškas karas. Kam Lietuvoje  jis buvo naudingas ir kas jį organizavo?   Sovietų sąjunga laimėjo II- ąjį pasaulinį karą ir, turėdama stipriausią, galingiausią kariuomenę, jos nenaudojo Lietuvoje  miškiniams išgaudyti, o kvietė lietuvius stoti į miliciją, kurios tikslas buvo naikinti  miškinius ir juos palaikančius. Sovietų sąjunga organizavo brolžudišką karą tik todėl, kad  mažiau reikėtų gyvulinių vagonų, prižiūrėtojų tremtiniams išvežti. Lietuvis lietuvį naikino, t.y vykdė Sovietų sąjungos užsakymą. Manau, kad kiršinantis  balsas iš Amerikos apie JAV kariuomenės atėjimą  buvo Sovietų spec. struktūrų darbas. Kodėl iki šios dienos nėra tyrimo, kas reikalavo teikti per Amerikos radiją tokias nesąmones. Apie JAV ir Sovietų sąjungos karą.

Kiek šimtmečių vyksta pasaulyje realūs karai, tiek metų kariaujamas ir informacinis karas Informaciniam karui yra skiriami milijardai lėšų, perkamos svetimos, kitos šalies žiniasklaidos. Šiandien, ypač Rusijos informaciniai kanalai,  nurodo šaltinius užsienyje, kurie transliuoja Maskvai  reikalingas naujienas. Visi sutinkame, kad žiniasklaida plauna mūsų protus.  Piktinamės.

Klausydama  žinias, jas dar lyginu su savo šalies, tautos, giminės, šeimos istorinėmis žiniomis. Ar vyko Lietuvoje prieš 70 metų brolžudiškas karas, emigracija?Vyko. Kas iniciatorius ir užsakovas?Kaimyninė valstybė. Užgrobiant žemes reikėjo jas išvalyti nuo senųjų gyventojų.  Todėl Sirijoje brolžudiško karo užsakovė taip pat turi būti kaimynė.  Sirijos kaimynė yra Izraelis. Sirijos prezidentas yra kaltinamas žmogaus teisių pažeidimais. Įdomu, kokioje valstybėje nėra pažeidinėjamos žmogaus teisės? Visose. Tai pagal tą reikalavimą galima pradėti karą bet kurioje valstybėje. Ar moralu, milijonus išžudžius, pareikšti, kad tos mirtis buvo  reikalingos žmogaus teisėms apginti. Tai amoralu.

Prieš penkerius metus prasidėjo sirų valymas. Jie, kaip ir mūsų seneliai bei tėvai prieš 70 metų nežino ko laukti, ko atėję ginkluoti  prašys, ar paliks gyvus.  Panašią gyvenimišką situaciją, kaip ir mes, lietuviai,  šiandien išgyvena sirai. Pasirodo, kad milijonai išvaryti iš gimtųjų namų   sirų ir  dar milijonai sunaikintų yra nedidelis skaičius. Reikia dar daugiau sunaikinti sirų, todėl savo oro karines pajėgas įveda ir Rusija. Rusija nėra gelbėtoja nei sirų, nei europiečių. Ji kaip ir JAV Sirijoje vykdo sirų naikinimą.

Rusija tik tada gali save įvardinti kaip taikos nešėja ir gelbėtoja, jei reikalautų, kad JAV nutrauktų  separatistų   ginklavimą, žmogaus teises gintų ne ginklo, žudymų  pagalba, bet  civilizuotai,  taikiomis priemonėmis.

Rusija to neprašo. Kodėl? Nes to nereikia kaimyninei Izraelio valstybei.

 

Virginija Jurgilevičienė

 

002

003

Kategorijos: Be kategorijos.

3 komentarai

  1. Pilietis:

    Karas-kazkam pinigai,o paprastiem zmonem-skausmas,asaros ir praradimai.

  2. Keista:

    Visada žavėjausi Virginijos raštų įžvalgumu ir teisingumu. Bet šį kartą priblokštas. Kas atsitiko?

  3. Puikus Virginijos straipsnis, istoriškas ir tikroviškas ir kaip tik labai laiku. Tikra tiesa, kad mūsų valstybėje kažkas negerai, jeigu pirmaujame savižūdybių skaičiais, be to esame viena iš skurdžiausių ES valstybių, o kas daroma, kad to nebūtų. Mano nuomone pagrindinė priežastis mūsų Lietuvos Konstitucijoje. Ją pastudijavus pasidaro aišku, kad valdžia sau, o žmonės sau, todėl kilo mintis papildyti Konstituciją : „Lietuvos Prezidentė, Seimo nariai ir Vyriausybės nariai tarnauja tautai – Lietuvos žmonėms!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>