Kviečia „Eglės“ bendruomenė

Klaipėdiečiai,  kviečiame Jus 2019 m.  gruodžio mėn. 22 d., sekmadienį, 13 val.  į šalia Žemynos gimnazijos ir Kretingos g. 19 namo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio ąžuolo – atminimo ženklo atidarymą.

Niekada nebūna atsitiktinumų. Taip galvoji, kai 2017 metais rugpjūčio mėnesį 11d. Kretingos g. 19 namo gyventojas Pranas Nakutis susirado Universiteto seniūnaitijos seniūnaitę. Jis paprašė, kad ji nueitu prie ąžuolo, kurį gyventojas pasodino Sąjūdžio garbei. Jam buvo skaudu, kad šalia atminimui skirto ąžuolo sukrovė medžių ir  krūmų nupjautas šakas, teritoriją pavertė šiukšlynu.

Seniūnaitė pažadėjo sutvarkyti aplinką šalia garbingo medžio. Parašė elektroninį laišką savivaldybei. Seniūnaitės ataskaitoje, kuri yra patalpinta Klaipėdos savivaldybės elektroniniame puslapyje yra parašyta, kad Tvarkos skyriui net kelis kartus siuntė prašymus sutvarkyti teritoriją prie Kretingos 19 namo. https://www.klaipeda.lt/data/public/uploads/2018/03/egles-seniuniatijos-seniunaites-virginijos-jurgilevicienes-2017-m.-ataskaita.pdf

2019 metais, kai bendruomenė rašė projektą, seniūnaitė užsiminė apie ąžuolą, kuris mena garbingą praeitį. Daugeliui tai buvo naujiena, bet maloni. Buvo nutarta šalia ąžuolo pastatyti atminimo lentą. Apie bendruomenės ketinimus nutarė pranešti ir  Pranui Nakučiui. Buto duris atidarė dukra. Ji pranešė, kad tėtis – miręs. Žmona Elvyra labai apsidžiaugė, kad ąžuolas, kuriuo taip rūpinosi vyras ir  visa jų šeima,  dabar taps bendruomenės rūpesčiu.

Šiandien jau ir Elvyros Nakutienės nebėra, tačiau ąžuolas mena jau išėjusios kartos viltį ir tikėjimą, kad jų meilę Tėvynei perims naujoji karta.

Susitikome su Prano Nakučio sūnumi, kuris paaiškino, kodėl ąžuolas toks išsišakojęs į plotį. Pasirodo, kad prieš kelerius metus, dar rudenį, nenukritus lapams, pasnigo ir ąžuolo viršūnė neatlaikė – lūžo.

Laukiame visų sekmadienį  13 val. prie Kretingos g. 19 ir 21 namų.

ženklas 1ženklas

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>