Kodėl ruošiate ekologinę bombą – betoninį pusiasalį prie Melnragės?

 

IMG_6912 Klaipėdiečiai š.m. gegužės 9 d. 18 val. ir vėl turės galimybę susitikti su kandidatu į prezidentus S. Skverneliu.  Prie bendruomenės namų  ( Debreceno g. 48)  premjerą pasitiksime  17.30 val. piketu „ Kodėl ruošiate ekologinę bombą -  betoninį pusiasalį prie Melnragės?“

Ministras pirmininkas S. Skvernelis turėtų būti   tvarkos garantu Lietuvoje.  Jo vadovaujama vyriausybė turėtų laikytis priimtų, patvirtintų tvarkų.  Deja,  taip nėra.

Yra patvirtintas, veikiantis  Lietuvos bendrasis planas. Jame yra nurodytos dvi privalomos alternatyvos, t.y.  du giliavandenio uosto variantai: pirmasis Būtingėje, antrasis Melnragėje. Įstatyme parašyta, kad priimant sprendimą dėl išorinio uosto turi būti  atliktas strateginis  pasekmių aplinkai vertinimas.  Valdžia nusprendė, jog  Būtingės išorinio uosto aplinkos pasekmių vertinimo nereikia atlikti,  nereikia ir vyriausybės apsisprendimo. Tą įstatyminę betvarkę tęsė ir Klaipėdos miesto Administracijos direktorius Saulius Budinas. Jis vienasmeniškai savo sprendimu  patvirtino  miesto bendrojo plano koncepciją su maksimalia uosto plėtra, su betoniniu pusiasaliu Melnragėje.

  Kas kuria valstybėje chaosą, t.y. reikalauja „spjauti“ į patvirtintas  tvarkas? Kas ruošia ekologinę bombą? Tai Lietuvos Respublikos  Susisiekimo ministerija, kuri yra atsakinga už labai svarbų objektą  ir kuri  nesilaiko teisės aktų.

Jau trečią kartą uosto bendrasis planas yra pristatomas derinimui.   Šiame uosto bendrajame plane yra labai daug pažeidimų dėl ko jau du kartus Kuršių Nerijos  nacionalinio parko administracija atsisakė derinti.  Kodėl  Uosto bendrasis planas su pažeidimais yra teikiamas derinti trečią kartą?

Jei  ministras pirmininkas leidžia savivaliauti ministrams, kelti valstybėje sumaištį, tai ko tikėtis, kai S. Skvernelis taps prezidentu?

Klaipėdiečiai, stebėdami kaip buldozeriu yra stumiamas išorinis uostas Melnragėje,  teigia, kad   premjero vadovaujama vyriausybė nesiorientuoja į paprastą žmogų, jo gerovės kūrimą. Lietuvos ir Klaipėdos gyventojai  dėl  neaiškių verslo, finansinių   grupuočių   reikalavimų, jų vykdymo praranda tikėjimą šalies ateitimi.

Piketo metu reikalausime nebalsuoti už S. Skvernelio kandidatūrą į prezidentus, kaip nesugebančio suvaldyti neaiškių, galimai korumpuotų interesų grupių  veiklą

Susitikimo metu įteiksime piketo rezoliuciją.

Lietuvos Respublikos ministrui pirmininkui S. Skverneliui

 PIKETO,  įvykusio Klaipėdoje 2019-05-09,

REZOLIUCIJA

Jus, Ministre pirmininke, privalote  būti teisinės valstybės garantu ir užtikrinti, kad visi laikytųsi įstatymų. Prašome:

1) atlikti  abiejų   privalomų alternatyvių išorinių uostų ( SPAV)  strateginius pasekmių aplinkai vertinimus bei jų palyginimus. Išlaikyti visas procedūras parengiant ir vertinant abi vietas

2) sprendimą dėl tų dviejų alternatyvų turi priimti vyriausybė

3) kol nėra padaryta aukščiau  nurodyti  veiksmai ir procedūros netvirtinti Uosto bendrąjį planą Vyriausybėje,

Dalyvių parašai

 

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>