KODĖL NAUJOJI KLAIPĖDOS MIESTO ADMINISTRACINIŲ GINČŲ KOMISIJA BIJO VIEŠUMO?

 Po 2015 m. LR savivaldybių  rinkimų pradėjo darbą  nauja Klaipėdos miesto administracinių ginčų komisija. Šios komisijos nariai:  Aldona Steponkienė, tarybos narė, turinti teisinį išsilavinimą,  Rasa Bekėžienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus viršininkė, kuri taip pat turi teisinį išsilavinimą,  seniūnaičiai bei nevyriausybinės organizacijos narys  neturintys  juridinio  išsilavinimo.

2015-12-07   visuomeninkai stebėjo  kaip Klaipėdos miesto visuomeninė administracinių ginčų komisija svarstė agentūros „Visos Lietuvos vaikai“ Klaipėdos fondo skundą.  Visuomenė, žurnalistai, suinteresuoti asmenys  apie būsimą posėdį turėjo teisę sužinoti iš  savivaldybės internetinio puslapio. Atsivertę  Klaipėdos miesto visuomeninės administracinių ginčų komisijos tinklalapį, vietoj darbotvarkės klausimų, rado tuščia vietą. Ginčų komisijai pirmininkaujanti R. Bekėžienė  pareiškė, kad Komisijos  nuostatai nereikalauja viešumo, bet  sutiko su skundo iniciatorių atstovo priminta, senosios Komisijos taikyta, gerąja praktika, t.y. su išankstiniu posėdžių viešinimu. Norime priminti, kad ginčų komisija privalo vadovautis ne tik nuostatais, bet ir  LR Konstitucija bei įstatymais.

Prasidėjus svarstymui, ir ,,SOS vaikų“  atstovui  pagarsinus  savo prašymus, išgirdome, kad pirmininkaujančioji, lyg kokia teisėja,  pasitarusi pati su savimi, nusprendė  nei vieno prašymo netenkinti. Neliko nieko kito  tik garsiai suabejoti   komisijos reikalingumu, jei  sprendimai priiminėjami vienasmeniškai. Teisybės vardan reikia pasakyti, jog Rasa Bekėžienė priekaištą išgirdo ir atsiprašė dėl nederamo posėdžio vedimo.

Gaila, bet nepagarba  vedamam posėdžiui  tęsėsi. Nepagarsintas  pranešimas apie bylą.   Nebuvo iki galo  išklausyti abiejų pusių pasisakymai. Tokie pirmininkaujančiosios   veiksmai sukėlė įtarimą, kad apie bylą iš anksto  apsitarė  komisijos pirmininkė  ir, politikus bei administraciją  atstovaujanti,   juristė.

Belieka tik spelioti, ką šita ir kitos visuomeninės komisijos išdarinėja, kai nėra stebėtojų, kai veiksmas vyksta už uždarų durų.

Procedūrų nesilaikymas sudaro galimybę klestėti neteisingumui, ginti ne silpnąją pusę(piliečius, verslininkus, visuomenininkus ir pan.), o stengtis pateisinti, apginti vietos politikų ir tarnautojų priimtus diskriminacinius, dviprasmiškus įsakymus, sprendimus, niekingus atsakymus.

                      Primename, kad Rasa Bekėžienė policijoje yra atsakinga už prevencinį darbą, vadovauja skyriui. Preveñcija (lot. praeventio) – išankstinis kelio užkirtimas, užbėgimas už akių. Puikiai žinoma, kad vienas iš pagrindinių būdų, priemonių, stabdant nusikalstamumą, yra viešumas, o kitas, tai priimtų nuostatų, įstatymų, Konstitucijos   laikymasis.

Norime užduoti policijos vadovams retorinį klausimą, ar gali  prevenciniam skyriui vadovauti pareigūnė ignoruojanti viešumo principą, nereaguojanti į Komisijos nuostatuose nustatytą tvarką?

Neturime atsakymo  į klausimus, ar pareigūnė nesupranta viešumo pamatinės reikšmės, ar  yra susiformavusi  praktika  pataikauti stipriajam?

 Redakcijos  nuomonė ir informacija

Ginčų komisijoje svarstomas nevyriausybinės organizacijos - fondo skundas

Senoji ginčų komisija, kuri gerbė nuostatus, LR įstatymus ir LR Konnstituciją

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>