Kodėl Lietuva su VSD vadovu D. Jauniškiu neturi ateities?

Martyno Vainoriaus nuotr.

Martyno Vainoriaus nuotr.

2020 m. balandžio mėn.  Seime  VSD vadovas Darius Jauniškis bus tvirtinamas antrai kadencijai. Kodėl daliai  Lietuvos gyventojų D. Jauniškis   -  silpnas pareigūnas, kuris turi pagrindinę užduotį – vykdyti  oligarchų ir jų pasodintų politikų  užsakymus? Kodėl Lietuvos Prezidentas mano, jog D. Jauniškis dirba gerai ir todėl reikia teikti  jo kandidatūrą?

Lietuvos  okupacijos byloja apie  tai, kad mūsų šalis  gardžiu  kąsneliu carinei Rusijai  tapo 1795 m., o vėliau 1940 m. sovietų Rusijai. Jei buvo du kartai, tai tikėtina, kad  bus bandymai  okupuoti ir trečią kartą.  Visi puikiai suprantame, kad  išorinė grėsmė  niekur neprapuolė.

Lietuvos nelaimė, kad Lietuvos gyventojų nuostata,  jog apsiginti nuo  Putino Rusijos kėslų,  kardinaliai  skiriasi nuo Prezidento ir jo aplinkos planų.

Dalis tautos mano, kad  Prezidentas ir jį remiantys politikai bei  jų šalininkai, verslininkai neteisingai  sudėliojo žvalgybos prioritetus. Žmonės reikalauja  stebėti šnipus ir į Lietuvą jų neįsileisti, jei apsigyveno ir vykdo verslą, tai juos  deportuoti, pirmiausia,  tai  buvusius  Rusijos KGB karininkus, kurie aktyviai dalyvauja Lietuvos ekonominiame gyvenime. Būtina išaiškinti priedangos verslus, kurių  tikslas finansuoti  Putino vykdomą politiką Lietuvoje, ir juos likviduoti.   Prezidentas tokio reikalavimo neišreiškė,  galimai dėl to, kad  sutinka, jog  po Lietuvą  slankiotų šnipai,   nes  tada VSD galėtų   stebėti   piliečius, kad jie, gink Dieve, nepradėtų flirtuoti su kokiu  nors buvusiu KGB karininku.  Todėl   gerai, kad   per metus yra  stebimi 77 tūkstančiai piliečių. Galimai, dar ir dėl to, kad būtų pateisintas finansavimas.

Nemaža dalis Lietuvos gyventojų yra nusivylę  VSD darbu ne tik todėl, kad  per metus VSD prižiūri apie 80 tūkstančių piliečių, bet dar ir todėl,  kad  per 30 metų nėra sulaikytas  ir deportuotas, kaip šnipas,  nei vienas aukštas pareigas užimantis politikas ar  pareigūnas. Didžioji tautos dalis gerai prisimena,  jog įžengus okupantams 1940 m. birželio mėn.,   jau  visa Lietuva žinojo, kad Vyriausiasis kariuomenės vadas Vincas Vitkauskas  – Raudonosios Rusijos užverbuotas.  Negi dabartinė  Rusija elgiasi kitaip, negu sovietai 1940 m.? Aišku, kad šnipinėjimo, verbavimo  metodai  nepasikeitė, nes Putino Rusija verbuoja  svarbiausius asmenis,  kurie daro įtaką  žiniasklaidoje, versle, politikoje ir t.t.  Galimai, buvusius KGB bendradarbius,  FSB yra palikusi darbuotis labai aukštose pareigose. Deja tokių  agentų VSD nesulaikė nei vieno. Kur šiandieniniai vincai vitkauskai?

Vietoj aukštas pareigas užimančių šnipų tenka stebėti  įtariamąjį  Algirdą Paleckį, kuriam pateikti du kaltinimai: vienas, dėl  duomenų  rinkimo apie Sausio 13-oios bylą nagrinėjusius teisėjus, o antras kaltinimas už siekį surasti medikus, kurie išduotų netikrą pažymą apie suimto bylos kaltinamojo Jurijaus Melio sveikatos būklę. Tiek žurnalistui Kęstučiui Girniui, tiek didžiajai tautos daliai už tokius pareikštus kaltinimus be teismo laikyti daugiau kaip metus yra nesuprantamas dalykas. Tai ne demokratijos išraiška, tai  oligarchinis valdymas.  Suimtas yra ir klaipėdietis, visuomenininkas Aleksėjus Greičius, Baltijos jaunimo asociacijos „Juvenis“ generalinis direktorius. Pasak prokuratūros, jį suėmė įvertinę Valstybės saugumo departamento pateiktus duomenis.  Kaltinimai viešai nepateikti,  bet  manoma, jog Greičius suimtas  už tai, kad  „ dalyvauja tokiose šventėse kaip Pergalės diena, Klaipėdos išsilaisvinimo nuo fašizmo, kaip organizatorius“– teigė V. Titovas.

VSD sugautiems šnipams  pateiktus  kaltinimus galėtume pavadinti  istorijos    šmeižimu.  Sutinkame, kad jie, šmeižikai, vieną garbingiausių  tautos  pasirinkimų – aukotis  dėl Nepriklausomybės 1990 m. sausio 13 d. nori sumenkinti, t.y. suduoti smūgį Lietuvos valstybės moraliniam veidui.  Visas pasaulis matė sovietinių tankų judėjimą link televizijos bokšto, tikslu užimti vieną iš svarbiausių objektų – televiziją. Tai jie padarė. Putinistai šio fakto negali paneigti. Kitas teiginys, kad tą naktį buvo šaudoma  nuo stogų.  Šis teiginys sunkiai įrodomas. Paleidę tokį gandą gali sakyti, kad šaudė savi arba šaudė jedinstvininkai, nes lietuviai nežinojo nei datos, nei objekto, kurį ruošiasi pulti, todėl nemaža dalis gynėjų stovėjo prie Seimo.  Visi suprantame, kad informaciniame kare Putino Rusija nori būti morali ir suversti kaltę lietuviams. Jeigu jie  tai paprašė padaryti   A. Paleckio – įrodyti neįrodomą, tai tegul ir ieško ko nėra. Ką daro VSD? Ji suima A. Paleckį ir uždaro  į kalėjimą.  Tai sukelia dalies visuomenės pasipiktinimą,  nes  pastoviai į žiniasklaidą patenka informacija apie  A. Paleckio nepateisinamai ilgą laikymą kalėjime. Kitaip sakant, daroma tai, ko nori FSB, t.y. pastoviai dirginami žmonės. Todėl  žurnalistas Kęstutis Girnius rašo: „Neatmetu galimybės, kad patys rusai pakišo Paleckį, su juo kontaktavo ir ko nors paprašė, po to nutekino informaciją Lietuvos teisėsaugai. Paleckis jiems naudingesnis kaip kankinys, nekaltas žmogus, su kuriuo teisiškai susidorojama, nes jis drįsta sakyti „tiesą“.“

Kodėl šiuo metu net  keletas šnipinėjimo bylų yra apie  istorinius įvykius?  Kas gali paneigti, kad  primigtinai yra siekiama, jog  Lietuvos žmonės manytų, kad Lietuvai didžiausia  žala yra padaroma  neteisingai, šmeižikiškai vertinant istorinius įvykius, o ne vykdant  finansines machinacijas?  Kiek  VSD, žiniasklaida ir teisėsauga  bevaizduotų šnipais  istorijos klastotojus,  dalis Lietuvos žmonių jų tokiais  nelaiko. Jie mano, kad šnipai yra tie,  kurie griauna šalies ekonominį stabilumą.  Jie mano, kad būtent šnipai  stūmė  Suskystintų dujų terminalą, kurio kaina  net milijardu yra pabranginta.

Norisi paklausti, kiek sumažėjo pensijos  dėl  A. Paleckio  domėjimosi  teisėjais?  Atsakymas – nei kiek.  Norisi paklausti, kokia  žala padaryta pensijoms,  kai  valdžia neįsiklausė į   Briuselio  nuomonę dėl suskystintų dujų terminalo?  Lietuvos ir ES ekspertas  energetikos srityje prof. dr. Vidmantas  Jankauskas rašė apie Europos sąjungos nuomonę,  „kad trims Baltijos šalims reikia statyti bendrą terminalą su Suomija, nes visos keturios šalys 100 proc. priklauso nuo Rusijos dujų. O regioninių projektų dalis statybos išlaidų apmokama iš ES fondų“. Reiškia, Lietuvai yra padaryta  kelių milijardų eurų žala, nes netekome ES finansavimo ir dar permokėjome už   laivą .   Kas gali atsakyti, kokia pinigine suma galėjo padidėti pensijos, jei būtume suskystintą dujų terminalą įsteigę kartu su Baltijos valstybėmis?  Atsakymas, ko gero  būtume galėję  gauti  Europinio lygio pensijas,  t.y. tikrai ne tokias, kokias gauname šiandien.

Dėl to, kad būtų galima vogti iš biudžeto, reikia  pastoviai meluoti  apie Rusijos  grėsmių lygius, kuriuos  galima būtų padalinti į dvi dalis. Pirmasis lygis yra, kai  Putino Rusija domisi Lietuvos biudžetu ir jį „melžia“. Tai yra vykdo paruošiamuosius  darbus: kursto nepasitenkinimą bei neapykantą savo  valdžiai.  Statant suskystintų dujų terminalą pastoviai per žiniasklaidą  skelbė apie  antrąjį grėsmės lygį – okupaciją.  Okupacija galima, jei suirs Europos sąjunga. Šios sąjungos pradžia yra datuojama Europos anglių ir plieno bendrijos valstybių  sutartimi, kuri buvo pasirašyta 1957 metais.  Europos  sąjunga vienokia ar kitokia forma tikrai sulauks 100-čio. Europos  Sąjunga  gyvuos  mažiausiai  dar 40 metų.  Taigi kaltinti  latvius ar estus, jog jie dirba rytų kaimynui, kad kartu įsigyti suskystintų dujų terminalą nebuvo  galima, yra absurdas.   Po 40 metų  technologija galimai bus pasenusi  ir naudos  visai kitą energijos rūšį.  Kodėl VSD leidžia skleisti  absurdiškas žinias apie Baltijos  valstybes ir painioti grėsmes?  Dėl tokio    VSD  elgesio tautiečiai  mano, kad  mūsų slaptoji tarnyba  yra FSB filialas.

Lietuvos gyventojų nepasitikėjimas  Lietuvos saugumu daro žymiai didesnę  žalą moralinėms vertybėms, nei A. Paleckio   ieškojimai.

Prezidentas G. Nausėda, jei jam svarbi Lietuvos ateitis,  turi atsiimti D, Jauniškio kandidatūrą, o Lietuvos Respublikos  Seimas negali  tvirtinti tokį VSD vadovą, kuris  imituoja darbą ir nesiekia  demaskuoti  tikrų valstybės šnipų, kurie sąmoningai  daro žalą trukdydami  kurti gerovės valstybę.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>