Klaipėdiečių pasididžiavimui Girulių giriai iškilo pavojus. Ką siūlo ir kam pritaria Centro partijos Gerovės Lietuva Klaipėdos skyrius.

klaipėdiečiai gina Girulių girią 

Dėl Girulių girios išsaugojimo Centro partijos Gerovės Lietuva  Klaipėdos skyriaus pozicija ir klaipėdiečių  siekiai  nesiskiria.  Klaipėda turi vienintelius miesto plaučius – mišką prie jūros.  Miestas,  netekęs natūralaus oro valymo galimybės,   turės problemų  su  gyventojų sveikata.

Ruošiant Lietuvos bendrąjį planą, Klaipėdos miesto bendrąjį planą, Uosto bendrąjį planą , Girulių miške nebuvo pažymėtos jokios pramoninės  teritorijos.

Lietuvos vyriausybė su premjeru Sauliumi Skverneliu  tik 2020 m. birželio mėnesį  ėmė svarstyti Klaipėdos miesto geležinkelio manevrinės stoties  iš centrinės miesto dalies iškėlimą į Girulių girią.

Centro partijos Gerovės Lietuva Klaipėdos skyrius yra nustebęs,  kaip ir Klaipėdos bendruomenė, kad   Vyriausybė svarsto tai, kas strateginiuose  planuose  nebuvo  numatyta. Uosto bendrasis planas negali planuoti statybų, geležinkelio mazgų įkūrimą Klaipėdos miesto teritorijoje. Klaipėdos miesto bendrajame plane, kai jis buvo viešinamas, tai Giruliai buvo  skirti poilsiui. Senajame, veikiančiame Klaipėdos  miesto bendrajame plane,  Giruliuose  iš vis nėra formuojamas  geležinkelio mazgas.

Vyriausybės antikonstitucinis veiksmas yra perkelti vieną iš  urbanistinių ašių  transeuropinio IX B Vakarų–Rytų geležinkelio koridoriaus stotį  į Girulių girią. Kada į Vyriausybės posėdį atvyksta atstovas iš Klaipėdos bendruomenės pasakyti, kad vyriausybė privalo laikytis įstatymų, tai žodis jam nesuteikiamas. Premjeras S. Skvernelis tokią savo aroganciją paaiškino taip, kad iš  anksto žinąs apie ką Klaipėdos bendruomenės narys  kalbės.

Tiesa,  dar nėra patvirtinta išorinio uosto vietą: Būtingė ar Klaipėda. Todėl bet kokie vyriausybės sprendimai yra neteisėti.

Lietuvos vyriausybė  atsisakiusi vadovautis priimtu ir patvirtintu Lietuvos teritorijų bendruoju planu -2020  deklaruoja, kad  ji priima sprendimus  pasitelkusi šventąją dvasią, o ne priimtais ir veikiančiais dokumentais.  Lietuvos vyriausybė aiškiai pasisakė, jog jai nerūpi Lietuvos  tvarumas,  socialinė gerovė, ekonominė ir ekologinė šalies teritorijos plėtra;

Klaipėdos miesto bendrojo plano ruošimas ir įgyvendinimas yra priskirtas  savivaldybės savarankiškai  funkcijai, todėl  pritariame  klaipėdiečių apklausai   dėl Pauosčio geležinkelio kelyno   tiesimo ne Girulių girioje.

Reikalaujame kartu su Klaipėdos miesto tarybos nare  Nina Puteikiene, kad būtų atšauktas Klaipėdos  miesto administracijos direktoriaus sutikimas dėl Girulių girios naikinimo. Ši alternatyva turi būti išbraukta.

Taip pat prašome, kad Centro partija Gerovės Lietuva savo programą papildytu punktu, jog peržiūrės  vyriausybės sprendimus  dėl Uosto bendrojo plano  bei  transeuropinio IX B Vakarų–Rytų geležinkelio koridoriaus stoties.  Jei  jie  buvo paruošti ir priimti nesilaikant Lietuvos įstatymų, tai privalo būti  atšaukti .

Klaipėdos skyriaus   taryba

 

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>