KLAIPĖDIEČIAI PIKETU PASITIKO KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTO PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS DIREKTORĘ DIANĄ VARNAITĘ

piketas 2015-12-04 IIGruodžio 4d. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, Klaipėdos miesto savivaldybė  ir Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos  organizavo forumą  pavadinimu  “Darni pajūrio regiono plėtra, dėmesys paveldui ir kraštotvarkai”.

 Kodėl šios garbingos institucijos nutarė viską apversti aukštyn kojom?  Senojoje miesto dalyje bus statomas tiltas, o netoliese  ir septynaukštis pastatas.

Miesto valdžia ruošiasi nugriauti  karo audras atlaikiusį namą, išardyti XIX a. pab.  suformuotą gatvių tinklą, o svarbiausia, kad tai   įvardina kaip dėmesį paveldui.  Miesto valdžia tokiais veiksmais save įvardina barbarais, paveldo niokotojais ir ieško sąjungininkų. Apie jokią darną neverta ir kalbėti, nes jos nėra. Yra nekilnojamojo turto  vienintelis noras užgrobti miesto patraukliausias teritorijas  stikloidams. Iš  nekilnojamo turto galima pasipelnyti , jei jis bus statomas miesto centre arba prie jūros.  Todėl jie  griauna seną namą, kerta net 10 ha miško, kad plačiu pajūrio keliu galėtų važiuoti  naujieji lietuviai, nes senuosius lietuvius esamas kelias  tenkina.

Aktyvūs klaipėdiečiai  plakatais pasitiko  forumo dalyvius. Klaipėdos miesto tarybos narys Simonas Gentvila, perskaitęs plakatų turinį, paprašė, kad būtų nufotografuotas. Vėliau tą nuotrauką paviešino feisbuke. Tiek nuotraukos viešinimas, tiek tarybos nario elgesys forume  siekė tik vieno tikslo, o tai suformuoti įvaizdį, kad miesto valdžia, kurią atstovauja  Simonas Gentvila,  daro gerus darbus.   O aktyvūs klaipėdiečiai – kvailiai, miestui norintys tik blogo. Taip pat prie piketuotojų priėjo ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė.  Piketuotojai jos prašė  tikros darnos, o ne „makaronų kabinimo“ sprendžiant  Klaipėdos miesto problemas, ateitį.

Forume pirmasis pranešėjas -  Arnoldas Antanavičius, UAB “Inreal” investicijų ir analizės departamento direktorius. Tema “Klaipėdos m. investicinė aplinka“.  Jis teigė, kad investitoriai Klaipėdoje nemato didelių perspektyvų. Klaipėdoje pirmą vietą užima investicijos į  pramonę.  Žymiai mažiau investuoja į paslaugų ir verslo centrus, kurie kuria aukštą pridėtinę vertę. Kas kaltas? Kodėl apeina Klaipėdą investuotojai? Aktyvūs klaipėdiečiai mano, kad miesto valdžia. Ir tai  teigia Kauno miestas.  Kaunas, kuris prie senos valdžios investitoriams nebuvo  svarbus, pasikeitus valdžiai, tapo įdomiu ir reikšmingu miestu.

Sekanti pranešėja -  Milda Žekonytė, Klaipėdos m. savivaldybė. Jos tema „Klaipėdos m. naujojo Bendrojo plano rengimo gairės – pamokos, lūkesčiai ir užduotys naująjam planavimo dokumentui“. Klaipėdos miesto bendrojo plano yda, kad nėra numatytų prioritetų. Klaipėdiečių nuomonė,  toks   miestas, kuris  net  25 metus  neturi   vystymosi prioritetų,  iššaukia miestiečių nesutarimus su  valdžia.

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė prašė miesto valdžios patalkinti kultūros paveldo apskaitoje. Pažėrė ir  kritikos miesto valdžiai, nes per 10 metų nepaskelbė nei vieno savivaldybės saugomo pastato, gyvenimas senamiestyje apmiręs. Prašė  surasti balansą, kad senamiestyje būtų malonu, o  simboliu nurodė, kad galėtų būti Šv. Jono atstatyta bažnyčia.

Paskutinis pranešėjas – Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras. Jis  trumpai informavo apie  žaliosios infrastruktūros kūrimą pajūryje iki 300metrų.

Jaunasis  politikas Simonas Gentvila  forumo pabaigoje pasakė taip , kad Klaipėdoje problema yra ne tik     Šv. Jono bažnyčia, bet ir Šv. Naglis, kuris atsisakė net teismo įpareigojimo pasirašyti. Išgąsdino investuotojus, kurie dabar nenori investuoti į Klaipėdą.  Taip N. Puteikis nepasirašė po projektu. Vyko teismai, kuriuos N. Puteikis  laimėjo, nes  nesąžiningai pasielgė  investuotojai, kurie sąlygose nurodė dviejų pastatų statybą,  o projekte pateikė tik vieną pastatą.  Kodėl tarybos narys Simonas Gentvila, kalbėdamas netiesą, darydamas absurdiškas išvadas, nejaučia jokios gėdos? Todėl, kad Klaipėdoje,  esantiems valdžioje,  priimta  meluoti, kalbėti netiesą, apgaudinėti klaipėdiečius.

forumas 2015-12-04

piketas 2015-12-04

 

piketas 2015-12-04 I

Kategorijos: Be kategorijos, Naujienos.

1 komentaras

 1. Lina:

  Liberalai, šeimininkaujantys Klaipėdoje kelis dešimtmečius, sugebėjo tik griauti ir
  statyti monstrus. Galėjęs būti patraukliu turizmo ir pažinties su Mažaja Lietuva centru,
  miestas tapo mirštančiu, nes savivaldybė neinvestavo į miesto centrinės aikštės tvarkymą, o tik apmokestino automobilių stovėjimą, kavinės nesugebėjo prisitaikyti
  prie mokesčių naštos, užsidarinėjo.Pasidomėkim, kas gero Klaipėdoje?
  „Viktorijos“ viešbučio kelis dešimtmečius trunkantis remontas, bet naują „Maxima“
  pastata. Turim didžiausią grėsmingą laivą – dujovežį, bet dujos ir šiluma nepinga.
  Brangiai mokame už nemąstančių tranų klaidas. TARAŠKEVIČIUS įsiamžino Fortumo
  afera, Kongas- dviračių takais ir dujovežiu. Dar žada „Stiklainių“ centre pastatyti.
  Tikras miesto patriotas. Sudie, uostamiesčio kilni dvasia, jie , kunigaikštukai ir jų atžalos,rašo naują istoriją, be Vydūno, be kitų buvusių miesto šviesuolių.
  Man kažkaip asocijuojasi forumas ir Fortumas. Gal pavardės tos pačios, gal tik
  tos pačios mokestinės virvės miestelėnams? Pagyvensim, pamatysim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>