Klaipėdiečiai išklausė Valstiečių ataskaitą. Kada išgirs kitų tarybos narių ataskaitas?

Arvydas Vaitkus, a

Valstiečių žaliųjų sąjungos  Klaipėdos frakcija Klaipėdos miesto taryboje lapkričio mėn.  4d kartu su Seimo nariu Dainiumi Kepeniu pakvietė klaipėdiečius į susitikimą. Frakcijos vadovas Arvydas Vaitkus  susirinkusius informavo, kad  pateiks trumpą  ataskaitą, t.y.   ką   daro ir darys būdami  opozicijoje. Viena,  svarbesnė  frakcijos  užduotis,  -  Klaipėdos miesto bendrojo plano tvirtinimas. Džiaugėsi, kad Finansų ir ekonomikos  komitete  jam pasisekė priimti nutarimą, jog naujai sudaryta projekto priežiūros darbo grupė kontroliuos Skulptūrų parko rekonstrukciją. Kai kurie Skulptūrų parke numatyti  darbai  A. Vaitkui atrodė labai keisti , pav.,  aptverti skulptūrų parką. Tvoros paskirtis apsaugoti vaikus, kad neišbėgtų  į judrią gatvę. Frakcijos vadovui toks tvoros  motyvas, kuris kainuos 700 000 eurų,  atrodė nerimtas.  Frakcijos narys Vidmantas Dambrauskas  teigė, kad klaipėdiečiams  aktualius klausimus  sprendžia  padedant kitiems opozicijos nariams, paminėjo Niną Puteikienę.   Jai perėmus iniciatyvą dėl Pašto pastato išsaugojimo, prisidėjus Valstiečiams, buvo sustabdytas pašto pastatų perdavimas į aukcioną.   Valdančiųjų savivaliavimu laiko tai, kad komitetuose įprastą  6 narių skaičių,  pakeitė  į  7 narius.  Keisdami narių skaičių tarybos  komitetuose,   valdantieji sudavė smūgį demokratijai, klaipėdiečių interesams. Klaipėdiečiai  per rinkimus  atidavė savo balsus ne tik Grubliausko komitetui ar Konservatoriams,  bet  ir Valstiečių partijai, kuri taip pat  turi prisiimti sprendimų atsakomybę.  Klaipėdiečiams  opozicijos darbai aiškiai matytųsi , kai  balsuojant komitetuose  pozicijos ir opozicijos  jėgos būtų lygios. Valdantieji komitetuose dirbtinai padidino savo atstovų skaičių, suvaržė valstiečių galimybes balsuojant turėti lygias jėgas su grubliauskininkais ir konservatoriais. Dėl to valstiečiai kreipėsi į Administracinį teismą.

Valstiečių frakcijos vadovą taip pat nustebino savivaldybės įmonių pelningumo 33 % rodiklis.  Ar čia tik fakto konstatavimas?  Ar  bus daromi  klaipėdiečiams naudingi  mokestiniai pokyčiai?

Susirinkimo formatas buvo toks: pagrindinis laikas buvo atiduotas susirinkusiųjų pasisakymams ir klausimams.

Vieni klaipėdiečiai atėjo su konkrečiais klausimais, pav. Valerija, klausė kodėl Maximos parduotuvė  aptvėrė mašinų stovėjimo aikštelę ir vakarais transportą  pasistatyti gali tik už mokestį? Kita klaipėdietė klausė, kada  nebevažiuos krovininės mašinos  Kalnupės gatve? Gyventojai nesutinka  su  apsauginių sienelių statyba, jie  nori  aplinkelio.

Kita dalis atėjusių buvo įvairių nevyriausybinių  organizacijų nariai. Klaipėdos bendruomenių asociacijos atstovas  Gintaras Ramašauskas ne tik pasisakė, bet dar    perdavė klausimus  raštu. Smeltės   gyvenvietės žmonių  problemas išsakė  jų  atstovas.  Jis pasisakymą užbaigė taip, jei niekas nesikeis, atvirkščiai,  jo bendruomenės gyvenamojoje aplinkoje tik blogės gyvenimo sąlygos, tai   imsis drastiškų  priemonių.  Asociacijos „Klaipėdos žalieji“ pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė  pasidalino įspūdžiais, kuriuos patyrė aplankiuis  kaimyninės šalies uostamiestį Ventspilį.

Klaipėdiečiai mano, kad valstiečiai surinko mažiau rinkėjų balsų ir  netapo valdančiaisiais  vien todėl, kad  su jų atėjimu būtų  paspartinta maksimali uosto plėtra.  Šiandien suplanuota  uosto plėtra  yra naudinga tik verslo magnatams,  bet ne Lietuvos ekonomikai, o  miestui tai tik  mirtis. Todėl medžių naikinimas,  taršos problemos  - antrinis klausimas.  Svarbiausia  ir reikšmingiausia problema išlieka, ar bus pritarta maksimaliai uosto plėtrai Klaipėdoje? Ar bus statomas antras uostas Būtingėje?   Iš valstiečių tik vienas  Vidmantas Dambrauskas, tiesa, jau po susitikimo  teigė, kad darys viską,  jog  išorinis uostas Melnragėje nebūtų  planuojamas. Arvydas Vaitkus pritarė, jog tarši krova turi būti iškelta iš miesto.

Ligita Girskienė   norėjo sužinoti, ar reikia organizuoti susitikimus kiekvieną mėnesį, pav.,  pirmą  mėnesio savaitę.  Ar susitikimai turėtų būti teminiai ar pagal interesų  grupes?

Klaipėdiečiai laukia susitikimų ir su kitomis miesto taryboje esančiomis frakcijomis, tarybos nariais, o taip ir Seimo nariais.

Ataskaitą turime tik iš vieno Seimo nario  D. Kepenio. Jo darbai surašyti  brošiūroje  ir buvo dalinami per susitikimą.

Kategorijos: Be kategorijos.

1 komentaras

  1. V.P.:

    Pritariu Virginijai-atsiskaityti privalo tiek Seimo nariai,tiek Tarybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>