Kiek ilgai medkirčiai ir valdžia bus protingais, o klaipėdiečiai kvailiais?

2020-02-19 8

Klaipėdos  valdžia rūpinasi gyventojais,  todėl nusprendė, jog  23 medžiai Danės skvere  yra  pavojingi.   Tuos nabagėlius  nutarė  nupjauti.  Į Klaipėdą atvyko  Plungės medkirčiai. Jie aptvėrė  metaline tvora Danės  skverą.  Tačiau surado tik 18 medžių.  Kur dar 5 medžiai?   Pasirodo medžiai  pajuto  artėjantį sunaikinimą,   išsigando ir  prapuolė.  Jie matyt nutarė, kad geriau  išnykti negu sulaukti  benzininio pjūklo.

 Grupė piliečių,  pasipiktinę  Danės skvere pjaunamais medžiais,  perlipo per tvorą, kuri juosė kertamus medžius .  Priėjo darbų vykdytojas ir geranoriškai pasisiūlė parodyti visus kertamus medžius . Atvedė prie medžių, kurie jam atrodė negražūs,  tačiau iš tikro  kamienai  spindėjo  unikaliu grožiu.  Po to rodė  suskilusius, atseit, jie  pavojingi.   Prie vieno tokio suskilusio sustojau ir aš. Fotografavau, nes  matėsi, jog medis  jau daug metų  yra pasidalijęs,   dėl to išauginęs galybę šakų, kuriuos tapo lyg galinga ranka.  Taip medis prisitaikė, kad gyventų. Tai skvero puošmena, kurią numatė sunaikinti.  Fotografavau ir supratau, kad tai paskutinė gyvo medžio  diena.

Plungės lagūnos darbuotojas aiškino mums, kad esame neatsakingi, jog reikalaujame nepjauti   išpuvusius medžius. Atseit tie medžiai gali sužaloti mamą su vaiku.  Sutinkame, kad medžiai nuvirsta, bet tai būna audros metu. Įdomu, kiek mamų per audrą važinėjasi su vežimėliu po skverą, o ne namie sėdi?

Darbuotojas, patapęs ekskursijų vadovu, mus   atvedė į mažesnį aptvarą, kuriame kertamų medžių nebuvo ir užrakino vartus. Patekome į spąstus.   Kokie medkirčiai protingi ir kokie mes, medžių gynėjai, kvaili, kad  neįtarėme klastos .

Ar  tikrai miesto valdžia rūpinasi klaipėdiečiais?  Manome, kad ne.  Jei  miestiečiai būtų brangūs, tai gyventojams  nereikėtų  laipioti per tvoras,  aiškinti jog  gamtoje vyksta didžiuliai pokyčiai, kurie vadinasi klimato kaita.  Valdžia pasikviestų klaipėdiečius ir bendrai spręstų  kokios priemonės padėtų prisitaikyti prie naujų  iššūkių,  kuriuos  pateikė gamta.

Šiandien  miesto valdžia  skelbia brangius projektus, kerta medžius,  atveria erdves. Klaipėdiečiai  prašo  nepjauti medžių, ypač su didele laja, kurie karštomis dienomis – pavėsis, drėgmė.  Tai kol kas vienintelė  priemonė  kovoti su klimato kaita.   Jei miesto valdžia  žino kokius  darbus reikia numatyti  pasitinkant gamtos permainas, tai tegul pateikia miestiečiams.   Tyli ir  elgiasi  taip, kad tenka perfrazuoti    S. Neries eilėraštį.    Kankinkit,  miestiečiai, smarkiau, Iškęsime … Akmuo teprakalba veikiau,-  jums neišduosime ką dirbsime , kaip pasitiksime klimato kaitą.

Miestiečiai daug kartų valdžios prašė – atsibuskite,  pamatykite, jog   XXI amžius ir  gamta atneša  pokyčius  bei reikalavimą –  keiskite savo projektus.  Miško stilius  - XXI a. reikalavimas.  Klaipėdiečiams neatsakoma, jie girdi  tik priekaištus. Kur buvote, kai   kvietėme  projektui teikti pasiūlymus?   Klaipėdiečiai aiškina, kad visada šalia, visada  su prašymu – mylėkite medžius, juos gydykite, o ne pjaukite.

Kada išgirsite miestiečius? Kada prisipažinsite, kad jūsų projektai pasenę? Kada  paprašysite užsakovų   projektuoti  parkus, skverus, gatves  taip, kad   turėtume  apsaugą nuo karščio? Kada  pagaliau miško parkai ir skverai  ims puošti  Klaipėdą?   Viešai prisipažinkite, jog  nesugebate,  vėluojate prisitaikyti prie  gamtos pokyčių. Prašome nuimkite savo „purvinas rankas“ ir nesunaikinkite žaliąjį rūbą  Skulptūrų parke, Donelaičio, Atgimimo  aikštėse, Vilties ir Salomėjos Neries, Danės  gatvėse.

2020-02-19 5

2020-02-19 2

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>