Kiek dar valdžia globos sovietinį palikimą – bendrabučius?

Visi  informaciniai šaltiniai teigia, kad  priešrinkiminis laikas  padeda  prisikviesti  Seimo narius ir bendromis jėgomis spręsti  tai kas rūpi rinkėjams.  Piliečiams  ikirinkiminis laikotarpis yra  aukso laikas.

Jau keletą metų siekiame „pramušti“ bendrabučių klausimą. Buvo parašytas ne vienas raštas į  įvairias institucijas, aplankyti Seimo nariai valstiečiai: Dainius Kepenis, Algimantas Kirkutis ir Centro partijos narys  Naglis Puteikis, Socialdemokratų darbo partijos narė Irena Šiaulienė.

Supratome, kad bendrabučio klausimas, kadangi  vykdomas  nuomos verslas, yra nepajudinamas. Puikiai žinome, kad gyvenime nėra  neišsprendžiamų problemų. Būtina ieškoti būdų ir kelių, kaip spręsti   gyvenimo sunkumus, būtina nenuleisti rankų ir  bus surasti sprendimo keliai.

Todėl  Seimo nariams iš Klaipėdos : D. Kepeniui, A. Kirkučiui, N. Puteikiui, S. Gentvilui, E.  Gentvilui, G.  Vaičekauskui, I. Šiaulienei, A.  Bilotaitei  išsiuntėme elektroninį laišką, kad Lietuvos  Nepriklausomybei 30 metų, tačiau bendrabučius, tą sovietinį palikimą,   globojame lyg vertybę.   Laikas spręsti  bendrabučių klausimą, nes daliai gyventojų  tai yra skaudi aktualija.

Pirmasis  atsakė E. Gentvilas, kuris paprašė konkretizuoti  mums rūpimą problemą.

Seimo nariui paaiškinome, kad sovietmečiu bendrabučiai buvo laikina gyvenimo vieta.  Kelios šeimos ar keliolika  šeimų naudojasi vienu  tualetu, vonia, dušine, virtuve. Ačiū Dievui, kad koronavirusas, kaip suprantame, į Lietuvą atėjo jau nusilpęs.  Jei ateis kitos epidemijos, o tokia tikimybė yra, tai butuose  žmonės galės izoliuotis, o bendrabutyje – jokiu būdu.  Bendrabutis, kaip gyvenamoji vieta, yra naikintina, nes ji yra laikina. Būtina ieškoti kelių, kaip bendrabučius paversti butais. Vienas sprendimo būdų  yra nugriauti  bendrabutį ir pastatyti namą su butais.  Kitas, tai dalį iškelti, o kitiems įrengti butus  buvusiame bendrabutyje.  Gali būti pasiūlytos  ir kitos priemonės.    Kai  ateis nauja epidemija, tai nebus laikas  rūpintis dar ir bendrabučių gyventojais. Lietuva vykdo visuotinę  renovaciją. Gal jau atėjo laikas paruošti  bendrabučių reorganizavimo į butus  programą?

Susitikimas su E. Gentvilu numatytas 2020-07-10,  8 val. ryto.

Seimo narys N. Puteikis parašė, kad šiuo klausimu priims  2020-07-20 ir  paprašė dar susiskambinus patikslinti laiką.

Laukiame kvietimų susitikti   ir su kitais Seimo nariais.

Tikimės, kad aprašysime mūsų susitikimą su Seimo nariu E. Gentvilu .

 E. Kiupelytė

V. Jurgilevičienė

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>