Kokiu tikslu rekonstruos Pajūrio gatvę Tauralaukyje?

ąžuolas

2020 m. gegužės mėn. 22 d. klaipėdiečiai, Tauralaukio gyventojai susirinko  prie ąžuolų, kuriuos ruošiasi nupjauti dėl naujai  tiesiamo  keturių juostų kelio.  Miestelėnai mano, kad  jeigu  ąžuolai, menantys kelis šimtmečius, bus  nukirsti, tai  bus sunaikintas  didžiulis turtas.   Klaipėdos miesto  Tarybos narė Nina Puteikienė  filmavo gyventojų sambūrį prie šimtamečių ąžuolų. Centro partijos-Gerovės Lietuva narė   pakalbino nuo 1986 m.  Tauralaukyje gyvenantį  ir dirbusį šiltnamių įmonėje Joną.  Jis pasakė, kad  transporto problemų sprendimo būdų yra daug, tačiau buvo pasirinktas prasčiausias variantas, nes gatvė padalins Tauralaukio gyvenvietę   į dvi dalis. Kelias turėjo būti tiesiamas Purmaliuose, šalia sodų, ten ir viadukas.

Po 2018 m. sausio 12 d.  Žemynos gimnazijoje įvykusio Universiteto seniūnaitijos gyventojų  susitikimo su   Klaipėdos uosto direkcijos  Rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriumi  Artūru Drungilu bei jo kolegomis,   tapo aišku, ko laukti iš   Pajūrio gatvės rekonstrukcijos.  Susitikimo metu  paklausėme, pro kur pateks kroviniai į Melnragės uostą? Atsakymas buvo, kad  per Šiaurės prospektą. Šiuo metu transporto arterija yra pilnai apkrauta. Apie 1200  automobilių pravažiuoja per valandą į vieną ir kitą pusę.  Kai aiškinome, kad planuojant Melnragėje uostą, būtina pasirūpinti  apvažiavimo keliu,  tai išgirdome, kad Šiaurės prospektu  klaipėdiečių mašinos nevažiuos. Šiaurės prospektas bus pagrindinis Išorinio uosto susisiekimo koridorius.   Tai  kaip iš  Kauno-Palangos  greitkelio Universiteto rajono gyventojai  pateks   į savo namus?  Lieka tik Tauralaukyje, Pajūrio gatvė.

Ideologai, kurie stumia išorinį uostą, visai Lietuvai aiškina, kad Melnragės  išorinio uosto variantas yra pigesnis už Būtingės, nes yra  dalis infrastruktūros – keliai.

Iš tikrųjų,  į išorinį uostą  nėra jokių kelių. Šiaurės prospektu  vyksta  intensyvus mašinų  judėjimas, Pajūrio gatvė yra Tauralaukio gyventojams. Todėl nesvaikite apie keturias juostas. Būtinai nutieskite Purmalių kelią, kuris padės žmonėms pasiekti    naujai statomus mikrorajonus.

Į Klaipėdos šiaurinę miesto dalį  klaipėdiečiams turi būti   patogu įvažiuoti ( mažiausiai 4  koridoriai: Kalotės, Purmalių, Tauralaukio, Liepų) ).  Visi išvardinti keliai  turėtų būti skirti  lengvosioms mašinoms,  o furoms su dyzelinu būtina  nutiesti autostradą.

Skaudu, kai miesto valdžia vieną šneka,  o kitą daro. Atseit, džiaukitės, bus sutvarkyta Tauralaukyje Pajūrio gatvė, tačiau nutylima,  kad keturiomis juostomis važiuos  ne  tik Tauralaukio gyventojai, bet visos  mašinos, kurios  norės patekti į Šiaurinę miesto dalį.

Miesto valdžia privalo sakyti tiesą, kad Pajūrio gatvės rekonstrukcija  yra išorinio uosto  projekto dalis, dėl ko klaipėdiečių, gyvenančių  šiaurinėje miesto dalyje, gyvenimo kokybė pablogės  kardinaliai.

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>