Ką veikia Vyriausybės sudarytoje išorinio uosto komisijoje Klaipėdos miesto meras?

 • Viešiname mūsų prašymą, kurį adresavome Lietuvos Respublikos vyriausybei, Ekonomikos politikos grupės vadovei Linai Liubauskaitei ir atsakymą, kuris pažymėtas raudona spalva

 PRAŠYMAS 

2019-10- 10

                             Laba diena,  Lina, esu Klaipėdos miesto Universiteto seniūnaitijos seniūnaitė  tai pat ir Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrijos pirmininkė. Mano  bendražygis Virginijus Partaukas prieš savaitę turėjo garbės su Jumis kalbėtis telefonu,  mums klaipėdiečiams aktualiu uosto plėtros klausimu.

Kadangi Jūs prisidedate prie Išorinio uosto plėtros komisijos darbo ir  maloniai pažadėjote mano kolegai padėti labiau susiorientuoti mums svarbiame procese, norėčiau užduoti keletą klausimų:

 1. Ar tikrai Komisijos posėdis suplanuotas 2019-10-22,  kelintą valandą ir kur?

Komisijos posėdis planuojamas 2019 m. spalio 22 d. 11.00 val. Vyriausybės rūmuose.

2.Ar posėdžiai būna atviri, dalinai atviri? Ar galėtų 2-3 ar daugiau  klaipėdiečių stebėti posėdį ir  vienas ar du miestiečiai pasisakyti posėdžio metu?

Komisija gali pasitelkti nepriklausomus ekspertus, valstybės ir savivaldybių institucijų ir kitų organizacijų atstovus, kurių pozicijos posėdžiuose pristatomos per Komisijos narius. Klaipėdos miesto bendruomenių ir visuomenės atstovų pozicija atstovaujama per Klaipėdos miesto savivaldybės merą, kuris yra įtrauktas į Komisijos personalinę sudėtį.

3. Ar  ši Komisija turi prisiėmusi  nuostatus, ar vadovaujasi vyriausybės nutarimu dėl komisijos sudarymo? Jei yra komisijos darbo reglamentas, tai norėtume su juo susipažinti.

Komisija sudaryta Vyriausybės 2017 m. lapkričio 8 d. nutarimu Nr. 946 (pakeitimas – 2019-09-04 d. nutarimas Nr. 923), personalinė sudėtis patvirtinta Ministro Pirmininko 2017 m. gruodžio 1 d. potvarkiu Nr. 228 (2019-09-12d. potvarkio Nr. 195 redakcija). Komisija savo darbe vadovaujasi minėtu Vyriausybės nutarimu ir Vyriausybės komisijų darbo organizavimo tvarka, nustatyta Vyriausybės darbo reglamente (Vyriausybės 1994 rugpjūčio 11 d. nutarimas Nr. 728 su atitinkamais pakeitimais).

4. Ar mes, klaipėdiečiai ir  miesto taryba reikalaudami Mero,  grįžusio iš Komisijos posėdžių, atsiskaityti, pažeistume  Komisijos darbo reglamentą ar kitus teisės aktus?

Manyčiau, kad nepažeistumėte.

5. Ar mums pateikus Klaipėdos miesto tarybai   prašymą nustatyti Merui teises ir pareigas bei jų mąstą atstovaujant  bendruomenę  Komisijoje būtų perteklinis, neteisėtas  ar prieštaraujantis Komisijos reglamentui?

Manyčiau, kad tai nebūtų perteklinis prašymas, tačiau tokie klausimai turėtų būti keliami Klaipėdos miesto tarybai ir merui.

 6. Kur ir kaip galėtume susipažinti su visų įvykusių Komisijos posėdžių  protokolais?

Kol kas vyko tik vienas Komisijos posėdis (2018 m. kovo 12 d. – protokolas pridedamas), o su medžiaga ir protokolu galėtų Jus išsamiau supažindinti ir Klaipėdos miesto savivaldybės meras, kuris turėtų atstovauti Jūsų interesus Komisijoje.

Iš anksto dėkojame už mums skirtą laiką  ir atsakymus į  aktualius klausymus.

Virginija Jurgilevičienė

Klaipėdiečiai tęsia susirašinėjimą išorinio uosto klausimu  ir siunčia raštą premjerui.

  •  Virginija Jurgilevičienė,
  • gyv. Kretingos g.13-2, Klaipėda
  • Virginijus Partaukas
  • Poilsio g. 37-97, LT-93169 KLAIPĖDA.
  • tel.860344258
 •  Lietuvos Respublikos vyriausybei
 • Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui
 • LRVkanceliarija@lrv.lt

PRAŠYMAS

2019-10-20

Klaipėda

                               Klaipėdiečiams aktualiausias  klausimas yra maksimali uosto plėtra. 2019 m. kovo mėn. Vilniuje, Vyriausybėje vyko Išorinio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros projekto įgyvendinimo komisijos ( toliau  Komisija) posėdis. Bendruomenės atstovai nebuvo priimti, nors kreipėsi raštu dėl priėmimo į  Komisijos posėdį ir buvo atvykę į Vilnių.  Po to   grupė piliečių kreipėsi į Klaipėdos miesto Peticijų komisiją prašydami, kad Meras, grįžęs iš Komisijos posėdžių, atsiskaitytų.   Peticijų komisija kreipimąsi nepripažino peticija. Tada kreipėsi į Miesto tarybą, kad ji įpareigotų Peticijų komisiją svarstyti pateiktą prašymą.  Klaipėdos miesto taryba  nutarė pritarti  Peticijų komisijai ir nusprendė, jog meras neturi atsiskaityti  kaip Komisijoje  gynė miestiečių interesus.

                             Klaipėdos miesto bendruomenės narius, atvykusius į Vilnių kovo mėn.,  Lietuvos Respublikos vyriausybės Ekonomikos politikos grupės vadovė Lina Liubauskaitė, informavo, kad įtraukė klausimą apie “dalyvavimą ateityje į MP medžiagą komisijos posėdžiui”.   Prieš 2019-10-22 Komisijos posėdį pakartotinai buvo kreiptasi dėl dalyvavimo. L. Liubauskaitė  parašė, kad  „Komisija gali pasitelkti nepriklausomus ekspertus, valstybės ir savivaldybių institucijų ir kitų organizacijų atstovus, kurių pozicijos posėdžiuose pristatomos per Komisijos narius. Klaipėdos miesto bendruomenių ir visuomenės atstovų pozicija atstovaujama per Klaipėdos miesto savivaldybės merą, kuris yra įtrauktas į Komisijos personalinę sudėtį“.

Iš Vadovės atsakymo supratome, jog ji  ir Komisijos pirmininkas nežino  klaipėdietiškos tikrovės.  Iš tikrųjų meras ignoruoja miestiečius, neatstovauja klaipėdiečių  interesų,  sugrįžęs iš Komisijos, neatsiskaito.

                             Atsižvelgus į aukščiau išdėstytus motyvus, prašome Jūsų, gerb. Ministre Pirmininke, leisti tiesiogiai stebėti posėdį ir jame pasisakyti  Klaipėdos miesto bendruomeninių organizacijų  ir visuomenės atstovams.

 

 

Virginija Jurgilevičienė

 

Virginijus Partaukas

Kategorijos: Be kategorijos.

1 komentaras

 1. Marija:

  Kaip matoma iš atsakymo, kad Klaipėdos miesto bendruomenių ir visuomenės atstovų pozicija atstovaujama per Klaipėdos miesto savivaldybės merą. Todėl kyla klausimas – kodėl mūsų miesto meras vengia Klaipėdos bendruomenių atstovų? Kodėl jis nerodo didelio inetereso bendraudamas su jomis, nedaro joms atskaitomybės. Taip netųrėtų būti, jei jis yra mūsų bendruomenių atstovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>