Kodėl Jūrų uosto direkcija „myli“ po vieną?

                                     2017-10-26 Klaipėdos žalieji

Šiandien, t.y spalio 26d.,   Klaipėdos valstybinio  jūrų uosto direkcija pasikvietė  pokalbiui asociaciją Klaipėdos žalieji.   Kadangi esu seniausios Klaipėdoje veikiančios organizacijos „Žaliųjų sąjunga“tarybos  narė, nutariau sudalyvauti ir aprašyti susitikimą.

Pasirodo, taip lengvai nepateksi. Lietuvos jūrų uosto direkcija iš vakaro paprašė  dalyvių sąrašo. Likau nesupratusi, kodėl?  Ar tai karinis objektas? O gal pavojingas sveikatai,  todėl gali neužtekti dujokaukių?

Manau, kad  Uosto direkcijos ir Klaipėdos žaliųjų  bendru sutarimu nebuvau įleista  į susitikimą.

Lietuvos jūrų direkcija žaidžia negražius žaidimus. Skaldo Klaipėdos bendruomenę. Skaldyk ir valdyk yra okupanto taisyklė.   Kodėl valstybinė įstaiga įsivedė okupantams būdingą bendravimo su visuomene taisyklę?

Direkcija dėl uosto plėtros  organizuoja susitikimus  atskirai, t.y., Melnragės gyventojams, Pietinio rajono žmonėms,  Vitės kvartalui, nevyriausybinėms organizacijoms. Nepatinka, pyksta, kai melnragiškiai atvyksta klausytis ką kalba uostininkai pietinio rajono gyventojams. Direkcijos atstovas įspėja, kad susitikimas su pietinio rajono gyventojais, jei melnragiškiai užduoda kausimą, ar pasisako.

Ketvirtas uosto plėtros variantas apima visą Klaipėdą, todėl visi klaipėdiečiai turi žinoti, kokios statybos vyks jūroje ir mariose. Mums, klaipėdiečiams, tegul „nekabina makaronų“ apie ekonominį stebuklą. Jei per 27 Nepriklausomybės metus  sugebėjome  užimti  tik 25 vietą Europos sąjungoje, tai uostas ir dar Laisvajai ekonominei zonai prijungtos teritorijos – ekonomikos gelbėtojais netaps.  Šis projektas,  galimai, tik dar labiau  nuskurdins Lietuvos gyventojus, nes iki šios dienos nežinomi investuotojai, nežinomas ekonominis ir ekologinis įvertinimas, kitaip tariant,  bus kaip visada, pastatysime, o tada pažiūrėsime. Kas gali paneigti, kad  tai bus tik eilinis pinigų plovimas.

Klaipėdiečiai tik susivieniję sugebės apginti pajūrį ir marias nuo PAVOJINGŲ taršalų, nuo  neparemtų faktais, ekonominiais paskaičiavimais  pažadų.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>