Dėl Martino Žaltausko kandidatūros į VTEK nario pareigas

 

Dėl Martino Žaltausko kandidatūros į VTEK nario pareigas

2019-11-26

Klaipėda

 Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis parlamentui pristatė Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų tarybos teikiamą Martino Žaltausko kandidatūrą į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nario pareigas.

Mes, klaipėdiečiai, su kandidatu  į VTEK nario pareigas  Martinu Žaltausku  esame susidūrę, kontaktavę įvairiais laikotarpiais. Dar moksleivis M. Žaltauskas  pradėjo savanorišką veiklą  Klaipėdos nevyriausybinių organizacijų informacijos centre ( KNOIC) . Šios organizacijos pirmininkas buvo  Vytautas  Valevičius. Jo  vadovaujama organizacija dirbo labai gerai, mieste turėjo aukštą pasitikėjimo  reitingą, savivaldybė visada derindavo savo sprendimus su  nevyriausybinėmis organizacijomis.  M. Žaltauskas tik „sušilęs kojas“  KNOIC organizacijoje įvykdė perversmą.  Jis 2000m., neinformavęs KNOIC steigėją ir direktorių V.  Valevičių, nutraukė steigėjų narystę ir pakeitė juos naujai priimtais nariais, pasitvirtino  organizacijos įstatus.  M. Žaltausko prisistatymas, jog  „Sieksiu, kad interesų derinimo normų įgyvendinimas būtų aiškus, paprastas ir užtikrinantis visuomenės pasitikėjimą valstybės tarnautojais ir pareigūnais“, – lyg patyčios,  nes perversmininkas  niekada nesuinteresuotas  užtikrinti visuomenės pasitikėjimo pareigūnais. Pridedame  narių sąrašą, kuris akivaizdžiai rodo įvykdytą neteisėtą  veiksmą.

Ar gali etikos komisijos nariu būti perversmininkas, karjerą darantis lipant “per galvas“ savo kolegoms?

M. Žaltauskas  nuo 2005 metų vadovauja Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centrui. Į jį kreipėsi viena Klaipėdos nevyriausybinės organizacijos  atstovė klausdama,  kodėl  yra atmetinėjami  pilietinių organizacijų projektai, kodėl juos nefinansuoja?  Atsakyta buvo taip, kad turi stoti į skėtinę organizaciją, jei nori gauti finansavimą.   Išgirdę tokį atsakymą,  manome, kad  M. Žaltauskas  padarė didžiulę žalą  5- osios  valdžios nepriklausomumui, geram įvaizdžiui.  Manome, kad M. Žaltauskas  proteguoja nepotizmą, palaiko  tik savus, tik savo rato organizacijas.

Ar gali etikos komisijos nariu būti  asmuo,  kurio veikla yra padariusi didelę žalą nevyriausybinėms  organizacijoms,  5-ajai  valdžiai,  kurios  misija kurti pilietinę visuomenę?

Virginija Jurgilevičienė,                      Eglės seniūnaitijos bendruomenė

Virginijus Partaukas                            Klaipėdos jungtinis demokratinis  judėjimas

Inga Gorochovenka                               Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija

Klaipėdos atstovybė

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>